Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
20.02.2019 Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија

Рано е да се радувам нели?
Pa imas pricina da se raduvas,stom imas polozitelno sega ke cekas za potpis kako i site no koga i da e ke potpisi Jotova,do sega znam deka ima odbieno samo tie sto se samo so bratuced a ne odnesle dopolnitelno potvrdi od zdruzenie,mislam deka na site drugi koga togas ke im potpisi.
 
Член од
7 октомври 2018
Мислења
48
Поени од реакции
59
20.02.2019 Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија

Рано е да се радувам нели?

so sto dokumenti bese ?
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
so sto dokumenti bese ?
Screenshot_20190220-223759.png
За да не се прашувате по 640921478 пати,сите заинтересирани кликате на мислења од тој и тој член и таму лежи одговорот на тоа што го барате.Нема член на форумов што нема пишано преку 100 пати со какви документи е,и пак 300 души го прашуваат со што документи бил
 
Член од
2 октомври 2012
Мислења
78
Поени од реакции
131
so sto dokumenti bese ?
Кај мене малку беше каша работата, ама последно на дополнителна кога ме ставија најдов умреници во Софија (во општина ми ги извадија оригинал за 5 минути) од прабаба и прадедо на кои пишува дека биле бугарски државјани.
 
Член од
7 октомври 2018
Мислења
48
Поени од реакции
59
Кај мене малку беше каша работата, ама последно на дополнителна кога ме ставија најдов умреници во Софија (во општина ми ги извадија оригинал за 5 минути) од прабаба и прадедо дека биле бугарски државјани.

super :) srekno :) jas preku prv bratuced + potvrda od zdruzenieto na finalna ... se nadevam pozitivno so pozitivni misli :)
 

bo1

Член од
27 февруари 2017
Мислења
59
Поени од реакции
142
Стигнати се околу бр. 14000+
 
Последно уредено:
Член од
7 октомври 2018
Мислења
48
Поени од реакции
59
Gledam si od mart grupata i si pred mene, pa koke si pregledan od sovetot spodeli ovde kakov ke bidit ishodot, ti posakuvam pozitiven odgovor :)

164**/2016 само интервју во Битола се друго преку софија на финална мислам беше 19.01.2019 пред тоа дополнителна ако има нешто ќе пишам :)
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
164**/2016 само интервју во Битола се друго преку софија на финална мислам беше 19.01.2019 пред тоа дополнителна ако има нешто ќе пишам :)
ako si bil na finalna 19.01.2019 ocekuvaj narednive 10 dena dasi pregledan od sovetot, otprilika za mesec i nedela do 2 gi pregleduvaat tie na finalna so se.
 
Член од
10 февруари 2019
Мислења
72
Поени од реакции
116
164**/2016 само интервју во Битола се друго преку софија на финална мислам беше 19.01.2019 пред тоа дополнителна ако има нешто ќе пишам :)
druze kako gledam jas i ti sme na ista branova dolzina so brojcinata i datumive, i ja sum na finalna od kaj 20 januari negde mislam, da se nadevame na pozitiven ishod za brzo so gospo napred
 
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
Vaka:prv pat za bug.pasos podnesov Juni,2015.intervju Avgust 2016.na dopolnitelna od Noemvri 2017 do Januari 2019(godina i dva meseci).Od denes oficijalno odbien.prvicno preku striko.ko me stavija na dopolnitelna odnesov od klubon od Strumica.za istava postapka,шура ми zede pred eden mesec.toj nebese na dopolnitelna ko mene.cudesija.no comment[DOUBLEPOST=1550668141][/DOUBLEPOST]С'вет'т по гражданство не е уважил молбата Нјама категорични данни за наличието на в'зходјашт б'лгарин.
Ako go menvet zakonot za da bidet olesneto dobivanjeto so dokumenti so mozis da gi imas i trebet .... poftornno bi aplicirala i od priicina so ce bidet vremenski skratena 6 meseci postapkata.... normalno ako sakas. ..... sega si istusten i razocaran mozam date zamislam kako ti e ama ne se predavaj.... cickoto go imas, ce pobaras da ti daet vo strumica duplikat od potvrdata so si ja dobil... sledi .....tocno ce se znajt do odmori so ce bidet.
 
Член од
8 јуни 2010
Мислења
79
Поени од реакции
12
Здраво друштво, знае ли некој дали во 2019 има издадено указ воопшто на некој?
Јас сум со
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија
од вчера.. се надевам ќе биде скоро пасошот.. или да не се занесувам... ?! :unsure:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom