Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Дискусија во форумот 'Вести и случувања' започната од Нuкола, 5 август 2014.

 1. orel100

  orel100

  Член од:
  21 јуни 2016
  Мислења:
  970
  Допаѓања:
  916
  Nekade okolu prepiska broj 10650/2016 se,ti koj broj si?
   
 2. Pakito11

  Pakito11

  Член од:
  30 ноември 2018
  Мислења:
  85
  Допаѓања:
  110
  2572/2016
   
 3. orel100

  orel100

  Член од:
  21 јуни 2016
  Мислења:
  970
  Допаѓања:
  916
  Smirete se nema potreba od kavgi,toj zboruva taka no i toj e samo so potvrda i dobi drzavjanstvo
  --- Споено дупло мислење, 20 февруари 2019 ---
  Toa ti e broj na molba,dali go znaes brojot na obrazuvana prepiska?
  --- Споено дупло мислење, 20 февруари 2019 ---
  Drugata nedela ke ti se smeni na finalna,ponedelnik ili vtornik
   
  На Pakito11 и Наќо Скопски им се допаѓа ова.
 4. Pakito11

  Pakito11

  Член од:
  30 ноември 2018
  Мислења:
  85
  Допаѓања:
  110
  Фала брат на инфо се надевам
   
  На orel100 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. N.ROMSOM

  N.ROMSOM

  Член од:
  5 јули 2018
  Мислења:
  237
  Допаѓања:
  192
  Ima li uste nekoj stilo e ostanal na dopolnitelna ili jas sum edinstvena tuka?:(
   
  На Pakito11 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Pakito11

  Pakito11

  Член од:
  30 ноември 2018
  Мислења:
  85
  Допаѓања:
  110
  Не си сама исто и јас сум кажа Орел дека пон или вторник ќе си почекаме
   
  На N.ROMSOM му/ѝ се допаѓа ова.
 7. fatigoova

  fatigoova

  Член од:
  6 јули 2017
  Мислења:
  2.165
  Допаѓања:
  1.354
  Имаш линк од фб на јоне, дали моментално е во Софија?
  --- Споено дупло мислење, 20 февруари 2019 ---
  Не си во право
  Потврдите минуваа до добрососедскиот договор.
  Бугарија доби што сака, сега кој интерес го има да дели државјанства.
  Не се криви луѓето, ни посредниците, но мора да се запази предура
   
  На Pepibe и FAHRER им се допаѓа ова.
 8. leksilium

  leksilium

  Член од:
  19 јануари 2019
  Мислења:
  112
  Допаѓања:
  168
  За жал некои зеле бугарски пасош и не знаат шо да прават со истиот па сега тргаат сеир и не трујат со нивните теории :гомце::гомце::гомце:
  --- Споено дупло мислење, 20 февруари 2019 ---
  Шо има ти да бериш гајле за другите ??? сите се возрасни и свесни и бараат некаков таков спас од оваа мизерија ! Шо сакаат ќе си прават со нивните пари и нивното време , а за тоа тебе ич да не те боли , како нас шо не заболе за тебе и за твоето мислење !!!
   
  На Pepibe му/ѝ се допаѓа ова.
 9. belskigoce

  belskigoce

  Член од:
  27 ноември 2018
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  4
  Dali znae nekoj dali minuva so proishod od brat koj imaa bfg pasoss
   
 10. Sokipoki

  Sokipoki

  Член од:
  15 јуни 2018
  Мислења:
  118
  Допаѓања:
  95
  Nikoj nisto ke si cekame toa e
   
 11. orel100

  orel100

  Член од:
  21 јуни 2016
  Мислења:
  970
  Допаѓања:
  916
  Sega za sega minuva na sovetot po grazdanstvo no Jotova se shekna i nikomu ne potpisuva
   
 12. Voin_Na_Konj

  Voin_Na_Konj Гостин

  Ne znam, imase 2-3 broevi smenato, posledno koga razgovarav kaza deka e vo Skopje, mi iskluci na sred razgovor i ne digna telefon povtorno.
   
 13. fatigoova

  fatigoova

  Член од:
  6 јули 2017
  Мислења:
  2.165
  Допаѓања:
  1.354
  Од такви како него, луѓето станаа очајни
  Причината поради која ме интересира која е таа персона, е затоа што баечки луѓе закрпи. И дали е тој Јоне, вистинско име, или е прекар.
   
  Последно уредено: 20 февруари 2019
 14. Callisto

  Callisto

  Член од:
  2 октомври 2012
  Мислења:
  40
  Допаѓања:
  36
  20.02.2019 Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија

  Рано е да се радувам нели?
   
  На Gligorgvg, Masha Glinka и palekrstic им се допаѓа ова.
 15. Voin_Na_Konj

  Voin_Na_Konj Гостин

  Jonce Nikoloski
   

Сподели преку: