Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Дискусија во форумот 'Вести и случувања' започната од Нuкола, 5 август 2014.

 1. Burdus76

  Burdus76

  Член од:
  15 февруари 2018
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  17
  2 meseci cekam....
   
 2. 5-ar

  5-ar

  Член од:
  11 јануари 2018
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  15
  Deneska vlegov vo 8mi mesec cekanje na potpis za ukaz. Inace so krstenica od baba mi od bg exarhija.
   
 3. Maia

  Maia

  Член од:
  27 февруари 2017
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  27
  7mi mesec čekam potpis
   
 4. Skylake

  Skylake

  Член од:
  7 јули 2016
  Мислења:
  183
  Допаѓања:
  143
  Скоро 2 ипол месеци чекам потпис.
   
 5. dabedaa

  dabedaa

  Член од:
  29 септември 2017
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  4
  2 mozda 3 nedeli kako cekam podpis
   
 6. liberte

  liberte

  Член од:
  15 септември 2014
  Мислења:
  223
  Допаѓања:
  111
  24 meseci cekam potpis.
   
 7. Clandestino

  Clandestino

  Член од:
  18 декември 2018
  Мислења:
  26
  Допаѓања:
  16
  6 ipol meseci za potpis
   
 8. palekrstic

  palekrstic

  Член од:
  14 ноември 2016
  Мислења:
  389
  Допаѓања:
  308
  :eek::eek::eek::eek::boksix::boksix::boksix:
  Фрустрирачкииии!!!!
   
 9. Skylake

  Skylake

  Член од:
  7 јули 2016
  Мислења:
  183
  Допаѓања:
  143
  Како бе 24 месеца?:facepalm:
   
  На JasonStatham му/ѝ се допаѓа ова.
 10. RaZ-R

  RaZ-R Артилерец

  Член од:
  8 ноември 2009
  Мислења:
  3.210
  Допаѓања:
  1.963
  Може 2 години како поднел документи.
   
 11. Sokipoki

  Sokipoki

  Член од:
  15 јуни 2018
  Мислења:
  62
  Допаѓања:
  34
  :(lele 24meseci fujjjj
   
 12. liberte

  liberte

  Член од:
  15 септември 2014
  Мислења:
  223
  Допаѓања:
  111
  Така..24 месеци откако советот ми го одобри државјанството, јули 2017 се смени во Проверка от Вицепрезидента...и до ден денес е така. Добив врз основа на венчаница од баба ми од бг егзархија, откако ме ставија на пров. от Вицепрезидентот... однесов во МП документ од Архивот во Велико Трново за дедо ми војник... и ете... 20 месеци проверка од вицепрезидента, 24 како советот ми одобри. ете... 7..5/2015
   
 13. getStarted

  getStarted

  Член од:
  7 ноември 2017
  Мислења:
  41
  Допаѓања:
  45
  brat ti si definitivno vo nekoja fioka ili frlen. Nogo narod pomina pred 6/7 meseca, proverka od viceprezidenta nekoj otkaz neko dobijan ukaz.
   
 14. Bonitop123

  Bonitop123

  Член од:
  5 февруари 2019
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
 15. seowizard

  seowizard

  Член од:
  4 ноември 2017
  Мислења:
  126
  Допаѓања:
  118
  Nekoj dase pofalit od dopolnitelna na finalna od 2016? dase znajt do koj datum se stignati.
   
  На N.ROMSOM му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: