Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • https://forum.kajgana.com/threads/%D0%91%D1%83%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%BE-%D0%B4%D1%80%D0%B

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Член од
30 ноември 2018
Мислења
109
Поени од реакции
144
pozz pred malku vidov deka mi e smenet statusot , pa me interesira znae li nekoj sto odi sledno i od prilika uste kolko treba da cekam dali biduva ili ne ??
imam podneseno 2015
brojche: 119**/2015
na interviju imam odeno noemvri 2016 a na dopolnitelna bev lani od dekemvri pa do sega .Прегледај го приврзокот 201251
pozz pred malku vidov deka mi e smenet statusot , pa me interesira znae li nekoj sto odi sledno i od prilika uste kolko treba da cekam dali biduva ili ne ??
imam podneseno 2015
brojche: 119**/2015
na interviju imam odeno noemvri 2016 a na dopolnitelna bev lani od dekemvri pa do sega .Прегледај го приврзокот 201251
На дополнителна со запирка беше или со рок и со каква роднинска врска си оти и јас бев на интервју 2016 ноември
 
Член од
19 ноември 2018
Мислења
103
Поени од реакции
102
Македонскио народ секогаш пател од предавници гледајќи да си го спасат својот газ за само своја лична егзистенција, затоа и ни умира нацијата. Како не ви е срам бе бугари да се правите ?!
Искрено од вмровската багра !!!
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.276
Поени од реакции
1.486
Македонскио народ секогаш пател од предавници гледајќи да си го спасат својот газ за само своја лична егзистенција, затоа и ни умира нацијата. Како не ви е срам бе бугари да се правите ?!
Ми е. Верувај ако сакаш. Но, кога за едни државата е мајка а за други маќеа. кога имаш објект и бизнис кои работат добро, ќе те потиснат инспекции, кога ќе се смени власт ќе ти остани некој од фамилија на улица, кога дете ќе ти истепаат Албанци а ти пријавуваш во полиција, а тие ти се смеат, кога сите спорови ги добиваш на суд а нема државата механизам да ги спроведе затоа што не си со книшка. ќе бегаш[DOUBLEPOST=1544786787][/DOUBLEPOST]
Искрено од вмровската багра !!!
Јас бегам од сегашнава
 
На врв Bottom