Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Drugari, imam pominato intervju i dobieno brojce pred poveke od 2 godini (znaci 2016 prolet). Proizhodot e dobien na baza na vencanica bugarska od prababa i pradedo. Dopolnitelno ja dostaviv vencanicata vo min. za pravosudieto pred 1 godina. Statusot mi zaglavi na """raszgledana prepiska od savet po grazdanstvo. Izdadena za dopolnitelna proverka""" i ne se menuva nikako.
Davajte predlog sto da se prevzema i mislenje koja e verojatnosta da mi se odobri naskoro
Со венчаница од егзархија и ако си го предал оригиналот во Правосудие шансите дека ќе ти одобрат државјанство се големи.Е сега кога ќе те разгледаат повторно никој не знае.Ако до крајот на 2018 ја исчистат цела 2014 тогаш догодина нас ни е редот!
 
Член од
21 мај 2017
Мислења
101
Поени од реакции
49
Со венчаница од егзархија и ако си го предал оригиналот во Правосудие шансите дека ќе ти одобрат државјанство се големи.Е сега кога ќе те разгледаат повторно никој не знае.Ако до крајот на 2018 ја исчистат цела 2014 тогаш догодина нас ни е редот!
Redbox ti ustvari koa bese na intervju i so kakvi dokumenti?
 
Член од
8 февруари 2016
Мислења
400
Поени од реакции
396
Drugari, imam pominato intervju i dobieno brojce pred poveke od 2 godini (znaci 2016 prolet). Proizhodot e dobien na baza na vencanica bugarska od prababa i pradedo. Dopolnitelno ja dostaviv vencanicata vo min. za pravosudieto pred 1 godina. Statusot mi zaglavi na """raszgledana prepiska od savet po grazdanstvo. Izdadena za dopolnitelna proverka""" i ne se menuva nikako.
Davajte predlog sto da se prevzema i mislenje koja e verojatnosta da mi se odobri naskoro
Daj boze da dobies bidejki i jas sum ist slucaj: oktomvri 2016 intervju so proishod dobien vrz baza na vencanica od Sofia, i me stavija na dopolnitelna. Ja dostaviv vencanicata + izvodi/umrenici + potvrda BKKS.
Aj ke te pratam ako ti pomines, se nadavam i jas...
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.642
Поени од реакции
27.911
Daj boze da dobies bidejki i jas sum ist slucaj: oktomvri 2016 intervju so proishod dobien vrz baza na vencanica od Sofia, i me stavija na dopolnitelna. Ja dostaviv vencanicata + izvodi/umrenici + potvrda BKKS.
Aj ke te pratam ako ti pomines, se nadavam i jas...
И јaс сум сo венчaницa и пoтврдa.Имa ли грaфa зa нaциoнaлнoст вo твoјaтa?
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Ако не сакаш да помогнеш, не мора да коментираш, инаку најди си друго место за рекламирање на твојата професија .
селандура тешка . fuck off
"Леге 6" e, иначе.

и јас прашував ама немав одговор зошто тоа ми е следната мака по добиваењто на указ кој го чекам еве месец дена...
Колку што знам одприлика за еден месец можело да се заврши работа после добивање на државјанството
Најверојатно подобро е преку посредник зошто имало многу процедури за тоа што прашуваш и ако бркаш сам не е баш едноставно иако не значи дека не може и да се заврши...
Еве јас листајќи 1000 страни што најдов за тоа како е процедурата понатаму,и ми изгледа доста комплицирано
Прегледај го приврзокот 141408
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
zdravo
dali nekoj so e so molba xxxx/2016 preku konzulat bt ima dobijano drzavljanstvo ?
Брат ми, молба 20ххх/2016,
Пријател 17ххх/2016

Двајцата добија државјанство, а трет месец не им е стигнат указот. Треба да се оди Софија да се праша, што толку се чека. Некои им рекоа до среда (утре), да почекаат
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
Некој во последниов месец наназад што влегол на финална да пише бројче или датум на интервју. За 2017 година, 2014 не ме засега
 
Член од
1 февруари 2018
Мислења
73
Поени од реакции
65
Preku ambasada ne moze da se izvadi maticen broj.... samo adresa i tuka se zavrsuva! Ne moze ni slikanje za prva licna karta! Od sredina na juni cekam za adresata i uste ne se stignati dokumentite
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom