Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Da prasam ukazot si go zedov od ambasada prasav dali mozi sam da si podnesam za adresa i za pasos mi rekoja deka mozi i trebalo da se odnesi lekarsko potvrda za ne osuduvan i izvod e sega ako nekoj e poupaten vo ova rabota neka mi pisi.fala i pozz
Не ти треба ношто од тоа.
Прво ќе поднесеш за адреса и ЕГН во општина во Софија, само извод преведен и на нотар заверен сега по ново, и државјанството. Само мислам дека ќе чекаш додека да добијат некој допис од МК амбасада во општината во Софија, па после ќе ти издадат.
 
Член од
8 јуни 2018
Мислења
69
Поени од реакции
59
Da prasam ukazot si go zedov od ambasada prasav dali mozi sam da si podnesam za adresa i za pasos mi rekoja deka mozi i trebalo da se odnesi lekarsko potvrda za ne osuduvan i izvod e sega ako nekoj e poupaten vo ova rabota neka mi pisi.fala i pozz
Proishodo si go zemala ne ukazo[DOUBLEPOST=1534154509][/DOUBLEPOST][QUOTE="Pileto, post: 8471095, member: 102690"za so lekarsko nema potreba mislam
 
Член од
25 октомври 2016
Мислења
42
Поени од реакции
61
A ti malku li si glupa ili mnogu?
A ti malku li si glupa ili mnogu?
Drugar da glupa sum stom sama si zavrsiv rabota a ne ko tebe so posrednici i posle da kukam oti me odbile oti uste nema nisto oti mi falat dokumenti pa posrednikot mi zel pari za potvrda pa ne ja odnesil si gi piknal parite vzeb da glupa sum.Inaku jas ubo prasav a ti mi kazuvas deka proishod sum zela me prajs deka sum retardirana dosega se sto sum prasala od nekoj clenovi sum prezadovolna na odgovorite a ne ko ti i red drugu majtap so si igrat i se prat najpametni.pozdrav[DOUBLEPOST=1534160014][/DOUBLEPOST]
Za kolku vreme ti stigna otkoga ti potpishaa, za da go zemes vo ambasada?
Odi kaj mene na profil se mozis da najdis nemozam na site da mu objasbuvam so kako gledas deka pojketo na forumov se za zaebanci praenje
 
Член од
15 септември 2014
Мислења
232
Поени од реакции
129
Drugar da glupa sum stom sama si zavrsiv rabota a ne ko tebe so posrednici i posle da kukam oti me odbile oti uste nema nisto oti mi falat dokumenti pa posrednikot mi zel pari za potvrda pa ne ja odnesil si gi piknal parite vzeb da glupa sum.Inaku jas ubo prasav a ti mi kazuvas deka proishod sum zela me prajs deka sum retardirana dosega se sto sum prasala od nekoj clenovi sum prezadovolna na odgovorite a ne ko ti i red drugu majtap so si igrat i se prat najpametni.pozdrav[DOUBLEPOST=1534160014][/DOUBLEPOST]
Odi kaj mene na profil se mozis da najdis nemozam na site da mu objasbuvam so kako gledas deka pojketo na forumov se za zaebanci praenje
Ti posakuvam srekja Kristina, :) izvini me
 
Член од
8 март 2018
Мислења
8
Поени од реакции
2
Zdravo na site.
Sakam da prašam dali znae nekoj što dokumenti mi treba za da gi prijavam decata za maticen i bg.pasos jas imam bg dok. Internacionalni izvodi od decata prevedeni i legalizirani vo bg ambasada vo sk.e sega što treba za vo kystendil da gi prijavam dali znae nekoj.ednoto tri drugo 6 god.
 
Член од
13 август 2018
Мислења
32
Поени од реакции
25
Drugari, imam pominato intervju i dobieno brojce pred poveke od 2 godini (znaci 2016 prolet). Proizhodot e dobien na baza na vencanica bugarska od prababa i pradedo. Dopolnitelno ja dostaviv vencanicata vo min. za pravosudieto pred 1 godina. Statusot mi zaglavi na """raszgledana prepiska od savet po grazdanstvo. Izdadena za dopolnitelna proverka""" i ne se menuva nikako.
Davajte predlog sto da se prevzema i mislenje koja e verojatnosta da mi se odobri naskoro
 
Член од
13 август 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
zdravo na site
nekoj da mi dade kontakt od nekoj posrednik od skopje
fala odnapred pozz
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom