Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Член од
5 јуни 2018
Мислења
55
Поени од реакции
24
Vaka jas da prasam nekoj dokolku saka da mi objasni se vodam so brojce 13xxx/2015 godina a intervju bev 2016 vo avgust...sega koga ke pocnat da gi razgleduvaat od 2015 dali i jas spagam vo niv fala mn inaku na dopolnitelna sum veke 1 godina skoro
 
Член од
26 јануари 2018
Мислења
21
Поени од реакции
17
Vaka jas da prasam nekoj dokolku saka da mi objasni se vodam so brojce 13xxx/2015 godina a intervju bev 2016 vo avgust...sega koga ke pocnat da gi razgleduvaat od 2015 dali i jas spagam vo niv fala mn inaku na dopolnitelna sum veke 1 godina skoro
[DOUBLEPOST=1534079465][/DOUBLEPOST]Da da vo niv
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Ajde od septemvri ke letaat otkazi uste na sovetot po drzavjanstvo. Se promenuva voljata ;)
Ke ve sotrat :kuracc:
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
788
Поени од реакции
1.133
Ajde od septemvri ke letaat otkazi uste na sovetot po drzavjanstvo. Se promenuva voljata ;)
Ke ve sotrat :kuracc:
Да завршат со одмориве таман и сатарите да ги наоштрат. Им кажав јас каква е ситуацијата ама ајде да не се мешам повеќе, нели Јоне, Звоне и Трајко најубаво ќе им објаснат дека нема потреба од паника, се си тече како подмачкано. ;)[DOUBLEPOST=1534083686][/DOUBLEPOST]
Колку и да има такви кои ќе сакаат да те пуштат полесно, ќе се најдат дупло повеќе кои ќе ја дозакочат работата, секогаш.
Сега можат уште на совет да ти ја прекратат преписката, а не како што беше до скоро т.е. „Дирекција Б'лгарско гражданство изготвја проекти на предложенија на минист'ра до Президента на Република Б'лгарија за издаване или неиздаване на укази в'в вр'зка с б'лгарското гражданство, както и проекти на укази„.
Измените се влезени во сила на 29.06.2018 г. Ништо не е олеснето, ви кажав и со конкретни примери што се случува периодов, ама очигледно не требало ништо да коментирам.

Прегледај го приврзокот 194184
http://dv.parliament.bg/DVWeb/showMaterialDV.jsp?idMat=127890
@Candy Од пред еден месец
 
Последно уредено:
Член од
24 мај 2015
Мислења
358
Поени од реакции
193
Pozdrav decki na intervju sum bil 11/2017 uste nema nikakvi promeni dali e nekoj blisku mene i dali ima nekakvi promeni uste si sedi kako na pocetok ako ima nekoj neka pise pozz
Јас бев декември 2017. Уште на задолжително согласување.[DOUBLEPOST=1533931330][/DOUBLEPOST]
Извини кога бевте на интервју и ти сопругата?[DOUBLEPOST=1533931535][/DOUBLEPOST]
Задолжително согласување му пишува.
Еве јас сум блиску до вас, бев на интервју Декември 2017 и статусот ми е задолжително сгласување. Ако имате промени пишете. Уште малце и цела година ќе фатиме на овој статус. Јас сум само со потврда од здружени Македонско-Бугарско Пријателство.
 
Член од
23 февруари 2016
Мислења
415
Поени од реакции
581
Еве јас сум блиску до вас, бев на интервју Декември 2017 и статусот ми е задолжително сгласување. Ако имате промени пишете. Уште малце и цела година ќе фатиме на овој статус. Јас сум само со потврда од здружени Македонско-Бугарско Пријателство.
Мене не ми е јасно за овој што пиша дека и он и сопругата имаат број .../2018 а веќе им е одобрено државјанството. Ама го нема да ми одговори.
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
358
Поени од реакции
193
Мене не ми е јасно за овој што пиша дека и он и сопругата имаат број .../2018 а веќе им е одобрено државјанството. Ама го нема да ми одговори.
Нешто има помешано другарот. Уште немаат влезено во финална луѓето што биле на интервју во 2017, он ќе се сликал со интервју во 2018 год.
 
Член од
6 март 2018
Мислења
12
Поени од реакции
5
Ja sum so dokumenti od dedo 52xx/2016 so proverka od viceprezidenta nekoj so isti problem da mi kazhe kako stoime i kolku ke chekame od prilika !!
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
68
Поени од реакции
78
Vaka jas da prasam nekoj dokolku saka da mi objasni se vodam so brojce 13xxx/2015 godina a intervju bev 2016 vo avgust...sega koga ke pocnat da gi razgleduvaat od 2015 dali i jas spagam vo niv fala mn inaku na dopolnitelna sum veke 1 godina skoro
Sea skoro se pocnati tie sto bea na intervju vo januar 2016[DOUBLEPOST=1534096164][/DOUBLEPOST]
Izvini edno prasanje: 2015 si bil na intervju ili si podnel molba ???
Molba...intervju fevruar 2016
 
На врв Bottom