Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јули 2014
Мислења
749
Поени од реакции
731
"proverka od viceprezident" ...

this shit means freaking WHAT?
imav pishano use odamna deka treba da odjebam i prezalam 800evra, nervi i 2 god izgubeni za fucking NISHTO ama ok, vikam aj da prasham...
Druze nie sega 2 godini cekame za proishod i intervju,a nataka pa uste kolku ke...tvojto cekanje ne e nisto nekoj ima po 5 god..cekat uste ega ti odobrat
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
48
Druze nie sega 2 godini cekame za proishod i intervju,a nataka pa uste kolku ke...tvojto cekanje ne e nisto nekoj ima po 5 god..cekat uste ega ti odobrat
znam drugar, poznato mi e skoro se...
vo ovie dve godini cekanje se iznacitav se... zalno e ova sto ni se slucuva...

mislev da ne e nekoj sjeb ko luge sto se zalat od taa nekojasi dopolnitelna proverka sto gi ostavale so godini... ali kako i da e fala na odgovorot.
 
Член од
11 април 2015
Мислења
61
Поени од реакции
44
Mi se smeni status:
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија...
Preku prva baratucetka sum, a u medjuvreme prativ doc. kaj posrednikot (uste nese predaeni) za potvrda od klub. Ve molam sovet Sto da pravam?

MM e preku Sestra I status mu se meni: Проверка от Вицепрезидента на Р Б'лгарија... Kolku se ceka posle ovoj status.
 
Последно уредено:
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Mi se smeni status:
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија...
Preku prva baratucetka sum, a u medjuvreme prativ doc. kaj posrednikot (uste nese predaeni) za potvrda od klub. Ve molam sovet Sto da pravam?

MM e preku Sestra I status mu se meni: Проверка от Вицепрезидента на Р Б'лгарија... Kolku se ceka posle ovoj status.
Не ти останува ништо друго освен да чекаш и да се надеваш дека потврдата ќе ти заврши работа кај Јотова за потпис!
А инаку на проверка кај Вицепрезидента се чека околу 2 месеца.
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
48
Se ceka 2 meseci proverka kaj Jotova a posle pak moze da me prefrlat na " vi sleduva potpis od viceprezident" ? oh Jesus ...

konstantno si gi menjaat statusive, ke se izbezumi covek ...
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Na bratmi mu e potpisan ukaz so potvrda pred edna nedela intervju juli 2017
прво честито втор чекај малку брат јас сум почеток јуни интер.2017,каде и кога братоти правел интер.поз.[DOUBLEPOST=1533346759][/DOUBLEPOST]
Бев на интервју во Мај 2017 и пред 3 дена ми се смени статусот и сега гласи: Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија.[DOUBLEPOST=1533294805][/DOUBLEPOST]
На финална бев околу 4 месеци.
кога си,каде си бил,,јас сум бил на интер.почетокот на јуни 2017..
 
Член од
8 јуни 2018
Мислења
69
Поени од реакции
59
прво честито втор чекај малку брат јас сум почеток јуни интер.2017,каде и кога братоти правел интер.поз.[DOUBLEPOST=1533346759][/DOUBLEPOST]
кога си,каде си бил,,јас сум бил на интер.почетокот на јуни 2017..
25 juli 2017 ambasada sk so potvrda i preku cico
 
Член од
4 октомври 2017
Мислења
178
Поени од реакции
127
Mi se smeni status:
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија...
Preku prva baratucetka sum, a u medjuvreme prativ doc. kaj posrednikot (uste nese predaeni) za potvrda od klub. Ve molam sovet Sto da pravam?

MM e preku Sestra I status mu se meni: Проверка от Вицепрезидента на Р Б'лгарија... Kolku se ceka posle ovoj status.
Koj broj i od koja godina bese????
 
Член од
24 мај 2018
Мислења
94
Поени од реакции
27
Se ceka 2 meseci proverka kaj Jotova a posle pak moze da me prefrlat na " vi sleduva potpis od viceprezident" ? oh Jesus ...

konstantno si gi menjaat statusive, ke se izbezumi covek ...
kako se ceka proverka ot vicepresidenta za 2 meseci as imam 18 meseci kajsum so proverka ot vicpresdentot i drugi ima kako men sho cekame 18 meseci i nikakakva promena nema intrviu vo sofia so dekument ot cicko

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
kako se ceka proverka ot vicepresidenta za 2 meseci as imam 18 meseci kajsum so proverka ot vicpresdentot i drugi ima kako men sho cekame 18 meseci i nikakakva promena nema intrviu vo sofia so dekument ot cicko

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
Ти беше од Голо Брдо така? Епа за вас пред неколку месеци расправаше комисијата за бугарите во странство во парламент и на крај се остана на муабет. Последниов период на луѓе од Мала Преспа и Корчанско ги враќаат на дополнителна и ги одбиваат (со потврди од здруженија не па преку чичко) со христијански имиња и православни така да кај вас уште покомплицирано е.
Ова што чекаш толку време за жал исто како да те одбиле, само што уште немаш официјално.
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
48
proverka od jotova e "novata" dopolnitelna? toa mi bese prashanjeto... the hell is going on?
 
Член од
24 мај 2018
Мислења
94
Поени од реакции
27
da as sum ot gollo berdo.po dobre da me odbiet oti ne se terpi ova 18 meseci so ovoj status sum billa na interviu na 27.11.2013 .5 godini ishte nishto da ti ebam jetova so toj radev
Ти беше од Голо Брдо така? Епа за вас пред неколку месеци расправаше комисијата за бугарите во странство во парламент и на крај се остана на муабет. Последниов период на луѓе од Мала Преспа и Корчанско ги враќаат на дополнителна и ги одбиваат (со потврди од здруженија не па преку чичко) со христијански имиња и православни така да кај вас уште покомплицирано е.
Ова што чекаш толку време за жал исто како да те одбиле, само што уште немаш официјално.
Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
proverka od jotova e "novata" dopolnitelna? toa mi bese prashanjeto... the hell is going on?
Ne, ne e nova dopolnitelna, zosto kaj ovaa proverka se ceka maximum 2 meseci po novo i posle nema vrakanje pak na finalna ili dopolnitelna tuku ili ke ti potpise ukaz ili ke dobies otkaz, no za uteha kaj tebe postoi verojatnost da dobies zosto si so potvrda, a ne preku bratuched?.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom