Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Член од
30 јуни 2018
Мислења
74
Поени од реакции
53
Dali znai nekoi dali se pocnati da gi razgleduvaa od 2015go so se na dopolnitelna ako imate nekoe soznanie pisete .pozdrav
 
Член од
25 април 2018
Мислења
46
Поени од реакции
80
Zdravo, sakam da Ve prasam; Site vie sto ste na dopolnitelna od 2014,2015, 2016 .... so kakvi dokumenti ste staveni na dopolnitelna? I dali vi pisuvase do koj datum treba da dostavite dopolnitelni dokumenti? ..... prasuvam kako informacija zatoa sto sakam da znam kako e bideno i koi bile uslovite vo tie godini. Pozz do site
 
D

djgoram

Гостин
Zdravo, sakam da Ve prasam; Site vie sto ste na dopolnitelna od 2014,2015, 2016 .... so kakvi dokumenti ste staveni na dopolnitelna? I dali vi pisuvase do koj datum treba da dostavite dopolnitelni dokumenti? ..... prasuvam kako informacija zatoa sto sakam da znam kako e bideno i koi bile uslovite vo tie godini. Pozz do site
Jas podnesuvav vo 2013 preku konzulatot vo bt I togas be Baraa nisto samo proisgodot mislam poteklo pokasno ni poBaraa dopolnitelen dokument I toa ne izleguvase vo statusot Kako sega tuku vo protokoli tamu eden Kup na ednas


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
30 јуни 2018
Мислења
74
Поени од реакции
53
Zdravo, sakam da Ve prasam; Site vie sto ste na dopolnitelna od 2014,2015, 2016 .... so kakvi dokumenti ste staveni na dopolnitelna? I dali vi pisuvase do koj datum treba da dostavite dopolnitelni dokumenti? ..... prasuvam kako informacija zatoa sto sakam da znam kako e bideno i koi bile uslovite vo tie godini. Pozz do site
Vo 2015 go podnesov dokumenti od star roditel I potvrda od zdrzenie I me pustija na povtorno a so tija so pocnavme mislam grupata vejkem gi zedoja na isti princip bevme
 
Член од
21 октомври 2017
Мислења
243
Поени од реакции
242
eve del od izjava na P KOLEV poslednata recenica kazuva se
Што сакате да изпратите како апел до граѓаните од Македонија што сакаат да кандидираат или веќе кандидирале за бугарско државјанство?

Пред се, би сакал да ги посоветувам да се запознаат со законската регулатива и особено законот за бугарско државјанство. Да не се подаваат на манипулации и лаги пласирани од недобронамерни луѓе, кои решиле да спечалат на нивен грб. Процедурата е јасна и прозрачна и не им требаат експерименти. Опишани се точно потребните документи и соодветните такси и се што е потребно за добивање на државјанство. Нека бидат внимателни, бидејќи многу итри и лукави луѓе го користат нивното незнаење.
 
На врв Bottom