Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Член од
3 април 2017
Мислења
44
Поени од реакции
19
Здраво, планирам овие денови да одам да проверам лично дали тој мојот посредник навистина ги доставил дополнителните документи, па сакам да прашам каде се проверува и дали работат или се на годишен ? Ви благодарам
 
Член од
17 декември 2014
Мислења
240
Поени од реакции
145
Denes promena vo : Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија . broj 36../2014[DOUBLEPOST=1532360529][/DOUBLEPOST]Nekoj da kazi kolku se ceka za potpis pozz
 
Член од
9 јуни 2017
Мислења
291
Поени од реакции
196
Denes promena vo : Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија . broj 36../2014[DOUBLEPOST=1532360529][/DOUBLEPOST]Nekoj da kazi kolku se ceka za potpis pozz
covek samo da ima zivci da se rasprava so vas,pa neli mozes da pises dali beze na finalen pregled i ako si bil kolku vreme,so sto dokumenti,noseseli dopolnitelni dokumente.Se prasuvam sto uste sum clen na ovoj forum koga ima tolku nepismeni svet a isto i posrednici i glumat tuka ludilo!!!
 
Член од
18 август 2017
Мислења
276
Поени од реакции
260
Denes promena vo : Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија . broj 36../2014[DOUBLEPOST=1532360529][/DOUBLEPOST]Nekoj da kazi kolku se ceka za potpis pozz
Zdravo kolku vreme bese na finalna.pozz so sreka.
 
Член од
26 јануари 2018
Мислења
21
Поени од реакции
17
Denes promena vo : Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија . broj 36../2014[DOUBLEPOST=1532360529][/DOUBLEPOST]Nekoj da kazi kolku se ceka za potpis pozz
Dali bese na dopolnitelna proverka?
 
Член од
17 јули 2018
Мислења
12
Поени од реакции
8
Значи дека нема кој да ка ажурира! Тоа и не е толку битно, битни се преписките да одат.[/QUOTEa ako ne se azurira kako ce mozime da proverime status
[DOUBLEPOST=1532365529][/DOUBLEPOST]
Значи дека нема кој да ка ажурира! Тоа и не е толку битно, битни се преписките да одат.
a ako ne se azurira kako ce mozi da proverime status mozno e da ima nekakvi promeni a da ne se azurirani
 
Член од
25 април 2018
Мислења
46
Поени од реакции
80
Od denes sum staven na dopolnitelna proverka, posle 2 meseci na finalen status. Posle 3 nedeli od koga mi se smena vo finalen status, podnesov svoevolno dop. dokimenti- potvrda od BKKS, bez predhodno da mi pobaraat takvi dokumenti. Inace sum so poteklo od bratuced. Prasanje: Dali ne mi se razgledani dop. dokumenti ili po procedura mora da se odi so vakov status?! Ve molam za odgovor i vashi iskustva (((p.s: dopolnitelnite dokumenti gi odnesov i gi predadov jas licno vo ministerstvo za pravda vo Sofija i pred mene gi azurira vo kompj. sistem deka sum gi predal kako dop. dokumenti)))
 
Член од
4 април 2017
Мислења
26
Поени од реакции
41
Decki moze nekoj da pise koj status pisuvase vo DABC koga treba da se podigne proizhodot , momentalno pisuva deka e odobren i deka e vo proces na izdavanje. I kolku vreme se ceka .pozz
 
На врв Bottom