Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
S

sefked

Гостин
Pa ne bidi glup tuku fani citaj prasanjata i odog orite od intervjuto ne postavuvaj glupi prasanja eden kup ste vakvi na forumot samo so go trupate so gluposti za banalni raboti
Ако е некој глуп тоа си ти..што си ти, модератор на форумов? Ако овде не прашам, каде? Прашањето е логично, дали се паѓаат прашањата од апликацијата, или да сподели совет...во што виде дека сум проста раја? Па ке кажам, биди си глуп и прост за себе, не шири простаклук по форумов, и ти дадов добар совет погоре, олесни си.
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Ако е некој глуп тоа си ти..што си ти, модератор на форумов? Ако овде не прашам, каде? Прашањето е логично, дали се паѓаат прашањата од апликацијата, или да сподели совет...во што виде дека сум проста раја? Па ке кажам, биди си глуп и прост за себе, не шири простаклук по форумов, и ти дадов добар совет погоре, олесни си.
neli gledas nikoj ne ti odgovara na glupi prasanja glupak seloo
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Do nova godina site dopolnitelni ke se iscistat posle odmorite pocnuva cistkata.
Оптимистична изјава од Јотова,некако не ми се верува,но би бил среќен до Нова година да ја изчистат 2013 и 2014 за догодина да почнат со 2015 и 2016!
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Ајде сите смирите нерви,за глупости се расправате без потреба
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Meh
S

sefked

Гостин
Ајде сите смирите нерви,за глупости се расправате без потреба
"За говнари со говнарска цефка" - Среќна нова 49-та..култен мак филм...Не видов никаде расправање, само жалење..и поставив прашање погоре, ако знаеш и сакаш, помогни. Има и други баратели што се поназад во процедурата, не е за сите прашањето само дали Јотова ќе потпише...Фрустрации дома, овде ако можеш, помогни, барем јас така го сваќам форумов...
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.836
"За говнари со говнарска цефка" - Среќна нова 49-та..култен мак филм...Не видов никаде расправање, само жалење..и поставив прашање погоре, ако знаеш и сакаш, помогни. Има и други баратели што се поназад во процедурата, не е за сите прашањето само дали Јотова ќе потпише...Фрустрации дома, овде ако можеш, помогни, барем јас така го сваќам форумов...
+1
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Meh
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Искрено те жалам другар...дај боже да добиеш БГ државјанство и да одјебеш што подалеку...пример си за типична мак. џукела...
Daj boze i ti da dobies bg pasapor i se najdobro ne mislev da navredam samo sakam da kazam bes glupi komentari ali kako i da e ne e vazno
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
"За говнари со говнарска цефка" - Среќна нова 49-та..култен мак филм...Не видов никаде расправање, само жалење..и поставив прашање погоре, ако знаеш и сакаш, помогни. Има и други баратели што се поназад во процедурата, не е за сите прашањето само дали Јотова ќе потпише...Фрустрации дома, овде ако можеш, помогни, барем јас така го сваќам форумов...
Многу време помина од кога бев на интервју но тогаш си се држеа по прашајната,зависи кај кого ќе падниш,некој прашуваат повеќе некој малку,само немој да го згрешиш најважното прашајне дека си Бугарин.
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
[DOUBLEPOST=1532258733][/DOUBLEPOST]Ne e tocno 3jca od ohrid podadovme samo so izvodi od baba tatko majka i 2jca vejke dobija ukazi i na 9.7 2018bea da se slikaat taka da pominuvaat a tretiot od 6 .7.2018 e na polozitelno pa sekoj so srekjata kaj jotova
sakas da kazes so potvrda od strumickiot ili od na petar klubot podadovte dokument pa 2 ca veke dobile ukaz a 3 ot seuste ceka ???
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
Moжи ли некој да ми предложи посредувач или ако некој знае точно како е постапката да ме контактира во инбокс. Имам родител со бугарски пасош сакам да поднесам документи и јас.
 
Член од
22 јули 2018
Мислења
75
Поени од реакции
172
sakas da kazes so potvrda od strumickiot ili od na petar klubot podadovte dokument pa 2 ca veke dobile ukaz a 3 ot seuste ceka ???
[DOUBLEPOST=1532287523][/DOUBLEPOST]Samo izvodi i potvrdi od petar kolev nisto drugo sve si pominuva vo najdobar red i posrednikot e od ohrid jone se vika kako sto kaza covekot sve si pominuva po red pa neznam dali e na sreka pominuvajneto ili site odbieni sto pisale na forumov se vo nenakvi sranja pa dobile otkaz jbg sekoj so srekata
 
Член од
30 јуни 2018
Мислења
74
Поени од реакции
53
Dali nekoi znai priblizno do koe brojce se stignati od dopolnitelna proverka
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom