Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Jas prasav i vo sofija mi rekoa deka e prateno i neznam do koga ke cekam
Наидов на случај кој чекал 6 месеци. Мислам дека ако прашуваш телефонски не ни проверуваат, само те ставаат на чекање... како ќе ги фатиш
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
Jas sum zbynet pomos!
Preku ambasada morav da prijabam.adresa i toa e ok e sea dali so toa zaedno se dobiva i EGN vo opstinata sredec?
Ili za EGN ke treba dopolnitelno da podnesam?
mozes da izvadis EGN, samo cim ides preku ambasada daj im malku vreme najmalku 2 meseci pred da ides vo sofija za da vadis EGN
 
Член од
18 август 2017
Мислења
276
Поени од реакции
260
Izvestuvanje !!!
Promena ima pak vo 2014
Konecno dojdov i jas na red!!!
Posle 4 godino na dopolnitelna konecno sum na finalna.
Prasanje do informiranite?
STO SLEDI PONATAMU, KOJ FAZI SLEDAT POSLE FINALNA? ? Прегледај го приврзокот 193921[DOUBLEPOST=1531496808][/DOUBLEPOST]Stignati se do broj 15xxm2014 - 58xx/2014

Inaku podnesov doks so 1 bratuced i April 2017 potvrda od veliko trnovo za dedo vojnik vo 2ww, vrzano se so izvodi za dvata slucajevi.[/QUOs
So sreka neka bide se iznacekavme.
 
Член од
6 март 2018
Мислења
150
Поени од реакции
141
Јас кога вадев ми бараа извод и треба да имаш пријавено адреса нешто што не го прават под дифолт кај нас во амбасада
Ne e preku ambasada preku sofija tamu ke se podiga ukaz i ke se podnesuva za eng
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
68
Поени од реакции
73
jas sum 585x uste na dopolnitelna od 2014 koga ke vlezam vo finalna odma obavestuvam.pozz
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
Знае ли некој процедура за здравствено осигурување во Бугарија???На пример ако сум државјанин од 2015година а сакам од сега да имам здравствено осигурување.Дали треба да плачам и за изминатите години или од сега па за натаму?
Treba da platis od koga si bg.grazdanin. okolu 120 eu godisno e.se plaka vo nap (nacionalna agencija na prihodito) na ul. 6. Septemvri..nosi so sebe drzavjanstvo i licna karta.,.posle oni ke te upatat sto ponatamu[DOUBLEPOST=1531543899][/DOUBLEPOST]
Pozz drustvo zanima me da li je neko pisao molbu za povratak orginal dukumenata i ako jeste moze li mi napisat kako se pise..hvala
Ne ti treba molba..ides do miniterstvo na pravosadie i si trazis nazad ...treba da nosis drzavjanstvo bg. ako imas
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
ако не е тајна како му пишува на братот ти кој статус,овој што јас го имам сега!??
Пишува вклучено во указ, пратено во конзулат во Битола, и да достави слики. Предходно му пишуваше да закажи термин
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
120
Поени од реакции
37
Mora li da odis vo Sofija za slikanje za pasos i licna karta, moze li cela rabota da se izbrka preku Ambasada?
 
Член од
6 март 2018
Мислења
150
Поени од реакции
141
Vo opstina sredec lege6 za podnesuvanje eng dali treba izvod prev legaliziran
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom