Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 јуни 2017
Мислења
7
Поени од реакции
10
Стар документ од прадедо. Фала да ви се враќа побрзо


Sent from my iPhone using Tapatalk
А од каде ке си го подигнеш државјанството? Софија или ..?ОД што зависи тоа?[DOUBLEPOST=1529517737][/DOUBLEPOST]
Честиткии за убаво да ти служи :aplauz:Колку време чекаше указ, јас чекам скоро два месеца интервју октомври, значи би требало во скоро и мене да ми потпишат
Од 02.05.2018 ме ставија на статус проверка од вицепрезидентот, и еве вчера е потпишан, неполни два месеца . На наредно потпишување би требало. Со среќа
 
Последно уредено:
Член од
12 јуни 2018
Мислења
14
Поени од реакции
0
А од каде ке си го подигнеш државјанството? Софија или ..?ОД што зависи тоа?[DOUBLEPOST=1529517737][/DOUBLEPOST]
Од 02.05.2018 ме ставија на статус проверка од вицепрезидентот, и еве вчера е потпишан, неполни два месеца . На наредно потпишување би требало. Со среќа
од 8 мај, имам чек од страна на заменик-претседателот на Република Бугарија. Дали излезете со декретот од оваа смс?
 
Член од
23 мај 2017
Мислења
53
Поени од реакции
26
А од каде ке си го подигнеш државјанството? Софија или ..?ОД што зависи тоа?
Да од Софија, кога е од конзулат пишува дека е испратено во тој и тој конзулат. А зависи од тоа, ако си терал процедура преку конзулат во молбата треба да наведеш дека сакаш да го подигнеш указот од Софија.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
23 мај 2017
Мислења
53
Поени од реакции
26
А од каде ке си го подигнеш државјанството? Софија или ..?ОД што зависи тоа?[DOUBLEPOST=1529517737][/DOUBLEPOST]
Од 02.05.2018 ме ставија на статус проверка од вицепрезидентот, и еве вчера е потпишан, неполни два месеца . На наредно потпишување би требало. Со среќа
Да од Софија, кога е од конзулат пишува дека е испратено во тој и тој конзулат. А зависи од тоа, ако си терал процедура преку конзулат во молбата треба да наведеш дека сакаш да го подигнеш указот од Софија.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
10 јуни 2017
Мислења
7
Поени од реакции
10
Да од Софија, кога е од конзулат пишува дека е испратено во тој и тој конзулат. А зависи од тоа, ако си терал процедура преку конзулат во молбата треба да наведеш дека сакаш да го подигнеш указот од Софија.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ок. Благодарам
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
Kako i dae se gleda deka rabotava trgna na podobro ova godina i ako se spekulirase deka ke bide mnogu potesko i ne e sve taka crno kako so bese 2017, se nadevam ke ne ivcistat i nas na dopolnitelna sto sme so pozitiven ishod osven ako ne se smenat rabotive pak na udolnica vo bliska idnina. So sreka na site so si zedoja i so ke si zemat doprva :)
 
Член од
17 март 2018
Мислења
50
Поени од реакции
35
Прегледај го приврзокот 192606
пријателе дали пред овај статус ти пишуваше вака
Прегледај го приврзокот 192606[DOUBLEPOST=1529511433][/DOUBLEPOST]
кривична ти е 100% док за бг а казнена не
Прво беше така па се смени во молбата ви е разгледана... и за еден месец проверка од вице
 
Член од
8 мај 2014
Мислења
19
Поени од реакции
4
Драги пријатели,
дали може да ми кажете што значи ова. Ја сум од 2013, бев до сега 8 пати у Бугарија. 1 посредник ми умре на лице место, бев враќан на дополнителна постапка, документи немам за потекло, само од прв братучед. До сега целата постапка ме кошташе околу 800 евра. Ќе има ли среќа за вакво ликче или ова се прави пред да ме прекратат.

По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
 
Член од
18 август 2017
Мислења
276
Поени од реакции
260
Драги пријатели,
дали може да ми кажете што значи ова. Ја сум од 2013, бев до сега 8 пати у Бугарија. 1 посредник ми умре на лице место, бев враќан на дополнителна постапка, документи немам за потекло, само од прв братучед. До сега целата постапка ме кошташе околу 800 евра. Ќе има ли среќа за вакво ликче или ова се прави пред да ме прекратат.

По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
Zdravo za2/3 nekolku meseci ke znaes sto ke bide.pozz so sreka.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Драги пријатели,
дали може да ми кажете што значи ова. Ја сум од 2013, бев до сега 8 пати у Бугарија. 1 посредник ми умре на лице место, бев враќан на дополнителна постапка, документи немам за потекло, само од прв братучед. До сега целата постапка ме кошташе околу 800 евра. Ќе има ли среќа за вакво ликче или ова се прави пред да ме прекратат.

По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
Наскоро ќе ти го решет позитивно или негативно но мој совет е гледај носи некоја потврда од бугарско здружение затоа што Вицепрезидентот Јотова е кучка и одбива да потпише
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom