Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 октомври 2013
Мислења
102
Поени од реакции
101
Значи бивало и со потврда, а само квичеа сите дека не бива та посредници та ова та она. Значи од април лани до почеток 2018, ние шо го јадевме ежот ќе чекаме подобра прилика.. кога ќе ги разгледаат дополнително. Сега по нг пуштаат, многу пати назад у последниве без малку 10 години имало периоди кога кочеа вака, е сеа кој му се погоди возот ќе го фати, кој не ќе по дреме уште малку..

Btw, честитки !
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
32**/2016[DOUBLEPOST=1520946503][/DOUBLEPOST]
Фала, на сите им посакувам позитивен исход. Не извадив умреница туку извод од родени од дедо ми роден после 1920 г. каде што нормално беа наведени неговите родители родени пред 1918 г., знам и други што направиле така и немаше никаков проблем.
Штом си со интервју во Софија, значи треба по друг датум да се споредувам со тебе, преписката ми е образувана во септември 2017. Инаку ми звучи како да си ист случај како мене - јас сум со потврда од Струмица, дедо ми на кој се повикувам е роден после 1920, во егејско село 100% бугарско според статистиката на К'нчов.
 

Stolee

INFINITY TEAM SatelItIN
Член од
3 април 2017
Мислења
265
Поени од реакции
319
Znaci sepak ne rabotele vo MP se po zakon I davale na tie so potvrdi, znaci konecno sega ke prifatis deka sega e promeneta politikata vo MP,samo kamo da potrae
Сега МП дава Јотова не дава и исто ти е само чекане

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Сега МП дава Јотова не дава и исто ти е само чекане

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Stolee mnogu se zalite,covek nemozi da vi pogodi, sto da kazat tie koi cela 2017 so istive dokumenti sega sto dobivaat( so potvrdi,bratucedi,tetki I sl.), gi stavia site na dopolnitelna, greota e da se zalite, ke pocekate nekoj mesec I ke dobiete, a drugive so isti dokumenti ke cekaat godini na dopolnitelna I ne se znae dali ke dobiet drzavjanstvo.
 
Член од
3 мај 2017
Мислења
251
Поени од реакции
171
Stolee mnogu se zalite,covek nemozi da vi pogodi, sto da kazat tie koi cela 2017 so istive dokumenti sega sto dobivaat( so potvrdi,bratucedi,tetki I sl.), gi stavia site na dopolnitelna, greota e da se zalite, ke pocekate nekoj mesec I ke dobiete, a drugive so isti dokumenti ke cekaat godini na dopolnitelna I ne se znae dali ke dobiet drzavjanstvo.
Или шо да кажеме ние кои им однесовме плус оригинал документи за потекло и никако да не прегледат повторно. Ова е стварно невидена лотарија.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Или шо да кажеме ние кои им однесовме плус оригинал документи за потекло и никако да не прегледат повторно. Ова е стварно невидена лотарија.
Ksmetot ni bil takov prijatel, Ksmetot e kriv za sve, si bara edno ubavo tepajne.
 

Stolee

INFINITY TEAM SatelItIN
Член од
3 април 2017
Мислења
265
Поени од реакции
319
Stolee mnogu se zalite,covek nemozi da vi pogodi, sto da kazat tie koi cela 2017 so istive dokumenti sega sto dobivaat( so potvrdi,bratucedi,tetki I sl.), gi stavia site na dopolnitelna, greota e da se zalite, ke pocekate nekoj mesec I ke dobiete, a drugive so isti dokumenti ke cekaat godini na dopolnitelna I ne se znae dali ke dobiet drzavjanstvo.
Управо си другар сите имаме различни
Маки дај боже и кај вас да биде за скоро време со во позитивна насока ....

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
Член од
3 мај 2017
Мислења
251
Поени од реакции
171
Ksmetot ni bil takov prijatel, Ksmetot e kriv za sve, si bara edno ubavo tepajne.
И да знаеш. Искрено јас ќе чекам до 25ти јуни, три години од кога аплицирав прв пат а година и нешто од кога им го однесов документот ако не се смени ништо ќе си ги повлечам документите и ќе аплицирам повторно. Подобро се од почеток отколку вечно со исти статус и да чекам Јотова да се разбуди на десна нога
 
Член од
8 февруари 2016
Мислења
400
Поени од реакции
396
Decki dali moze do proishod da se izvadi privremena licna karta, i dali so nea moze da se otvori smetka vo bg banka? Dogovor za stan ne e problem, ama dokaz za vrabotuvanje nemam???
 
V

vkv

Гостин
Прашање матео,
Дали навистина мислиш дека пишувам од инает или лажам? Дечко, за кое фајде би го правел тоа. Мислам дека пополека ќе сватиш дека самиот си себе си проблем, бараш да се расправаш по форумот, како да сакаш да излечиш некоја фрустрација. Нај искрено ти треба помош пред да се самоповредиш од глупавост. Цело време ме напаѓаш, чекајќи да ти обрнам внимание, па еве ме..[DOUBLEPOST=1520884338][/DOUBLEPOST]

Другарче, 2013/4 се разгледуваат, но како и со која цел. Нема да одговорам директно, ти сам дај си го одговорот на следните прашања
—кој минува а кој не
—кој е интензитетот на преглед
—што се уважува а што не
—колкав е бројот на пропуштените пред 3/6 и 9 месеци во споредба со сега
—што се сменало а што останало исто
На крај оди до конзулатите и прашај, Сакам да започнам процедура за бг државјанство, но не можам да најфам потекло, кажете ми што да направам, па самите нека ти кажат, ама искрено да ми кажеш
Ja imam potekl
Или шо да кажеме ние кои им однесовме плус оригинал документи за потекло и никако да не прегледат повторно. Ова е стварно невидена лотарија.
Od koga cekas ti prijatel? I ja imam original krstenica od tatko odneseno i sum na dopolnitelna prepiskata mi e 2014. Pred 2 meseca ve stavaat na dopolnitelna i sakate odma i samo dosagate koga koga
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
Znaci sepak ne rabotele vo MP se po zakon I davale na tie so potvrdi, znaci konecno sega ke prifatis deka sega e promeneta politikata vo MP,samo kamo da potrae
Во повеќе наврати сум кажал мое мислење во врска со потврдите. Никогаш немам тврдено дека 100 % не ги признаваат и обратно туку дека гледаат на некои други "околности" како на пример интевјуто, моментално разрешен престој или пак некогаш си живеел, работел студирал таму итн. и нормално 100 % бугарско село.[DOUBLEPOST=1520952610][/DOUBLEPOST]
Kako be nad 1918[DOUBLEPOST=1520950939][/DOUBLEPOST]
Lazes
Не лажам.[DOUBLEPOST=1520952642][/DOUBLEPOST]
Brinhida ti bese li na dopolnitelna proverka
Не
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Ja imam potekl

Od koga cekas ti prijatel? I ja imam original krstenica od tatko odneseno i sum na dopolnitelna prepiskata mi e 2014. Pred 2 meseca ve stavaat na dopolnitelna i sakate odma i samo dosagate koga koga
Немаш гајле[DOUBLEPOST=1520952962][/DOUBLEPOST]
Во повеќе наврати сум кажал мое мислење во врска со потврдите. Никогаш немам тврдено дека 100 % не ги признаваат и обратно туку дека гледаат на некои други "околности" како на пример интевјуто, моментално разрешен престој или пак некогаш си живеел, работел студирал таму итн. и нормално 100 % бугарско село.[DOUBLEPOST=1520952610][/DOUBLEPOST]
Не лажам.[DOUBLEPOST=1520952642][/DOUBLEPOST]
Не
Прво, честитки и побрзо да биде
Второ, дали ја поврза потврдата до предок кој го има во бугарската евиденција?
Ме интересира дали одеше на луда потврда или потврда со основа
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom