Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Член од
5 март 2018
Мислења
149
Поени од реакции
272
Ti sugurno ne si po konzulatski pat ke bide vo skoro
Ne jas sum preku posreduvac intervju vo sofija mi bese na 11 noemvri 2016 stavija me na dopolnitelna dokumentite se podneseni i uste stoe statusot da dostavam dokumenti[DOUBLEPOST=1520925943][/DOUBLEPOST]
so kakvi dokumenti si, imase li potvrda od klub
Preku vujko i dokument od klubot[DOUBLEPOST=1520926855][/DOUBLEPOST]
so kakvi dokumenti si, imase li potvrda od klub

Dokumenti od vujko mi i od klubot ama tie od klubot se podneseni od koa me izvadija na dooolnitelna so rok do april
 
Последно уредено:
Член од
26 јануари 2018
Мислења
21
Поени од реакции
17
Zdr koga ke pocnat da izdavaat drzavjanstvo za tie so se so potvrda od 2015 god
 
Член од
13 март 2018
Мислења
9
Поени од реакции
1
koga si bil na intervlu koja godina[DOUBLEPOST=1520944787][/DOUBLEPOST]Brunhida koga si bila na intervju koja godina
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
788
Поени од реакции
1.133
Хм, многу брзо (јас сум мај 2017). Ама па не знам со какви документи си, не те следам баш. Во Софија ти беше интервјуто?
Софија, со потврда од Струмица
 
Член од
13 септември 2017
Мислења
36
Поени од реакции
24
@Brunhilda честитки, кој број на преписка си... јас сум интервју март 2017 очекувам скора промена и кај мене
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
788
Поени од реакции
1.133
@Brunhilda честитки, кој број на преписка си... јас сум интервју март 2017 очекувам скора промена и кај мене
32**/2016[DOUBLEPOST=1520946503][/DOUBLEPOST]
Cestitki! De kazi za potvrdata koja godina e roden predokot vrz koj ti e izdaden dokumentot, pozdrav.
Фала, на сите им посакувам позитивен исход. Не извадив умреница туку извод од родени од дедо ми роден после 1920 г. каде што нормално беа наведени неговите родители родени пред 1918 г., знам и други што направиле така и немаше никаков проблем.
 
Член од
3 мај 2017
Мислења
251
Поени од реакции
171
Има ли промени кај некои со статус Проверка от вицепрезидентот?
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
145
Поени од реакции
384
32**/2016[DOUBLEPOST=1520946503][/DOUBLEPOST]
Фала, на сите им посакувам позитивен исход. Не извадив умреница туку извод од дедо ми роден после 1920 г. каде што нормално беа наведени неговите родители родени пред 1918 г., знам и други што направиле така и немаше никаков проблем.
Znaci isto kako so kaza Lazar deka moze i nad 1918god, fala na iskrenost pa da se vrakja i na site so sme na dopolnitelna so potvrdi.
 
На врв Bottom