Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Brat zasto bi te lazel taka pisuva ja stvarno neznam sto e rabotava, ali moram da odnesam dokumenti inace ke mi propadne se
Пиши му на Александар Ланджев од Правосудие и види што ќе ти каже a_landzhev@justice.government.bg.Ако пак немаш конкретен одговор од него кажи му на родителот да извади Удостоверение за родствени врзка од општината кадешто се има регистрирано и однеси го во Министерството на шалтер и можеш да си прашаш зошто си вратен на дополнителна.
Инаку за да можи татко ти да извади Удостоверение за родствени врзки,најпрвен треба да те има зааведено во општината дека си му син инаку нема да ти е од полза самото Удоствоверение.
 
Член од
23 февруари 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Trajcepetroski netropaj gluposti svecka ja ramnis so germanija standardot sam po sebe si kazuva germanija vo momentot e najkatastrofa so migrantite i so plata do 1500 ako ne si kfalifikuvan za cista informacija vo svecka obicna cistacka zima 2500 od sigurni izvori imam roda vo malme... A od germanija site mi se zalat[/QUOKOja cistacka zema 2500 be zema ama bruto odbieni danocite 16000-17000 kruni ja vidov svedska drugar standard da visok ama i se drugo visoko do plafon nemas vo svedska nitu popusti nekoi ogromni a kiriite astronomski ne mi kazuvaj drugi so ti kazuvale bev 6 meseci osetiv na svoja koza i mene mi ja opisuvaa kako zemja na med i mleko ama otidi i vidi kako e a za kvalifikuvan drugar premnogu sum kvalifikuvan. pozz
[DOUBLEPOST=1519423354][/DOUBLEPOST]cistacka zema 2500 be zema ama bruto odbieni danocite 16000-17000 kruni ja vidov svedska drugar standard da visok ama i se drugo visoko do plafon nemas vo svedska nitu popusti nekoi ogromni a kiriite astronomski ne mi kazuvaj drugi so ti kazuvale bev 6 meseci osetiv na svoja koza i mene mi ja opisuvaa kako zemja na med i mleko ama otidi i vidi kako e a za kvalifikuvan drugar premnogu sum kvalifikuvan. pozz
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
[DOUBLEPOST=1519423354][/DOUBLEPOST]
cistacka zema 2500 be zema ama bruto odbieni danocite 16000-17000 kruni ja vidov svedska drugar standard da visok ama i se drugo visoko do plafon nemas vo svedska nitu popusti nekoi ogromni a kiriite astronomski ne mi kazuvaj drugi so ti kazuvale bev 6 meseci osetiv na svoja koza i mene mi ja opisuvaa kako zemja na med i mleko ama otidi i vidi kako e a za kvalifikuvan drugar premnogu sum kvalifikuvan. pozz
Sigurno tamu e sto pati podobro nego ovde Makedonija, za tesko normalno deka e no sigurno normalen zivot ke mozis da zivees I pari da zastedis, a ovde ne mozis ni ednoto ni drugoto.
 
Член од
20 февруари 2016
Мислења
120
Поени од реакции
123
Abe prijatel pred eden mesec pocnaa da davaat so potvrdi, pred toa site na dopolnitelna gi redea, koga sakaat davaat koga ne sakaat ne davaat, lotarija.[DOUBLEPOST=1519395012][/DOUBLEPOST]
Po toa sto kazuvas pri kraj si, vo sekoj moment ocekuvaj od Sovetot za grazdanstvo odluka, imas dobri sansi da dobies sega davaat, si imal sreka.
Mnogu si greska potvrda jas imam zemeno oktomvri 2015 godina kako od vcera pocnale da davaat potvrdi greska ti e taa informacija
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Со документ од татко те ставија на дополнителна hmmmm

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Што те чуди, татко и зел државјанство со изјава[DOUBLEPOST=1519425431][/DOUBLEPOST]
Ima promeni proveriv isto taka i denes ima i od septemvri mesec 2016 sto bile na intervju imat potpisano ukaz broj 11 od 2018. ovie 2 dena ima mnogu ukazi potpisano.
Дај БОЖЕ
 
Член од
5 февруари 2018
Мислења
108
Поени од реакции
286
forumov e strasen,od bugarski pasosi se prefrlate na toa kaj bil poubav zivotot,dajte bre luge zboruvajte zasituacijata so bugarski drzavjanstva a ne samo edni ta isti luge pisuvaat i kako sto gledam jas se znaat,pravi seznajkovci
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Mnogu si greska potvrda jas imam zemeno oktomvri 2015 godina kako od vcera pocnale da davaat potvrdi greska ti e taa informacija
Abe citaj podobro, rekov deka pred eden mesec pocnaa da davaat od Sovetot za grazdanstvo so potvrdi, inace zdruzenijata davaat potvrdi so godini no MP ne gi priznavase kako dokaz za bugarsko poteklo.[DOUBLEPOST=1519430445][/DOUBLEPOST]
forumov e strasen,od bugarski pasosi se prefrlate na toa kaj bil poubav zivotot,dajte bre luge zboruvajte zasituacijata so bugarski drzavjanstva a ne samo edni ta isti luge pisuvaat i kako sto gledam jas se znaat,pravi seznajkovci
A koj si pa ti da delis umoj koj za sto da zboruva,a ti sto mislis za sto ni treba Bugarskiot pasos, sigurno ne kinime nervi I ne si pravime trosoci samo za da se slikame so nego I vo fioka da go drzime, krajnata cel na celava maka e podobar zivot vo EU
 
Последно уредено:
Член од
5 февруари 2018
Мислења
108
Поени од реакции
286
ti delis umoj kako so gledam,znajs kolku se platite vo svedska i germanija a sigurno ne si izlezen podaleku od bugarija
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Вие штo спoмнувaте зa 2014тa гoдинa штo сте сaбaјле ми се пoфaли дечкoтo вo месaрницaтa кaде штo пaзaриме,интервју 2014тa бил сo пoтврдa и извoди,ми рече сaмo oд Струмицa некaкoв дoкумент,мислеше нa пoтврдa не ни бил вo клубoт пoсредник му јa извaдил.Ништo другo немaл oд дoкументи,сaмo oнaкa ми гo пoкaжa пaсoшoт веќе гo имa.Кoј сaкa некa верувa кoј сaкa некa не верувa.
ке речат,,,ПОСРЕДНИК си и ПРЕВАРАНТ срам да ти е[DOUBLEPOST=1519434380][/DOUBLEPOST]
еј батиња за това прашање/впрози ке разговараме кога ДАЈ БОЖЕ ке станиме балгари сас документи.валда има тема и за тоа?!?[DOUBLEPOST=1519434612][/DOUBLEPOST]
Trajcepetroski netropaj gluposti svecka ja ramnis so germanija standardot sam po sebe si kazuva germanija vo momentot e najkatastrofa so migrantite i so plata do 1500 ako ne si kfalifikuvan za cista informacija vo svecka obicna cistacka zima 2500 od sigurni izvori imam roda vo malme... A od germanija site mi se zalat
ај информирај се подобро за германија минимална е 1300 евра цела фамилија ми е таму,само јас глупак,ретардиран и патриот(у вдушата и всрцето) останав овде[DOUBLEPOST=1519434931][/DOUBLEPOST]
[DOUBLEPOST=1519423354][/DOUBLEPOST]
cistacka zema 2500 be zema ama bruto odbieni danocite 16000-17000 kruni ja vidov svedska drugar standard da visok ama i se drugo visoko do plafon nemas vo svedska nitu popusti nekoi ogromni a kiriite astronomski ne mi kazuvaj drugi so ti kazuvale bev 6 meseci osetiv na svoja koza i mene mi ja opisuvaa kako zemja na med i mleko ama otidi i vidi kako e a za kvalifikuvan drugar premnogu sum kvalifikuvan. pozz
от чиста љубопитност на кое место беше во кој дел?!?
 
Последно уредено:
Член од
20 февруари 2016
Мислења
120
Поени од реакции
123
Abe citaj podobro, rekov deka pred eden mesec pocnaa da davaat od Sovetot za grazdanstvo so potvrdi, inace zdruzenijata davaat potvrdi so godini no MP ne gi priznavase kako dokaz za bugarsko poteklo.[DOUBLEPOST=1519430445][/DOUBLEPOST]
A koj si pa ti da delis umoj koj za sto da zboruva,a ti sto mislis za sto ni treba Bugarskiot pasos, sigurno ne kinime nervi I ne si pravime trosoci samo za da se slikame so nego I vo fioka da go drzime, krajnata cel na celava maka e podobar zivot vo EU
ABE smeni si go recniko malku najnormalno napisa ot kuga se davat potvrdi i MP ako ne gi priznava kako gi primat ko odes da podneses za intervju znaci gi priznavale jas sum gi odnesel 2016 godina a ne vcera ama ok tvoe mislenje.
I nemas potreba ot takvo ponasanje zatoa sto najdobronamerno napisa i ti ABE citaj poubavo neznam so.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
ABE smeni si go recniko malku najnormalno napisa ot kuga se davat potvrdi i MP ako ne gi priznava kako gi primat ko odes da podneses za intervju znaci gi priznavale jas sum gi odnesel 2016 godina a ne vcera ama ok tvoe mislenje.
I nemas potreba ot takvo ponasanje zatoa sto najdobronamerno napisa i ti ABE citaj poubavo neznam so.
Ne ti e tebe tuka mestoto ocigledno, voopsto ne si vo tek so rabotive a samo se raspravas za gluposti, uste ednas za posleden pat ke ti kazam, do pred 1 mesec ne pustaa so potvrdi od sovetot za grazdanstvo, sega po kazuvajne na clenovi pocnaa da pustaat I da se nadevame deka ke prodolzat, pred da se raspravas ovde treba celo vreme da go sledis forumov a ne ednas godisno[DOUBLEPOST=1519464061][/DOUBLEPOST]
ti delis umoj kako so gledam,znajs kolku se platite vo svedska i germanija a sigurno ne si izlezen podaleku od bugarija
Znaci spored tebe, ic da ne vagame Bugarski drzavjanstva, podobar standard I zivot od Makedonija nema, vo Germanija, Svedska I drugite zemji od EU necini standardot vladee bedotija, I treba da si ostanime vo najrazvienata zemja vo svetot so najdobri plati I nula nevrabotenost Makedonija, hahaha, I jas bi sakal toa da e vistina ama ne e, za zal Makedonija e na dnoto I ima ponizok standard I povisoka nevrabotenost I od 90% I od Afrikanskite drzavi bukvalno, kade I da uspeete da se preselite od Makedonija ke ziveete podobro, normalno ako ste vredni I necekate nekoj da vi dava pari bez rabota.
 
Последно уредено:
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Ne ti e tebe tuka mestoto ocigledno, voopsto ne si vo tek so rabotive a samo se raspravas za gluposti, uste ednas za posleden pat ke ti kazam, do pred 1 mesec ne pustaa so potvrdi od sovetot za grazdanstvo, sega po kazuvajne na clenovi pocnaa da pustaat I da se nadevame deka ke prodolzat, pred da se raspravas ovde treba celo vreme da go sledis forumov a ne ednas godisno[DOUBLEPOST=1519464061][/DOUBLEPOST]
Znaci spored tebe, ic da ne vagame Bugarski drzavjanstva, podobar standard I zivot od Makedonija nema, vo Germanija, Svedska I drugite zemji od EU necini standardot vladee bedotija, I treba da si ostanime vo najrazvienata zemja vo svetot so najdobri plati I nula nevrabotenost Makedonija, hahaha, I jas bi sakal toa da e vistina ama ne e, za zal Makedonija e na dnoto I ima ponizok standard I povisoka nevrabotenost I od 90% I od Afrikanskite drzavi bukvalno, kade I da uspeete da se preselite od Makedonija ke ziveete podobro, normalno ako ste vredni I necekate nekoj da vi dava pari bez rabota.
Абе кој пушта со потврди, не се ориентирај по посредниците членови на форумот што така велат, гледај ги изјавите на Колев, види го законот, слушни што велат, какви потврди какви бакрачи...

И дајте не забегвајте од темата, никаде не цветаат рози за дојденци негде е за нијанса подобро, ама нијанса. По три месеци одам се враќам еве четврта година, оди разбери се со германски сообраќаец на англиски или нека ти фали непреведен документ во шведска... ај ве молам
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Абе кој пушта со потврди, не се ориентирај по посредниците членови на форумот што така велат, гледај ги изјавите на Колев, види го законот, слушни што велат, какви потврди какви бакрачи...

И дајте не забегвајте од темата, никаде не цветаат рози за дојденци негде е за нијанса подобро, ама нијанса. По три месеци одам се враќам еве четврта година, оди разбери се со германски сообраќаец на англиски или нека ти фали непреведен документ во шведска... ај ве молам
Ti ni zakon izgleda nemas procitano a kazuvas, vo zakonot stoi deka potvrdi od zdruzenia se dokaz za Bugarski proishod, znaci zakonski se, a deka davaat sega gledas deka luge dobivaat,ili site lazat spored tebe. Nemozam da svatam ako mislis deka necini standardot vo EU zosto vadis Bugarski pasos, deka e tesko na pocetok mnogu e tesko, dodeka najdis rabota,smestaj, da se snajdis,neznaes jazik I mnogu drugi problemi no posle ke si zivees normalen zivot covecki, a ne kuceski kako ovde.
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
[DOUBLEPOST=1519423354][/DOUBLEPOST]
cistacka zema 2500 be zema ama bruto odbieni danocite 16000-17000 kruni ja vidov svedska drugar standard da visok ama i se drugo visoko do plafon nemas vo svedska nitu popusti nekoi ogromni a kiriite astronomski ne mi kazuvaj drugi so ti kazuvale bev 6 meseci osetiv na svoja koza i mene mi ja opisuvaa kako zemja na med i mleko ama otidi i vidi kako e a za kvalifikuvan drugar premnogu sum kvalifikuvan. pozz
Kako i da e skandinavija so germanija razlika kilometrik
Ti ni zakon izgleda nemas procitano a kazuvas, vo zakonot stoi deka potvrdi od zdruzenia se dokaz za Bugarski proishod, znaci zakonski se, a deka davaat sega gledas deka luge dobivaat,ili site lazat spored tebe. Nemozam da svatam ako mislis deka necini standardot vo EU zosto vadis Bugarski pasos, deka e tesko na pocetok mnogu e tesko, dodeka najdis rabota,smestaj, da se snajdis,neznaes jazik I mnogu drugi problemi no posle ke si zivees normalen zivot covecki, a ne kuceski kako ovde.
Bi dal i 10iljadi evra za bg pasos.. Toa ne nisto vo. Sporedba toa sto. Ke. Go. Imas vo london, minhen, malme, paris prosta raja sedete tuka neka vi dava grujo i zaev 2000evra plata
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
346
Поени од реакции
460
Абе кој пушта со потврди, не се ориентирај по посредниците членови на форумот што така велат, гледај ги изјавите на Колев, види го законот, слушни што велат, какви потврди какви бакрачи...

И дајте не забегвајте од темата, никаде не цветаат рози за дојденци негде е за нијанса подобро, ама нијанса. По три месеци одам се враќам еве четврта година, оди разбери се со германски сообраќаец на англиски или нека ти фали непреведен документ во шведска... ај ве молам
Na forumot ima nekoi i od dbk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom