Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Дискусија во форумот 'Вести и случувања' започната од Нuкола, 5 август 2014.

 1. Mateo2014

  Mateo2014

  Член од:
  29 октомври 2017
  Мислења:
  111
  Допаѓања:
  97
  Kako e mozno intervju 2016 a brojceto da ti e 2017?
   
 2. Gunner_L

  Gunner_L Lord , Lord Bendtner

  Член од:
  7 април 2009
  Мислења:
  913
  Допаѓања:
  490
  Дали некој знае човек што се занимава со давање на адреси за во петрич и околината ? значи ми треба само адреса ?
   
 3. B0bee977

  B0bee977

  Член од:
  26 јануари 2018
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  19
  Posle kolko vreme se smenjuje ovaj status?Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија
   
 4. Stolee

  Stolee INFINITY TEAM SatelItIN

  Член од:
  3 април 2017
  Мислења:
  264
  Допаѓања:
  318
  Кога ќе ти го потпишат указто сигурно ќе ти се смени тогаш

  Sent from my SM-A510F using Tapatalk
   
  На Masha Glinka и vkv им се допаѓа ова.
 5. Zokipoki89@

  Zokipoki89@

  Член од:
  2 март 2017
  Мислења:
  26
  Допаѓања:
  27
  Pa brojot se dobiva koga ke te vnesat vo sistem vo sofija.vneseno e vo sistem 13.01.17
   
 6. Kolumbo75

  Kolumbo75

  Член од:
  31 јануари 2018
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  3
  2014 god.dali ima nesto novo?????
   
  На LordAragorn и Gligorgvg им се допаѓа ова.
 7. skskmk

  skskmk

  Член од:
  7 мај 2014
  Мислења:
  225
  Допаѓања:
  266
  Очигледно нема, ќе ги чистат 2016,2017 ... 2030 кога ќе дојде ред, важно нашиве молби се исто ко фиктивни
  --- Споено дупло мислење, 13 февруари 2018 ---
  Како што гледам по мојава листа на околу 1000 случајни бројчиња од лани летото, ништо не е чачнато од јули лани за годината 2014. Исклучок се само бројчињата коишто којзнае колку беа на финална па минатава есен или им одобриле или ги одбиле (повеќето) за државјанство.

  Дополнителните не се чачнати, тие што биле во јули лани на дополнителна уште се така. Почнувајќи од 3167/2014 па нагоре до 9хххх/2014.
   
  Последно уредено: 13 февруари 2018
  На LordAragorn и Gligorgvg им се допаѓа ова.
 8. kristina.tina

  kristina.tina

  Член од:
  25 октомври 2016
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  37
  Na koj datum bese na intervju posto i jas bev bitola i sum na 1 noemvri a nisto ne mi se ima smeneto domsega
   
 9. Gligorgvg

  Gligorgvg

  Член од:
  18 август 2017
  Мислења:
  137
  Допаѓања:
  104
  Zdravo da se prebroime nie od 2014 jas sum eden maj 2014 iterviju i dopolbitelna od oktovri 2015. Do denes.
   
  На LordAragorn му/ѝ се допаѓа ова.
 10. The UK

  The UK

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  101
  Допаѓања:
  27
  Pocnaa da ja rabotat i 2017, gledam ima odbieni ima pusteno na dopolnitelna i onie so polozitelno,ti bi trebalo da si so prepiska od 5xx/2017 nagore, razgledani se nekade so prepiski do 340/2017, ocekuvaj nekade vo narednite denovi promena,samo pisi so sto dokument si? Jas mislam deka pokraj site kriteriumi i dokumenti vo odredeni slucai igra uloga i faktorot sreka. No toa e samo moe mislenje.
   
 11. kristina.tina

  kristina.tina

  Член од:
  25 октомври 2016
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  37
  Pa kaj mene na dokumentot mi go pisuva brojceto 2xx/2017 so pin i posle mi izleguva 5xx/2017 mozno da e vtoriot br inaku sum samo so potvrda pa ke vidime ako ima nrsto novo ke pisam
   
 12. The UK

  The UK

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  101
  Допаѓања:
  27
  Da vtoriot broj 5xx/2017 e brojot na prepiskata i koga ke go stavis dole vo grafata po konsulski pat izleguvaat koi prepiski do kade se, na primer 1/2017 e uste na finalna, 2/2017 e so polozitelno a 6/2017 e odbien itn. gledam ima promena se do 340/2017 ponatamu drugite seuste se na finalna.
   
 13. HammerOfThor

  HammerOfThor

  Член од:
  19 јуни 2015
  Мислења:
  290
  Допаѓања:
  361
  Најверојатно проширените комисии од март ќе служат за расчистување на претходните заостанати години, штом веќе очигледно тргнала работата
   
 14. riki pilot

  riki pilot

  Член од:
  11 декември 2008
  Мислења:
  357
  Допаѓања:
  102
  upload_2018-2-14_0-40-47.png
  баш интересно шо и од русија има аплицирано за бг пашапорт и тва 2-3 броја беа со ист напис најверојатно роднини се некои од русија
   
 15. martinmilcev

  martinmilcev

  Член од:
  28 јули 2014
  Мислења:
  66
  Допаѓања:
  13
  Кој број?

  Sent from my SM-G950F using Tapatalk
   
 16. Simeon1

  Simeon1

  Член од:
  12 мај 2017
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  4
  So sho dokumenti si ako moze da mi kazish? i dali so orginal poteklo ili kopija od potekloto
   

Сподели преку: