Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 јуни 2015
Мислења
414
Поени од реакции
623
Intervju 15 Feb 2016, na zadolzitelna okolu 11 meseci, tri meseci na finalna, I vo april 2017 staven na dopolnitelna. Dopolnitelni dokumenti dostaveni dekemvri 2017, rokot bese do 02 fevruari. Sega cekam kako I mnogu drugi, se nadevam ne za dolgo. Dokument krstenica od tatko od BG egzarhija.
Се е исто кај мене, само што крштеницата е од баба ми. Значи, не сме сами хаха
Веројатно статусите во ист ден ќе ни се сменат :D
 
V

vkv

Гостин
Член од
23 октомври 2013
Мислења
102
Поени од реакции
101
И јас сум слична ситуација, датумите не се совпаѓаат. Лазо Младенов го прашав ми вика абе тогаш на нивите се раѓале и ти сакаш истиот ден попот да дојде да ги запише. Вика ако сакаат на крштелното пишува родители исто и на изводот од умрени пишува, ако се поклопуваат и исто село е би требало да заврши работа. Па сеа ќе видиме..
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
Не ми покажа ништо, јас ја прашав дали има некој друг како мене што чека само со потврда и ми вика дека до сега сите добиле што биле само со потврда, дека немала одбиен клиент
Pa normalno taka da vi kazat da vi zemat pari samo
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
fala brat ke pobaram ako treba i ke se plati samo da se sredi rabota
ТАКА ТАКА барајте туги стари документи и после менувајте податоци како вас ви одговара СЕ ЗА само да земите пасош за кој ке ви остане во ПРОКЛЕТАТА ФИОКА от такви луге неможат други да земат за кој пасошот стварно му е потребен после се чудите ЗОШТО ИМА 50 КОМИСИИ (проверки) кое пл*_+++*е сме значи...
 
V

vkv

Гостин
И јас сум слична ситуација, датумите не се совпаѓаат. Лазо Младенов го прашав ми вика абе тогаш на нивите се раѓале и ти сакаш истиот ден попот да дојде да ги запише. Вика ако сакаат на крштелното пишува родители исто и на изводот од умрени пишува, ако се поклопуваат и исто село е би требало да заврши работа. Па сеа ќе видиме..
I mene istoto mi go kazaa[DOUBLEPOST=1518516549][/DOUBLEPOST]
ТАКА ТАКА барајте туги стари документи и после менувајте податоци како вас ви одговара СЕ ЗА само да земите пасош за кој ке ви остане во ПРОКЛЕТАТА ФИОКА от такви луге неможат други да земат за кој пасошот стварно му е потребен после се чудите ЗОШТО ИМА 50 КОМИСИИ (проверки) кое пл*_+++*е сме значи...
Do nekade i u pravo si
 
Последно уредено од модератор:
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
ТАКА ТАКА барајте туги стари документи и после менувајте податоци како вас ви одговара СЕ ЗА само да земите пасош за кој ке ви остане во ПРОКЛЕТАТА ФИОКА от такви луге неможат други да земат за кој пасошот стварно му е потребен после се чудите ЗОШТО ИМА 50 КОМИСИИ (проверки) кое пл*_+++*е сме значи...
ТАКА ТАКА барајте туги стари документи и после менувајте податоци како вас ви одговара СЕ ЗА само да земите пасош за кој ке ви остане во ПРОКЛЕТАТА ФИОКА от такви луге неможат други да земат за кој пасошот стварно му е потребен после се чудите ЗОШТО ИМА 50 КОМИСИИ (проверки) кое пл*_+++*е сме значи...
znaci ne e samo da se tropa gluposti rekov da platam za datumite da se sovpagaatt inace starite DOKUMENTI SE MOJJ OD BABAMI NA TATO MAJKAA KRSTELNO OD BUGARSKA EPARHIJA ODBIEN SUM ZOSTO NE SE SOVPAGAAT DATUMITE .PRED DA SE NAPISE NESTO TREBA DVAPATI DA SE VIDI .... DOKUMENTOT E MOJ NE E UKRADEN USLUGA SAMO BARAM ZA IZVODOT DA SE POKLOPI.... I PASOSOT AKO GO IZVADAM DAJ BOZE DA GO IZVADAM NE MI E ZA FIOKA I PROKLETA KOLA OD 500 EVRA TOA ZNACI MOJA IDNINA POSTO NE PLANIRAM DA OSTANAM VO VAA PROKLETA DRZAVA ZA 200 EVRA
 
Член од
3 ноември 2017
Мислења
102
Поени од реакции
61
znaci ne e samo da se tropa gluposti rekov da platam za datumite da se sovpagaatt inace starite DOKUMENTI SE MOJJ OD BABAMI NA TATO MAJKAA KRSTELNO OD BUGARSKA EPARHIJA ODBIEN SUM ZOSTO NE SE SOVPAGAAT DATUMITE .PRED DA SE NAPISE NESTO TREBA DVAPATI DA SE VIDI .... DOKUMENTOT E MOJ NE E UKRADEN USLUGA SAMO BARAM ZA IZVODOT DA SE POKLOPI.... I PASOSOT AKO GO IZVADAM DAJ BOZE DA GO IZVADAM NE MI E ZA FIOKA I PROKLETA KOLA OD 500 EVRA TOA ZNACI MOJA IDNINA POSTO NE PLANIRAM DA OSTANAM VO VAA PROKLETA DRZAVA ZA 200 EVRA
Vo pravo si Barselona, so site sili,sekogash se bori vo zhivotot, ''ne drzi voda, po gore komentarot" sekoj si go tarsira patot, dali e pogresen ili prav, negov si e....
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
znaci ne e samo da se tropa gluposti rekov da platam za datumite da se sovpagaatt inace starite DOKUMENTI SE MOJJ OD BABAMI NA TATO MAJKAA KRSTELNO OD BUGARSKA EPARHIJA ODBIEN SUM ZOSTO NE SE SOVPAGAAT DATUMITE .PRED DA SE NAPISE NESTO TREBA DVAPATI DA SE VIDI .... DOKUMENTOT E MOJ NE E UKRADEN USLUGA SAMO BARAM ZA IZVODOT DA SE POKLOPI
Vo pravo si Barselona, so site sili,sekogash se bori vo zhivotot, ''ne drzi voda, po gore komentarot" sekoj si go tarsira patot, dali e pogresen ili prav, negov si e....
jas nikoj ne navrediv ni pa sakam da kradam necija sreka so tug dokument na site vi posakuvam da isvadete pasos od se srce i site da se snajdite vo evropa .... sekoj sto zema pasos za kolaa ili za fioka za mene ne e normalen .. posto nekoj ceka idnina od toj posran evropski pasos ... zar nie sakame bugarski pasos zar sakame da se pismee bugari nikoj ne saka ali taka nalaga situacijata od ime ne se ranime od sakanje ne jademe i ne i cuvame nasite deca ...... nema mu e gospot napomos na tie sto mislat deka so partiski kniski vekot ke lezat po administracii i ke zemaat po 30 40
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.645
Поени од реакции
27.957
jas nikoj ne navrediv ni pa sakam da kradam necija sreka so tug dokument na site vi posakuvam da isvadete pasos od se srce i site da se snajdite vo evropa .... sekoj sto zema pasos za kolaa ili za fioka za mene ne e normalen .. posto nekoj ceka idnina od toj posran evropski pasos ... zar nie sakame bugarski pasos zar sakame da se pismee bugari nikoj ne saka ali taka nalaga situacijata od ime ne se ranime od sakanje ne jademe i ne i cuvame nasite deca ...... nema mu e gospot napomos na tie sto mislat deka so partiski kniski vekot ke lezat po administracii i ke zemaat po 30 40
У прaвo си,и не сaмo ти туку пoлa фoрум имaме пaри дaденo зa нештo штo зaкoнски ни следи зa дa "ни зaвршaт рaбoтa" вo некoјa институцијa.Мене ме јебеa зa извoд зa прaдедo 2 месеци нејќеa дa ми гo дaдaт и нa крaј гo пoткупив службеникoт утредентa ми гo издaдoa,муaбетoт е другo декa немa пoтребa зa тoa дa трубиш нa кaјгaнa фoрум.Ке те рaзберaт пoгрешнo и пoсле 50 пoстoви ке имa зa твoите дoкументи штo кaкo.Зaврши си рaбoтa и немa пoтребa дa знaaт сите штo и кaкo си нaпрaвил.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom