Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Mojte uste ne se noseni posrednikot mi kaza da cekam da se smene pa da gi dostavame
Значи ти се смени само со еден документ (од братучед), без БККС потврда.

ОК, со муабетот на посредникот, би можело да те извадат на дополнително, па ќе се достави потврдата како дополнителен документ. Нагаѓам, не ме фаќај за збор.
 

UniqueM

dreamer
Член од
30 јули 2014
Мислења
71
Поени од реакции
20
Број од dabc за проверка за изготвен произход? Некој да помогне со остварување контакт
 
Член од
27 август 2017
Мислења
27
Поени од реакции
13
Значи ти се смени само со еден документ (од братучед), без БККС потврда.

ОК, со муабетот на посредникот, би можело да те извадат на дополнително, па ќе се достави потврдата како дополнителен документ. Нагаѓам, не ме фаќај за збор.
Da da samo so prv bratuced ne stignah mi izleze problem so ime razlicno na dedo pa sega se na prevod i za dve nedeli bi trebalo da gi dostavam so molba
 
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
1. Тешко многу
2. Не можам конкретно
3. Ќе биде
4. Ќе биде за тие што ќе се поврзат
5. Тешко
6. Ќе биде, зависно како ги зел брат/сестра
7. Се работи
8. Мора да однесат документи со што ќе потврдат она што го тврдат
9. Да
10. Да
11. Да[DOUBLEPOST=1508399981][/DOUBLEPOST]

Да живеам за лајкови, следат секси фотки. Ако толку сакате ќе си ќутам па шпекулирајте.
Дечкото што ми ги постави прашањата има разбрано нешто затоа ме праша
e arno de ne se ljuti i jas si pisav kak jas te razbrav :)
 
Член од
27 август 2017
Мислења
27
Поени од реакции
13
Хм, исти документи имам (БККС и прв братучед од истата линија на која што БККС се повикува) ќе ти пратам ситуација. :)
I kaj tebe li e istiot status na site sto bevme zaedno na intervju toj den isto ni pisuva zaedno sto patuvavme a i oni se bez potvrda od klub ke vadat nahnadno
 
Член од
23 мај 2017
Мислења
53
Поени од реакции
26
1. Тешко многу
2. Не можам конкретно
3. Ќе биде
4. Ќе биде за тие што ќе се поврзат
5. Тешко
6. Ќе биде, зависно како ги зел брат/сестра
7. Се работи
8. Мора да однесат документи со што ќе потврдат она што го тврдат
9. Да
10. Да
11. Да[DOUBLEPOST=1508399981][/DOUBLEPOST]

Да живеам за лајкови, следат секси фотки. Ако толку сакате ќе си ќутам па шпекулирајте.
Дечкото што ми ги постави прашањата има разбрано нешто затоа ме праша
fatigoova, гледам упатен си со случувањата па да те прашам. Братучетка ми е на дополнителна и треба да го внесе оригиналот од стар документ, јас и другите од фамилијата сеуште не сме ставени на дополнителна,сеуште сме на финална ама си мислам да внесам сега копија заверена на нотар од оригиналот и бројот на преписката каде е оставен оригиналот(ако има потреба) да не чекам да ме стаат на дополнителна.Инаку процедурата ја почнав преку конзулатот,ама сега се чудам и каде да ги доставам дали во Софија или во конзулатот.И не знам дали пак треба да ја докажувам врската или ќе ги искористат веќе однесените преведени изводи.
 
Член од
13 септември 2017
Мислења
36
Поени од реакции
24
Имам еден пријател кој студира во Софија и ми вели дека таму се зборело дека до нова година требало сите преписки од 2014/15/16 да се исчистат за после ако се изгласал законот што е за 6месеци да даваат да биде се од почеток, по растеретено и по строго. Не знам колку е точна информацијата ама мое е да соопштам, иако не ми се верува ни 1% дека до нова година се ќе се исчисти
 
Член од
16 октомври 2017
Мислења
9
Поени од реакции
5
Некој да ми препорача посредник од кого е задоволен.....
 
Член од
18 март 2017
Мислења
28
Поени од реакции
39
Дали може да ми каже некој до каде се стигнати ви ДАБЧ за издавање на происход, ми стои Одобрено зајавление. В процес на издаване, а имам поднесено уште од 12.01.2017 година
isto i kaj mene posrednikot mi vika tek posle nova god ke gi davale so e rab neznam[DOUBLEPOST=1508424642][/DOUBLEPOST]
И мене ова ме интересира само никој ваљда нема да одговори
podneseno mart 2017 odobreno pred mesec dena za podiganje posle nova god :mad:
 
Последно уредено:
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
fatigoova, гледам упатен си со случувањата па да те прашам. Братучетка ми е на дополнителна и треба да го внесе оригиналот од стар документ, јас и другите од фамилијата сеуште не сме ставени на дополнителна,сеуште сме на финална ама си мислам да внесам сега копија заверена на нотар од оригиналот и бројот на преписката каде е оставен оригиналот(ако има потреба) да не чекам да ме стаат на дополнителна.Инаку процедурата ја почнав преку конзулатот,ама сега се чудам и каде да ги доставам дали во Софија или во конзулатот.И не знам дали пак треба да ја докажувам врската или ќе ги искористат веќе однесените преведени изводи.
Трпение... не сте дојдени на ред
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom