Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Se javiv na posrednikot i go prasaf do kaj se ftasani so razglrduvanje na dopolnitelna i mi rece deka podobro da ne me razgleduvale sega oti rabotata ne odi na arno ova so izjavite na bugarskiot minister se bilo marketing za izborite vo mk.
Какви дополнителни документи имаш поднесено?
 
Член од
18 август 2017
Мислења
276
Поени од реакции
260
Какви дополнителни документи имаш поднесено?
Zdravo mnogu od arhivot nivni original dokumeti .. Vencalni od baba i dedo.. Svidetelsvo od dedomi. Od lazar deklaracija strumica.. I samo edna e vo kopia odnesena krstelna na dedomi. I eve 2 godini i eden mesec na dopolnitelna.
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Zdravo mnogu od arhivot nivni original dokumeti .. Vencalni od baba i dedo.. Svidetelsvo od dedomi. Od lazar deklaracija strumica.. I samo edna e vo kopia odnesena krstelna na dedomi. I eve 2 godini i eden mesec na dopolnitelna.
Со овие документи и ако си поврзан со истите со умреници/изводи а+ тоа имаш однесено и оригинал не гледам причина да те одбијат,само треба да ти дојде редот за разгледување.Овие документи ги чувале твоите или успеа да ги најдеш во некој архив?
 
Член од
18 август 2017
Мислења
276
Поени од реакции
260
Со овие документи и ако си поврзан со истите со умреници/изводи а+ тоа имаш однесено и оригинал не гледам причина да те одбијат,само треба да ти дојде редот за разгледување.Овие документи ги чувале твоите или успеа да ги најдеш во некој архив?
Da site gi cuvale jas izvadiv samo edni od arhivot drugite se od moite. Povrzan so izvodi umrenici legarizirani se ali posrednikot mi vika oti vo mometot bilo najloso. Se ceka nekoi promeni da vidime. Brojcijnata se vrtele okolu 4000/2014 za pregledani.
 
Член од
29 јули 2017
Мислења
10
Поени од реакции
10
Edno prasanje imam ako znae nekoj da mi odgovori?
Imam krstenice od dedo mi od blgarska egzarhija, arno ama na nego prezimeto na dedo mi e na ov, a prezimeto negovo vo umrenicata e na ski, a i moeto i na tatko mi prezime e na ski.
Kako ke dokazam jas deka sme vo rodninska vrska koga izjavite na notar so dvajca svedoci ne gi priznavaat poveke vo Bugarija?
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Edno prasanje imam ako znae nekoj da mi odgovori?
Imam krstenice od dedo mi od blgarska egzarhija, arno ama na nego prezimeto na dedo mi e na ov, a prezimeto negovo vo umrenicata e na ski, a i moeto i na tatko mi prezime e na ski.
Kako ke dokazam jas deka sme vo rodninska vrska koga izjavite na notar so dvajca svedoci ne gi priznavaat poveke vo Bugarija?
Од каде инфо дека изјавите не ги признавааат повеќе?
 
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
Nakratko zakonot sto go cekavme ne go izglasaa vo komisiata
ne e tocno.
gerb i op samo go otfrlet predlogot na volja koj so barat dabc da bidit isklucen od procesot za dobivanje na bg grazdanstvonarodno kazano i da izdavet udostovarenie za proizhod
 
Член од
20 септември 2016
Мислења
475
Поени од реакции
732
Може некој да ги постави сите нови прашања за интервју, не можам да ги најдам никаде во предходните страни.....?
 
Член од
8 октомври 2017
Мислења
28
Поени од реакции
15
Edno prasanje imam ako znae nekoj da mi odgovori?
Imam krstenice od dedo mi od blgarska egzarhija, arno ama na nego prezimeto na dedo mi e na ov, a prezimeto negovo vo umrenicata e na ski, a i moeto i na tatko mi prezime e na ski.
Kako ke dokazam jas deka sme vo rodninska vrska koga izjavite na notar so dvajca svedoci ne gi priznavaat poveke vo Bugarija?
ajdeee deca od kade gi izmisluvate be ovie gluposti. Jas denes dadov od notar uverenie so dopolnitelnite dokumenti.
Mnogu ste mi cudni skoro site. Mnogu me interesira od kade gi slusate site tie gluposti sto gi pisuvate
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
ajdeee deca od kade gi izmisluvate be ovie gluposti. Jas denes dadov od notar uverenie so dopolnitelnite dokumenti.
Mnogu ste mi cudni skoro site. Mnogu me interesira od kade gi slusate site tie gluposti sto gi pisuvate
Кoлку ме пoтсетувaш нa еднa членкa oд фoрумoв :D Зa мaлку се узминaвте.Тaa зaминa a ти утредентa се регистрирaше
 

Stolee

INFINITY TEAM SatelItIN
Член од
3 април 2017
Мислења
265
Поени од реакции
319
Кoлку ме пoтсетувaш нa еднa членкa oд фoрумoв :D Зa мaлку се узминaвте
Проблеми има тоа е очигледно не за џабе кај мене во струмица сите носат дополнителни документи

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom