Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 мај 2017
Мислења
32
Поени од реакции
12
A sto me demantiras ??????
Rabotis bez rabotna viza so mk pasos???? Ili me demantiras deka si doktor ili inzenjer vo Mc'donalds pa te primija na dolg rok bez poznavanje na germanski jazik, bez viza ??? Vo sto me demantiras neznam, deka davaat bez znaenje na germanski, bez viza, so mk pasos na dog rok rabotni mesta???
Pa znaeme za agencija koja nosi na nekolku meseci studenti za rabota vo Mc'donalds, ama tie se so viza i na nekolku meseci.
Ako rabotis bez viza vo Mekdonalds so mk pasos, bez znaenje na germanski, ajde kazi kako, prosvetli ne,,,, pa jas i toa pobarav vo postot, dajte kazete preku koja agencija odute, kako odite bez eu pasos bez viza bez germanski na dolg rok???
Dajte pomognete, ili sebicno za sebe ke si cuvate????
Можи јас не ѕи го сфатив шостот шо си го пишала. Јас најдов работодавач и ми напрај раб дозвола. Јазик не знаев не сум ни доктор ни научник. Сега завршив б2. Ми е зборот не мора да е чоек со високо образование з да добие работадозвола со мк пасош. Ако те интересира пиши ми во пп да не одиме офф топик. Поз
 
M

mucu

Гостин
Можи јас не ѕи го сфатив шостот шо си го пишала. Јас најдов работодавач и ми напрај раб дозвола. Јазик не знаев не сум ни доктор ни научник. Сега завршив б2. Ми е зборот не мора да е чоек со високо образование з да добие работадозвола со мк пасош. Ако те интересира пиши ми во пп да не одиме офф топик. Поз
Колку време ти требаше да го завршиш б2?
И дали примаат во мек доналдс со македонски пасош без познавање на германски?
 
Член од
23 октомври 2013
Мислења
102
Поени од реакции
101
На 26.10.2016 на интервју и јас и девојка ми денес нејзе и се смени во финална проверка јас уште задолжителна.

Таа со сестра бугарка, јас со крштеница од прадедо.
 
Член од
8 февруари 2016
Мислења
400
Поени од реакции
396
На 26.10.2016 на интервју и јас и девојка ми денес нејзе и се смени во финална проверка јас уште задолжителна.

Таа со сестра бугарка, јас со крштеница од прадедо.
Dr.Dimitrov javi tebe koga ke ti smeni, i jas den pred vas, uste na zadolzitelna. Izgleda bg pasos od sestra e pojak dokument
 
Член од
8 октомври 2017
Мислења
28
Поени од реакции
15
Deca pisuvate mnogu gluposti i smeski.
Denes jas dadov dopolnitelni dokumenti od kaj lazar i kopija od licna karta i pasos na vtor bratuced najdov. Toa od lazar go zemaa odma a za vtoriov bratuced na salter sluzbenickata vika deka nema potreba da razmislam i da odlucam. Pa taka ja ne go dadov osven toa mi falea i izvodi za povrzuvanje so nego.
Nadvor nemase premnogu guzva ama imase nekoi od tie posrednici koi kazuvaa deka nema nikakov problem za koj vie ovde pisuvate se karate izmisluvate vasi gluposti.
Deka nema nikakov problem i nikakvo zakocuvanje denes i jas vidov licno.
E sea site ocekuvate drzavjanstvo ama .!. nema site da dobieme pa ne znam i kakov zakon da se donese. A toa e nesto normalno :)
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
Deca pisuvate mnogu gluposti i smeski.
Denes jas dadov dopolnitelni dokumenti od kaj lazar i kopija od licna karta i pasos na vtor bratuced najdov. Toa od lazar go zemaa odma a za vtoriov bratuced na salter sluzbenickata vika deka nema potreba da razmislam i da odlucam. Pa taka ja ne go dadov osven toa mi falea i izvodi za povrzuvanje so nego.
Nadvor nemase premnogu guzva ama imase nekoi od tie posrednici koi kazuvaa deka nema nikakov problem za koj vie ovde pisuvate se karate izmisluvate vasi gluposti.
Deka nema nikakov problem i nikakvo zakocuvanje denes i jas vidov licno.
E sea site ocekuvate drzavjanstvo ama .!. nema site da dobieme pa ne znam i kakov zakon da se donese. A toa e nesto normalno :)
epa kako be prijatelke ako nema problem togas site ke dobieme znaci ako ne dobieme ima problem . izvini samo ova koa davase dopolnitelni dokumeti dade molba ili ? se ti prevedeno vo sofija , preku posrednik si ?[DOUBLEPOST=1508327615][/DOUBLEPOST]aj mala pomos koa ke gi odnesam dopolnitelnite dokumeti mora li da mi bidat prevedeni u sofija ili sk treba li molba da podnesam sakam sam da otidam ama ne znam kako ide posrednikot mi e prevara ke me osuri
 
Член од
8 октомври 2017
Мислења
28
Поени од реакции
15
epa kako be prijatelke ako nema problem togas site ke dobieme znaci ako ne dobieme ima problem . izvini samo ova koa davase dopolnitelni dokumeti dade molba ili ? se ti prevedeno vo sofija , preku posrednik si ?[DOUBLEPOST=1508327615][/DOUBLEPOST]aj mala pomos koa ke gi odnesam dopolnitelnite dokumeti mora li da mi bidat prevedeni u sofija ili sk treba li molba da podnesam sakam sam da otidam ama ne znam kako ide posrednikot mi e prevara ke me osuri
Nema nikakov problem. T.e ima problemot e sto site ocekuvate da dobiete i potoa pri srce se stavate haha
Jas ne ocekuvam da dobijam prosto probuvam.
Molba si pisuvas vo ambasadata vo skopje gi zaveriv prevedenite dokumenti cekav 2 dena. Se vleguva bez zakazuvanje od koga ke pominat site zakazani. Toa e se
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
Nema nikakov problem. T.e ima problemot e sto site ocekuvate da dobiete i potoa pri srce se stavate haha
Jas ne ocekuvam da dobijam prosto probuvam.
Molba si pisuvas vo ambasadata vo skopje gi zaveriv prevedenite dokumenti cekav 2 dena. Se vleguva bez zakazuvanje od koga ke pominat site zakazani. Toa e se
Секoјa чест.Ти си сaмo сo пoтврдa oд Бккс? И oд мaј си нa финaлнa?
 
Член од
18 август 2017
Мислења
276
Поени од реакции
260
Se javiv na posrednikot i go prasaf do kaj se ftasani so razglrduvanje na dopolnitelna i mi rece deka podobro da ne me razgleduvale sega oti rabotata ne odi na arno ova so izjavite na bugarskiot minister se bilo marketing za izborite vo mk.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom