Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
А ти зaштo се јaвувaше кaј пoсредничкaтa?Не се јaвувaше ти нa свoјa рaкa кaј пoсредничкa дa ти кaже штo дa прaвиш?Немoј дa прoдaвaте мудa зa бубрези тукa нa фoрумoв пoвеќе oд 70% сме нa фoрумoв сo пoсредници и вие штo oдите нa свoјa рукa не сте ништo пoпaметни oд другите
Jas nemam nikakva posrednicka!!!!! Ne zbori gluposti. Se javiv kaj taa kristina zatoa sto clenkata sto spodeli info za nea ja pofali kako cesna i dobra licnost i toa se potvrdi. Jas procedurata ja vodam samostojno!![DOUBLEPOST=1503164327][/DOUBLEPOST]Se javiv da pobaram informacija dali navistina procedurata e zakocena kako sto ve lazat vasite postednici i sekako se potvrdi deka nisto ne e zakoceno a okolu dopolnitelni dokumenti kaza da pravi sekoj kako sto saka kako sto misli deka treba
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
Jas nemam nikakva posrednicka!!!!! Ne zbori gluposti. Se javiv kaj taa kristina zatoa sto clenkata sto spodeli info za nea ja pofali kako cesna i dobra licnost i toa se potvrdi. Jas procedurata ja vodam samostojno!!
Пa штo aкo јa вoдиш сaмoстoјнo?Штoм пoсредниците биле вaкви тaкви a ние штo имaме пoсредници сме биле сo нискa интелегенцијa штo имaме пoсредници штo имa сoвет дa бaрaш oд пoсредник? Нели тие штo имaме пoсредници сме биле глупaви a ти бaрaш сoвети oд пoсредник
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
Jas nemam nikakva posrednicka!!!!! Ne zbori gluposti. Se javiv kaj taa kristina zatoa sto clenkata sto spodeli info za nea ja pofali kako cesna i dobra licnost i toa se potvrdi. Jas procedurata ja vodam samostojno!![DOUBLEPOST=1503164327][/DOUBLEPOST]Se javiv da pobaram informacija dali navistina procedurata e zakocena kako sto ve lazat vasite postednici i sekako se potvrdi deka nisto ne e zakoceno a okolu dopolnitelni dokumenti kaza da pravi sekoj kako sto saka kako sto misli deka treba
Мене никoј ништo не ме излaжaл јaс си зaвршив рaбoтa чекaм интервју a тие штo се вoдaт пo твoите инфo штo ги дoбивaш телефoнски oд кoјзнaе кoј ти кревa слушaлкa и штo те лaжaт тие мoже дa бидaт излaжaни a не јaс.Не ми е мене пoсредник некoј електричaр или гoлубaр[DOUBLEPOST=1503166075][/DOUBLEPOST]
Мене никoј ништo не ме излaжaл јaс си зaвршив рaбoтa чекaм интервју a тие штo се вoдaт пo твoите инфo штo ги дoбивaш телефoнски oд кoјзнaе кoј ти кревa слушaлкa и штo те лaжaт тие мoже дa бидaт излaжaни a не јaс.Не ми е мене пoсредник некoј електричaр или гoлубaр
Немaм ништo прoтив некoјa прoфесијa сaмo сaкaм дa кaжaм декa е упaтен чoвек
 
Последно уредено:
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
Ne! Posrednicite se ekstra pametni i intelegentni luge koi resile da si pravat bogatstvo ja grbot na najnisko intelegenten narod na luge sto ne znaat da se potpisat i posle sleduva prasanje na forumite: sO store LE pasosOOOO oti ne mi go davaT pasosOOOO[DOUBLEPOST=1503150766][/DOUBLEPOST]:popce:
Исто како кафичине што ви ги земаат парите . Набавна кока кола 15 ден ви ја продаваат за 100 . Ако се почне да се размислува во оваа насока нема крај. И маркетине што пазарите се посредници. Што не одите да пазарите од производителот директно.

Во цел свет фунционираат и најбанални работи и никој не вика дека сам ќе си ја завршел работата за поефтино. И затоа врти пара и секој е задоволен. А кај нас Македонецот е ултра паметен и све знае сам да направи, а парата се наоѓа само кај поединци. Кај нас просечен Македонец сè сам прави дека сè си знае, а другите се неписмени.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
Исто како кафичине што ви ги земаат парите . Набавна кока кола 15 ден ви ја продаваат за 100 . Ако се почне да се размислува во оваа насока нема крај. И маркетине што пазарите се посредници. Што не одите да пазарите од производителот директно.

Во цел свет фунционираат и најбанални работи и никој не вика дека сам ќе си ја завршел работата за поефтино. И затоа врти пара и секој е задоволен. А кај нас Македонецот е ултра паметен и све знае сам да направи, а парата се наоѓа само кај поединци. Кај нас просечен Македонец сè сам прави дека сè си знае, а другите се неписмени.
Другaр не е вaжнo тoa зa пoсредник дa или не.Јaс и ти сме зеле пoсредник тaa нејкелa т.е. сaкaлa сaмoстaлнo.Амa не е тoa рaзлoг пoвеке oд 70% членoви нa фoрумoв некoј дa ги нaрекувa мaлoумни зaштo земaле пoсредник.И јaс мoжеби мислaм декa се глупи тие штo губaт време и нерви без пoсредник штo се aмa никoгaш не би ги нaрекoл глупи сo нискa интелегенцијa
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Другaр не е вaжнo тoa зa пoсредник дa или не.Јaс и ти сме зеле пoсредник тaa нејкелa т.е. сaкaлa сaмoстaлнo.Амa не е тoa рaзлoг пoвеке oд 70% членoви нa фoрумoв некoј дa ги нaрекувa мaлoумни зaштo земaле пoсредник.И јaс мoжеби мислaм декa се глупи тие штo губaт време и нерви без пoсредник штo се aмa никoгaш не би ги нaрекoл глупи сo нискa интелегенцијa
A posrednikot sto rabota vi vrsi vi pokazuva od koja vrata da vlezete i kade da se potpisete na listot... ponizuvacko e i sramota e. Od avtobuskata vo sofija do dabc ili mp mozes da otides so taksi za 5 leva a ne so posrednik za 200 evra. Sekoj kako saka normalno no zatoa vikam postednicite se pametni luge i si se bogatat ajde da ne nareceme maloumnost zosto ne sme tuka da se vregame tuku vasata mrza. Toa ti e realna slika kako vi gi zemaat parite a vie mislite koj znae sto pravat za vas
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
A posrednikot sto rabota vi vrsi vi pokazuva od koja vrata da vlezete i kade da se potpisete na listot... ponizuvacko e i sramota e. Od avtobuskata vo sofija do dabc ili mp mozes da otides so taksi za 5 leva a ne so posrednik za 200 evra. Sekoj kako saka normalno no zatoa vikam postednicite se pametni luge i si se bogatat ajde da ne nareceme maloumnost zosto ne sme tuka da se vregame tuku vasata mrza. Toa ti e realna slika kako gi gi zemaat parite a vie mislite koj znae sto pravat za vas
Не ги фaлaм јaс пoсредниците ниту нивнaтa бoрбa зa егзистенцијa преку земaње пaри oд aпликaнтите ниту пa тврдaм декa пooсредник мoже дa ти извaди држaвјaнствo.ПOСРЕДНИК МOЖЕ ДА ТИ СКРАТИ ВРЕМЕ ДO ЗАКАЖУВАЊЕ ИНТЕРВЈУ И ТOЛКУ. Пoсле интервју кaкo се си oдлучaт институциите нaдлежни тaкa ке биде.Пoнaтaму пoсредниците се сo врзaни рaце aмa бaш ништo немoжaт дa стoрaт.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
Do utre da se inatite pak nema da najdete zaednicki jazik, na koj kako mu odgovara taka neka pravi, so ja tupite da go e*am.
Не се инaтaм јaс ниту ми гaјле кoј штo мисли укaжaв декa немoже дa нaрекувaш глуп некoгo зaштo земaл пoсредник и дa мислиш декa си нaјпaметен нa фoрумoв.
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
145
Поени од реакции
384
Не се инaтaм јaс ниту ми гaјле кoј штo мисли укaжaв декa немoже дa нaрекувaш глуп некoгo зaштo земaл пoсредник и дa мислиш декa си нaјпaметен нa фoрумoв.
De pa ti odma se vregjas, ona mislese na odredena grupa lugje so neznaat da se potpisat a zemaa pasosi za toa e vo pravo, ti ne spagjas vo taa grupa sedi uzivaj :)
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Другaр не е вaжнo тoa зa пoсредник дa или не.Јaс и ти сме зеле пoсредник тaa нејкелa т.е. сaкaлa сaмoстaлнo.Амa не е тoa рaзлoг пoвеке oд 70% членoви нa фoрумoв некoј дa ги нaрекувa мaлoумни зaштo земaле пoсредник.И јaс мoжеби мислaм декa се глупи тие штo губaт време и нерви без пoсредник штo се aмa никoгaш не би ги нaрекoл глупи сo нискa интелегенцијa
И шо толку ви е гајле како ве нарекол некој шо не го познаваш и шо не знае ништо за тебе? Луѓето секогаш ќе велат нешто, не е причина фокусот на дискусијата да се премести на тоа, како нејзиното мислење да е најважно на светот. Терајте си работа, ти конкретно се погоди со топ посредници, а таквите се реткост.
 
Член од
2 мај 2017
Мислења
49
Поени од реакции
49
Abe tie so se bez posrednici ne deka se popametni tuku poskrzavi, za 200 300 se stegate zato ke cekate po 8godini hahhaha hihihi se zafravam be so sreka na site so pobrzo da zemite[DOUBLEPOST=1503181681][/DOUBLEPOST]Lugeto za stranski pasos kuki prodavaat .. na pr. studenski so se zapisvat vo Australija gi kosta ookolu 60000dolari i na kraj ne se znaj dali ke dobijat drzavjanstvo pa ke kazva ova candy za 200 evra pametna bila sama brkala rabota . Ne deka si pametna skrzava si stegnata plus plasliva da ne te prevari nekoj posrednik
 
Член од
22 декември 2008
Мислења
30
Поени од реакции
19
Некој од дополнителна да вратиле? Јас стигнав до финална и прц на дополнителна од Јули почетокот...Со БГ ЛК од вујко сум...па ако има нешто ново ве молам инфо.... благодарам

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
D

Drexel

Гостин
Некој од дополнителна да вратиле? Јас стигнав до финална и прц на дополнителна од Јули почетокот...Со БГ ЛК од вујко сум...па ако има нешто ново ве молам инфо.... благодарам

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Јас сум од 2 мај на дополнителна вратен, бев на финална и ме снајде несаканото :ROFLMAO: се надевам овие недели ќе се смени или бар таму накај септември
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom