Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 мај 2017
Мислења
42
Поени од реакции
19
хаха по твојов муабет тие немаат контрола на никој. Печатот ти е само да се пофалиш на роднини кај си бил, а секој пасош се става ако си приметил како на скенер и се бележи влез и излез.
Belezi grkot deka si vlegol i si vnesen vo negoviot sistem a ne vo sistemot na bugarija,srbija a grcite ako si primetil ne go stavaat pasosot nashite da go stavaaat ama toa go pravat za da proverat dali imas pravo na vlez/izlez od drzavata dali si osuden i taka natamu...
 
Член од
2 октомври 2016
Мислења
349
Поени од реакции
294
Site posrednici se prevaranti i djoko od strumica najgolem samo dodeka ima interes se javuva a koga nema se gubi !

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Член од
7 мај 2014
Мислења
307
Поени од реакции
399
Site posrednici se prevaranti i djoko od strumica najgolem samo dodeka ima interes se javuva a koga nema se gubi !

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
А што очекуваш ти да те бара нон-стоп за да те утеши? :) Посредниците се анонимуси кои вршат анонимус работа. Кај нас прво државата е најголем анал- анонимус, па од тука се друго оди надолу...
 
Последно уредено:
Член од
2 октомври 2016
Мислења
349
Поени од реакции
294
А што очекуваш ти да те бара нон-стоп за да те утеши? :) Посредниците се анонимуси кои вршат анонимус работа. Кај нас прво државата е најголем анал- анонимус, па од тука се друго оди надолу...
Pa trebase da ni kaze deka baraat poteklo uste 2013 i si kitel misirot djoko i ni propadna togas se djabe i interviju i se prekratena postapka a da mi kazel na vreme ke odnesev poteklo posto imam ama on si kutel zatoa kazuvam site posrednici se prevaranti i lazomani zatoa sam najubavo da si brkas rabota

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Член од
1 јули 2017
Мислења
202
Поени од реакции
177
Pa trebase da ni kaze deka baraat poteklo uste 2013 i si kitel misirot djoko i ni propadna togas se djabe i interviju i se prekratena postapka a da mi kazel na vreme ke odnesev poteklo posto imam ama on si kutel zatoa kazuvam site posrednici se prevaranti i lazomani zatoa sam najubavo da si brkas rabota

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Nema vrska dali Sam ili preku posrednik ke ja brkas rabotata .edinstveno sto mozat posrednicite e da te
Pa trebase da ni kaze deka baraat poteklo uste 2013 i si kitel misirot djoko i ni propadna togas se djabe i interviju i se prekratena postapka a da mi kazel na vreme ke odnesev poteklo posto imam ama on si kutel zatoa kazuvam site posrednici se prevaranti i lazomani zatoa sam najubavo da si brkas rabota

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Jas sum zadovolen od posrednikot kako sto rece taka I bidna.od podavajne na dokumenti do intervju .sega vo momentov nisto be zavisi od niv ...kako ke resat vo bugarija taka ke bide.tie gledaat da ni go olesnat patot bidejki sepak imaat nekoi vrski vo bugarija.vo momentov I niv mu se vrzani racete.od koga gi podadov dokumenti i do sega licno vidov deka covekot imase zavrseno rabota na 15lugje.site treba da bidime strplivi I treba da znaeme deka nisto ne e sigurno.
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
А што очекуваш ти да те бара нон-стоп за да те утеши? :) Посредниците се анонимуси кои вршат анонимус работа. Кај нас прво државата е најголем анал- анонимус, па од тука се друго оди надолу...
Ne! Posrednicite se ekstra pametni i intelegentni luge koi resile da si pravat bogatstvo ja grbot na najnisko intelegenten narod na luge sto ne znaat da se potpisat i posle sleduva prasanje na forumite: sO store LE pasosOOOO oti ne mi go davaT pasosOOOO[DOUBLEPOST=1503150766][/DOUBLEPOST]:popce:
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
50
Поени од реакции
36
ми бараше 700е за целата процедура,одма во кеш без рати и заебанции
Tebe to barase ..mene I na drugar mi dodeka ne mu doplativme ne barase po tri pati na den ..so vetuvanje za 8 meseci go image uste 2013….Sega gnasata ja nema ne kreva tel vece pola godina ...Ali samite SME krivi .dodeka ne go pustat nekoj posrednik na klinicki vaka CE ni pravat
ми бараше 700е за целата процедура,одма во кеш без рати и заебанции
 
Член од
7 мај 2014
Мислења
307
Поени од реакции
399
Ne! Posrednicite se ekstra pametni i intelegentni luge koi resile da si pravat bogatstvo ja grbot na najnisko intelegenten narod na luge sto ne znaat da se potpisat i posle sleduva prasanje na forumite: sO store LE pasosOOOO oti ne mi go davaT pasosOOOO[DOUBLEPOST=1503150766][/DOUBLEPOST]:popce:
Интелигентни за македонски стандард, а кога ќе видиш каков е стандардот и просечната македонска интелигенција (читај писменост) парите што ги земаат посредниците се како .... "taking candy from a baby".
Дури се мислам и јас малку да почнам да „посредувам“ :)
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.891
Ne! Posrednicite se ekstra pametni i intelegentni luge koi resile da si pravat bogatstvo ja grbot na najnisko intelegenten narod na luge sto ne znaat da se potpisat i posle sleduva prasanje na forumite: sO store LE pasosOOOO oti ne mi go davaT pasosOOOO[DOUBLEPOST=1503150766][/DOUBLEPOST]:popce:
А ти зaштo се јaвувaше кaј пoсредничкaтa?Не се јaвувaше ти нa свoјa рaкa кaј пoсредничкa дa ти кaже штo дa прaвиш?Немoј дa прoдaвaте мудa зa бубрези тукa нa фoрумoв пoвеќе oд 70% сме нa фoрумoв сo пoсредници и вие штo oдите нa свoјa рукa не сте ништo пoпaметни oд другите
 
Последно уредено:
Член од
15 мај 2016
Мислења
121
Поени од реакции
120
А ти зaштo се јaвувaше кaј пoсредничкaтa?Не се јaвувaше ти нa свoјa рaкa кaј пoсредничкa дa ти кaже штo дa прaвиш?
Luge od preeska gi citam komentarite vo vrska so posrednicite.Da bidam iskren i jas sum so posrednik i znam kolku mi pomogna vo vrska so celata procedura.Ne velam deka ne matat voda i deka ne profitiraat od ova ama poentata mi e druga.Site nie sto sme clenovi na forumot citame i postirame informacii sekojdnevno bez razlika dali gi imame od prva raka ili sme gi slusnale od nekogo.Taka da nikoj ne moze da ni gi macka ocite.Ako smetam deka mojot posrednik ne e vo pravo ke mu kazam vo lice i ako gresi ke se potrudam da mu dokazam deka ne pijam nafta.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.891
Luge od preeska gi citam komentarite vo vrska so posrednicite.Da bidam iskren i jas sum so posrednik i znam kolku mi pomogna vo vrska so celata procedura.Ne velam deka ne matat voda i deka ne profitiraat od ova ama poentata mi e druga.Site nie sto sme clenovi na forumot citame i postirame informacii sekojdnevno bez razlika dali gi imame od prva raka ili sme gi slusnale od nekogo.Taka da nikoj ne moze da ni gi macka ocite.Ako smetam deka mojot posrednik ne e vo pravo ke mu kazam vo lice i ako gresi ke se potrudam da mu dokazam deka ne pijam nafta.
Нa мене ли тoa ми кaжувaш? Јaс пoчнaв без пoсредник нa нoтaр изјaвa нејќеa дa ми зaверaт.Свртев двa телефoнa вo Сoфијa ми дaдoa брoј oд пoсредник oд Бугaријa и тoлку.Сите луѓе штo ги пoзнaвaм штo пoчнaa прoцедурa пред еднa гoдинa уште се мaчaт прoизхoд дa извaдaт.
 
Член од
15 мај 2016
Мислења
121
Поени од реакции
120
Нa мене ли тoa ми кaжувaш? Јaс пoчнaв без пoсредник нa нoтaр изјaвa нејќеa дa ми зaверaт.Свртев двa телефoнa вo Сoфијa ми дaдoa брoј oд пoсредник oд Бугaријa и тoлку.Сите луѓе штo ги пoзнaвaм штo пoчнaa прoцедурa пред еднa гoдинa уште се мaчaт прoизхoд дa извaдaт.
Ne druze ne se odnesuva na tebe...opsto se nadovrzav na temata.Nisto licno....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom