Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
A te molam dali im rece deka SKORO SITE se vrateni na dopolnitelna?!?!
I dali e toa-da si na dopolnitelna radi dokumenti sto treba da se dostavat, ako veke ne ti gi prifakale i kazale deka "ne treba" ???
Kakvo objasnenie ti dale, zosto se lugevo na dopolnitelna?
A i site sto davate dopolnitelni dokumenti, koga ke vi recat "ne treba", daj prasajte gi zosto togas site se na "FAMOZNATA DOPOLNITELNA" ako ne treba dokumeti da se dostavat ???? Sto e problemot???
Тaa oднелa пoтврдa oд клуб,т.е. истите дoкументи кoи веќе ги дaлa.Пoд дoпoлнителен дoкумент се пoдрaзбирa дa oднесеш нештo кaкo плус дoкaз,a не пoтврдa oд клуб.мислaм декa ги мешaте рaбoтите.Дoпoлнителнo нoсaт oние штo се сo стaри дoкументи,ги нoсaт oригинaлите дa ги предaдaт зaштo претхoднo кoпии oстaвиле
 
Последно уредено:
Член од
1 јули 2017
Мислења
32
Поени од реакции
23
Opsto glesam mnogu ste strucni mnogu kazuvate site ama bas nisto ne znaete.
Gi baraat istite dokumenti sto se dadeni vo DABC ako si dal star dokument togas nego pak, ako si dal potvrda togas pak ili plus ako imas drugo ako nemas togas samo toa sto si go dal. Sekoj neka preceni dali treba ili ne treba da dava. Koga veke mi bea doma si rekov zosto da ne gi dadam sto ke mi se doma da stojat
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
Opsto glesam mnogu ste strucni mnogu kazuvate site ama bas nisto ne znaete.
Gi baraat istite dokumenti sto se dadeni vo DABC ako si dal star dokument togas nego pak, ako si dal potvrda togas pak ili plus ako imas drugo ako nemas togas samo toa sto si go dal. Sekoj neka preceni dali treba ili ne treba da dava. Koga veke mi bea doma si rekov zosto da ne gi dadam sto ke mi se doma da stojat
Јaс не рекoв декa не требaлo дa ги нoсите,сaмo мислaм декa дoпoлнителни дoкументи знaчи другo
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Ti da ne imas partiska od vmro stom tolku ja tupis be druze?
1. Toa e moja rabota
2. Ako ja imam neznam da ja upotrebam
3. Ako ja imav ke bev na drzaven grb
4. Imam kniska ama plava
5. Zivotot pocnuva od mene...
6. Na svoj grb se gleda
7.vo evropa ne se bitni kniskite[DOUBLEPOST=1500298880][/DOUBLEPOST]
1. Toa e moja rabota
2. Ako ja imam neznam da ja upotrebam
3. Ako ja imav ke bev na drzaven grb
4. Imam kniska ama plava
5. Zivotot pocnuva od mene...
6. Na svoj grb se gleda
7.vo evropa ne se bitni kniskite
Duri partiite vi se krivi za vasata sostojba, togas e jasno deka problemot e vo vasiot mentalen sklop. Druzze ja imam mojata firma 16 god. Mi treba pasosot za drugo a ne za mcdonalds. Sum funkcioniral I so ednite I so drugite I kriza I se sum videl ama ..... so gubam energija so nekoj koj zastranuva od temata
 
Последно уредено:
Член од
1 јули 2017
Мислења
202
Поени од реакции
177
Izgleda si pisis kako sto sakas da bide. Realnosta e druga za zal
Vremet
Ej luge a ako najdes rabota vo bg dali polesno ke dobies drzavjanstvo so veke pocnata postapka znae li nekoj da odgovori?
1. Toa e moja rabota
2. Ako ja imam neznam da ja upotrebam
3. Ako ja imav ke bev na drzaven grb
4. Imam kniska ama plava
5. Zivotot pocnuva od mene...
6. Na svoj grb se gleda
7.vo evropa ne se bitni kniskite[DOUBLEPOST=1500298880][/DOUBLEPOST]
Duri partiite vi se krivi za vasata sostojba, togas e jasno deka problemot e vo vasiot mentalen sklop. Druzze ja imam mojata firma 16 god. Mi treba pasosot za drugo a ne za mcdonalds.
imal firma 16god.a ima 34 godini.znaci si uspesen od svoi 18.pa svaka ti cast.inace rasorasajse ako si tolku uspesen a ne ti treba za McDonald's ti kako uspesen biznismen treba da znaes deka ima I drugi sosedni drzavi preku koi mozis da zavrsis rabota,normalno so malku poveke pari.hahaha smesen si coveku
 
Последно уредено:
Член од
14 јули 2017
Мислења
145
Поени од реакции
384
1. Toa e moja rabota
2. Ako ja imam neznam da ja upotrebam
3. Ako ja imav ke bev na drzaven grb
4. Imam kniska ama plava
5. Zivotot pocnuva od mene...
6. Na svoj grb se gleda
7.vo evropa ne se bitni kniskite[DOUBLEPOST=1500298880][/DOUBLEPOST]
Duri partiite vi se krivi za vasata sostojba, togas e jasno deka problemot e vo vasiot mentalen sklop. Druzze ja imam mojata firma 16 god. Mi treba pasosot za drugo a ne za mcdonalds. Sum funkcioniral I so ednite I so drugite I kriza I se sum videl ama ..... so gubam energija so nekoj koj zastranuva od temata
Ti pocna da laes za kosovski ili neznam kakvi pasosi, so se zadevas ako ne ti drzi gazot i plus sto mi e gajle ti kakov zivot imas, odi siri negativna energija tamu otkade sto si... Pozdrav i relax opusti se malku...
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Ti pocna da laes za kosovski ili neznam kakvi pasosi, so se zadevas ako ne ti drzi gazot i plus sto mi e gajle ti kakov zivot imas, odi siri negativna energija tamu otkade sto si... Pozdrav i relax opusti se malku...
Jas ne laam. Taka doma.ke im velis[DOUBLEPOST=1500302962][/DOUBLEPOST]
Vremet

imal firma 16god.a ima 34 godini.znaci si uspesen od svoi 18.pa svaka ti cast.inace rasorasajse ako si tolku uspesen a ne ti treba za McDonald's ti kako uspesen biznismen treba da znaes deka ima I drugi sosedni drzavi preku koi mozis da zavrsis rabota,normalno so malku poveke pari.hahaha smesen si coveku
A koj veli deka podatocite so koi se registrirav se vistinski
 
Член од
18 јуни 2017
Мислења
79
Поени од реакции
47
SE S OGLASUVAM SO ELENA 109 FORUMOV GO SLEDEME
ZA DA MOZEME DA DOBIEME KONKRETNI PODATOCI ZA
IZDAVANETO NA BG PASOSI.
VE MOLAM NE GO PRETVARAJTE FORUMOV VO MEGUSEBNI
NEDOLICNI NAVREDI.
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
145
Поени од реакции
384
@Elana109 site sme tuka za temata ne sme tuka za maruli, ama nekoi lugje begaat nastrana od temata i mora da im se dade zolt karton, dali me razbiras...
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Hahahah majccc, ok cico znaeme deka si so slabi zivci, aj da ne pisuvam mnogu da ne ti se smeat nemas faca so mene da pravis muabet...
Arno velis ubav na cico namam faca ama imam...[DOUBLEPOST=1500309107][/DOUBLEPOST]
VE MOLAM VAKVITE PREPUKUVANA VO PRIVATNA PORAKA. Mi odzemate vreme, ve citam zosto mi se potrebni informacii ama nemozam da citam gluposti Imajte razbiranje za nas ostanatite ni trebaat samo podatoci povrzani so temata.
Se siglasuvam I nema da komentiram[DOUBLEPOST=1500309299][/DOUBLEPOST]Aj da se prepukuvame... mi se smena statusot, ova raspravanjeto kako katalizator da e... sto e ova na pregled nesto vizeprezidenta?????
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Kolku se ceka na sleden status na pregled od viceprezidenta, I sto e sledno???
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom