Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 јуни 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дали може преку внука ми да извадам бугарски пасош? :)
 
Член од
15 септември 2014
Мислења
232
Поени од реакции
129
Мене ми е сумливо што само еден на форумот се пофали со указ од февруар до сега.... каде впрочем се проверува кога е излезен некојси указ?
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Neka go zadrzat sto sakaat neka pravat so originalot samo drzavjanstvo da mi dadat. Drugo ne mi treba :D
И пaсoш.Не сaмo држaвјaнствo ;)[/QUOTE]
и едното и другото е исто само различно пакување[DOUBLEPOST=1498353876][/DOUBLEPOST]не се секирај"Candy,момче,МОЖЕБИ веке указот ти е потпишан,само што се влечат многу,потврдите поминуваат не се секирај ке видиш......
 
Последно уредено:
Член од
4 април 2015
Мислења
179
Поени од реакции
251
Пoубaв филинг ке имaм,a и немa дa пишувa REPUBLIQUE DE MACEDOINE[DOUBLEPOST=1498311830][/DOUBLEPOST]
Taкa oд стaрт зaпoчнa темaтa е држaвјaнствo,a нaјчестo зa пaсoш се муaбетите.Инaку рaзликaтa сите јa знaaт пoмеѓу држaвјaнствo и пaсoш.
Abre Mikja, clen si na forumot od april 2017. Za dva meseci imas postirano 530 pati. Daj molim te ako imas nesto da prasas - prasaj, ili nesto od iskustvo licno da pises. Dosta vise ne mudruvaj, ne ti e ova forum da si pravis muabet, I da pisuvas sve sto ke ti padne na pamet u momentot. Ne moze covek od tvoite postovi da procita nesto korisno. Samo gi polnis stranite od forumot so tvoi nerelevantni razmisluvanja. Mislam deka mnogu ke se soglasat so mene. Fala, prijatno :anco:
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
Abre Mikja, clen si na forumot od april 2017. Za dva meseci imas postirano 530 pati. Daj molim te ako imas nesto da prasas - prasaj, ili nesto od iskustvo licno da pises. Dosta vise ne mudruvaj, ne ti e ova forum da si pravis muabet, I da pisuvas sve sto ke ti padne na pamet u momentot. Ne moze covek od tvoite postovi da procita nesto korisno. Samo gi polnis stranite od forumot so tvoi nerelevantni razmisluvanja. Mislam deka mnogu ke se soglasat so mene. Fala, prijatno :anco:
Пoвеќетo oд пoстoвите се нa другa темa.oк не пoстирaм сaмo ке читaм штoм тaквa е рaбoтaтa.(y).Прифaќaм и се извинувaм нa сите.
 
Последно уредено:
Член од
21 мај 2017
Мислења
101
Поени од реакции
49
Мене ми е сумливо што само еден на форумот се пофали со указ од февруар до сега.... каде впрочем се проверува кога е излезен некојси указ?
Samo eden se pofali a drugite si kjutat za zal. Inaku ima izlezeno ukazi otprilika 27 ukazi od februari do sea.
Spodeluvam sigurni informacii. Majka mi zema Ukaz broj 8 vo Januari, a eden prijatel zema Ukaz broj 35 vo Juni. Vo meguvreme izleguvaat ukazi ama na forumov lugeto spodeluvaat samo koga imaat maka (za zal).
Se nadevam nekoj ke izleze fer so tocni informacii i ke spodeli koga ke ima potpisan Ukaz.
Inaku edinstveno mesto kaj sto mozes da proveris koj Ukaz e izlezen e statusot kaj sto proveruvas sekojdnevno. Dokolku imas nekoj blizok ili prijatel sto dobil potpisan Ukaz togas ke ja imas ovaa informacija.
 
Член од
9 јуни 2017
Мислења
27
Поени од реакции
25
Nemoguće da se 5 ukaza mesečno potpisuju,po matematiku bi onda trebalo meni da se potpiše za 6 godine jer je potposan čoveku koji ima broj 8660/2015 a ja sam 400 broka posle njega.

Послато са 5010D уз помоћ Тапатока
 
Член од
4 април 2017
Мислења
26
Поени од реакции
41
Ve molam da mi kaze nekoj na koj email da im pisam na ministerstvo za pravosudie za da si prasam dali treba da odnesam dop.dokumenti. Vi blagodaram
 
Член од
22 мај 2017
Мислења
20
Поени од реакции
9
Nemoguće da se 5 ukaza mesečno potpisuju,po matematiku bi onda trebalo meni da se potpiše za 6 godine jer je potposan čoveku koji ima broj 8660/2015 a ja sam 400 broka posle njega.



Послато са 5010D уз помоћ Тапатока


I jas taka mislam mojot broj e 79**/2015 od mart cekam ukaz. Losoto e sto nikoj ne znae a i nema kaj da prasas sto se slucuva ni posrednicite ne znaat.
 
Член од
9 јуни 2017
Мислења
27
Поени од реакции
25
Ja sam 90xx i isto čekam od 28 mart........

Послато са 5010D уз помоћ Тапатока
 
Член од
15 септември 2014
Мислења
232
Поени од реакции
129
Samo eden se pofali a drugite si kjutat za zal. Inaku ima izlezeno ukazi otprilika 27 ukazi od februari do sea.
Spodeluvam sigurni informacii. Majka mi zema Ukaz broj 8 vo Januari, a eden prijatel zema Ukaz broj 35 vo Juni. Vo meguvreme izleguvaat ukazi ama na forumov lugeto spodeluvaat samo koga imaat maka (za zal).
Se nadevam nekoj ke izleze fer so tocni informacii i ke spodeli koga ke ima potpisan Ukaz.
Inaku edinstveno mesto kaj sto mozes da proveris koj Ukaz e izlezen e statusot kaj sto proveruvas sekojdnevno. Dokolku imas nekoj blizok ili prijatel sto dobil potpisan Ukaz togas ke ja imas ovaa informacija.
Kќе појдам до Софија директно кај вицепрезидентот...да видам на лице место што е работата... ако не е нешто во ред ќе носам венчаницата стара... после 1 јули...ако има некој што ќе оди... Прилеп, Битола... нека кажи...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom