Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Drugarot e na 30 mart 2016 so intervju vo sofija dokument od tatkomu bugarski pasos
Така и си мислевме.. Значи само со родител бугарин не ги праќаат на дополнителна. Сите други одат на дополнителна.
 
Член од
18 јуни 2017
Мислења
79
Поени од реакции
47
dokument od vnyka kerka od sestra zapocnata postapka jynu 2015

od DBC noemvri 2015 zakazano intervju za 7 02 2017 sega sym so staus
prepiskata se naoga vo razledyvane
skoro dve godini cekam
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
dokument od vnyka kerka od sestra zapocnata postapka jynu 2015

od DBC noemvri 2015 zakazano intervju za 7 02 2017 sega sym so staus
prepiskata se naoga vo razledyvane
skoro dve godini cekam
не врска од кога си почнала постапка. Има(ше) врска од интервју навака.
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.391
@JasonStatham и @DrMTR гледам дека сте со стари документи.
Дали ги оставивте старите документи во министерство кога поднесувавте документи за указ заедно со происходот од ДАБЧ?

Според ова што мене ми го кажа тој што ме интервјуираше, министерството работи само со оригинални документи и сака сите тие изводи што те поврзуваат со пра дедото (на кого гласи стариот документ) да ги има на увид и да стојат во министерство.
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
@JasonStatham и @DrMTR гледам дека сте со стари документи.
Дали ги оставивте старите документи во министерство кога поднесувавте документи за указ заедно со происходот од ДАБЧ?

Според ова што мене ми го кажа тој што ме интервјуираше, министерството работи само со оригинални документи и сака сите тие изводи што те поврзуваат со пра дедото (на кого гласи стариот документ) да ги има на увид и да стојат во министерство.
Да ги доставив оригиналите , но тие ми ги вратија веднаш
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
@JasonStatham и @DrMTR гледам дека сте со стари документи.
Дали ги оставивте старите документи во министерство кога поднесувавте документи за указ заедно со происходот од ДАБЧ?

Според ова што мене ми го кажа тој што ме интервјуираше, министерството работи само со оригинални документи и сака сите тие изводи што те поврзуваат со пра дедото (на кого гласи стариот документ) да ги има на увид и да стојат во министерство.
Не ми ги ни побараа, кога правев интеревју. Не им требале.
 
Член од
23 јуни 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
Значи вака. На интервју бев 2016 септември 26.. најпрвин пишува само Липсват Дни.. по еден месец се смени во: Преписката се намира в задолжително согласуванје..дали некои знае после тоа како ле пишува и како ке се одвиваат работиве
 
Член од
5 ноември 2016
Мислења
69
Поени од реакции
70
"Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка,"

Има ли некој промена од овој статус во некои друг ?
 
Член од
18 октомври 2016
Мислења
119
Поени од реакции
164
"Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка,"

Има ли некој промена од овој статус во некои друг ?
Koj broj i godina si,i so kakvi dokumenti. Pozzz
 
Член од
7 мај 2014
Мислења
307
Поени од реакции
399
Sto treba ova da znaci i dali nekoj drug ima so vakov status na finalna od Februari do vcera i denes na dopolnitelna 10.../2015 br
Тоа значи дека треба да се вратиш назад едно 50-100 постови на овој форум и заедно со други работи да си прочиташ без да се повторуваме на секои неколку страници...
 
Член од
4 април 2015
Мислења
179
Поени од реакции
251
Znaci aj da rezimirame. Site sto imaat napraveno intervju vo 2016 godina, osven mozebi onie so roditel so BG pasos, gi imaat vrateno na dopolnitelna, bez da navedat nikakva pricina zosto, niti pisuva dali treba da se donesat dopolnitelni dokumenti. Origiginal dokumenti koga pravevme intervju im bea ponudeni, rekoa deka ne im trebaat. Kolku gledam site sme so stari dokumenti, vrz osnova na koi so golema sigurnost bi trebale da dobiemo drzavjanstvo. Seto ova naveduva deka ili sme vrateni na dopolnitelna zaradi nekoi dopolnitelni proverki, ili sakaat prvo da iscistat sve sto e pred 2016 godina, pa da prodolzat so red. Za da ne stoime so status finalna proverka, koj veojatno ne smee da stoi poveke od 3 meseci, ne imaat staveno so status dopolnitelna proverka, da ja zapazat procedurata. Da trebase da nosime dopolnitelni dokumenti, toa I ke go pisuvase, kako sto im pisuva na nekoi koi treba da dokazuvaat povrzanost so izvodi ili slicno. Taka da najlogicno e da cekame, da vidime so ke se sluci, se nadevam deka ke se sluci nesto vo dogledno vreme. A koj saka, moze da odnese original document vo MP, megjutoa moe mislenje e deka ne treba. Pozdrav :toe:
 
Член од
28 јули 2014
Мислења
66
Поени од реакции
13
Има некој со интервју во амбасада 2016 сменето од финална?
Моментално кај мене и сестра ми По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед.
Број 20xxx/2016
Потекло родител иначе.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom