Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 февруари 2016
Мислења
400
Поени од реакции
396
Dechki do koj broj so intervju 2016 se na finalna???
(sem candy i uste eden clen sto za 3 meseci otidoa na finalna)
 
Член од
22 јуни 2016
Мислења
119
Поени од реакции
204
Дали некој знае колку сега се чека за интервју? Дали е точно дека година и повеќе ?Ме интересира чисто информативно, оти 6 месеци чекам происход, а сите велеа до 3 најмногу тогаш.
 
Член од
25 декември 2014
Мислења
36
Поени од реакции
47
Denes zakaza intervju drugar za sredina na juli 2018

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
40
Поени од реакции
71
Здраво на сите, ако може помош. За брак во странство, помеѓу македонка и дечко со Бг пасош, каде треба да се извади за дечкото Уверение за слободна брачна состојба и потврда дека не постојат законски пречки за странецот да склучи брак. Во Скопје или во Софија и дали знаете каде во Софија, ако мора таму (n):toe:
 
Член од
4 април 2017
Мислења
9
Поени од реакции
2
Здраво на сите дали ке можи да ми кажи некој каде треба да ги однесам дополнителнителните документи бидејки сум изваден на дополнителна бев на финален преглед
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Здраво на сите дали ке можи да ми кажи некој каде треба да ги однесам дополнителнителните документи бидејки сум изваден на дополнителна бев на финален преглед
Што дополнителни документи ќе носиш?
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
Дали некој знае колку сега се чека за интервју? Дали е точно дека година и повеќе ?Ме интересира чисто информативно, оти 6 месеци чекам происход, а сите велеа до 3 најмногу тогаш.
BATE BESE TRI AMA EVE SEA NESO ZAKOCILE RABOTA JAS LANI ZA 3 MESECI GO IZVADIV PROISHODOT
 
M

Milennka

Гостин
Здраво на сите, ако може помош. За брак во странство, помеѓу македонка и дечко со Бг пасош, каде треба да се извади за дечкото Уверение за слободна брачна состојба и потврда дека не постојат законски пречки за странецот да склучи брак. Во Скопје или во Софија и дали знаете каде во Софија, ако мора таму (n):toe:
dvata pasosi,minimum sedum dneven prestoj i adresa na prestojot vo taa drzava i nisto plus.Se odi dva pati vo registerot,prviot pat za da vi pregledaat dokumentite i zakazete data za vencavkata,a vtoriot pat e vencavkata,zatoa sto edniiot od vas ne e evropski graganin ke vi baraat malku poveke vreme od obicno pomegu zakazuvanjeto na vencavkata i vencavkata za da proverat dali moze da stapite vo brak ( zatoa nema da bi pobaraat nikakov dokument za slobodna bracna sostojba ili potvrda,a nema ni da vi go prifatat ako go odnesete) vencavkata se plaka na zakazuvanjeto data za vencavka ama ne e mn i normalno dvajca svedoci najmalku na vencavkata
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
40
Поени од реакции
71
dvata pasosi,minimum sedum dneven prestoj i adresa na prestojot vo taa drzava i nisto plus.Se odi dva pati vo registerot,prviot pat za da vi pregledaat dokumentite i zakazete data za vencavkata,a vtoriot pat e vencavkata,zatoa sto edniiot od vas ne e evropski graganin ke vi baraat malku poveke vreme od obicno pomegu zakazuvanjeto na vencavkata i vencavkata za da proverat dali moze da stapite vo brak ( zatoa nema da bi pobaraat nikakov dokument za slobodna bracna sostojba ili potvrda,a nema ni da vi go prifatat ako go odnesete) vencavkata se plaka na zakazuvanjeto data za vencavka ama ne e mn i normalno dvajca svedoci najmalku na vencavkata
Фала за одговорот. Ние сме во Хрватска и покрај другите документи и процедури веќе ни побараа Уверение за слободна брачна состојба и потврда дека не постојат законски пречки за странецот да склучи брак. Прашањето ми е дали мора дечко ми да оди до Софија да го вади или може тоа од Скопје? Дали мора да е од Бугарија или ќе важи и Македонско? Зошто изводот за родени ќе го вади од Скопје.
 
M

Milennka

Гостин
Zdravo decki na 20ti bev na intervju za bg drzavjanstvo,se odgovoriv konkretno deka sum bugarka po narodnost,predcite i potekloto,ama koga me prasa sto ke se promeni ako dobiete bg drzavjanstvo i bg pasos kratko odgovoriv Evropa bez granici,ne mi tekna nisto dr vo momentot a i toa go mislev najiskreno epa zatoa sega se prasuvam kolku toa negativno ke vlijae i eventulno da me odbijat zaradi toa? inaku kandidiram za bg pasos vrz osnova na bratuced so bg dokumenti.
 

Stolee

INFINITY TEAM SatelItIN
Член од
3 април 2017
Мислења
265
Поени од реакции
319
Zdravo decki na 20ti bev na intervju za bg drzavjanstvo,se odgovoriv konkretno deka sum bugarka po narodnost,predcite i potekloto,ama koga me prasa sto ke se promeni ako dobiete bg drzavjanstvo i bg pasos kratko odgovoriv Evropa bez granici,ne mi tekna nisto dr vo momentot a i toa go mislev najiskreno epa zatoa sega se prasuvam kolku toa negativno ke vlijae i eventulno da me odbijat zaradi toa? inaku kandidiram za bg pasos vrz osnova na bratuced so bg dokumenti.


Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Член од
7 мај 2014
Мислења
307
Поени од реакции
399
Има ли некои поместувања со 2014 година?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom