Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Дискусија во форумот 'Вести и случувања' започната од Нuкола, 5 август 2014.

 1. Aceeeeeee

  Aceeeeeee

  Член од:
  15 март 2017
  Мислења:
  60
  Допаѓања:
  61
  za edna nedela pretsedatelo ke go dade mandato na Bojko i ke ja smenat jotova
   
 2. Jenny111

  Jenny111

  Член од:
  23 февруари 2016
  Мислења:
  314
  Допаѓања:
  432
  Име турци од Турција кои законски можат да земат државјанства зашто имаат баби и дедовци ридени во Бугарија. Без разлика што се муслимани, имаат право на тоа. Доколку немаат такви роднински врски, туку само да речеме, македонски турчин кој има потврда од здржение само, не може да земе.
   
 3. Meh

  Meh

  Член од:
  15 април 2012
  Мислења:
  901
  Допаѓања:
  1.113
  Кога не ги знаете работите, барем не трескајте зелени. И научете ги, станувате државјани на таа држава на крајот, мме.

  Јотова е Потпретседател на Бугарија што беше избрана во пакет со Радев на изборите во ноември 2016-та и не може Владата да ја мени.

  Друго, во однос на проверките, нека проверува ама нека иде тоа брзо, а да не се трпи со месеци истото.

  А, тотално друг муабет е што нема никаква обврска да проверува Јотова пошо сите нови државјанства се даваат со докази презентирани од Министерот за правда ("барам државјанство за тој и тој поради овие документи") и Вицепрезидентот треба само ДА или НЕ да каже, ама да има и силна поткрепа за својата одлука. А остај тоа што Министерот за правда својата одлука ја темели врз одлуките на Совет за државјанство во кој што членуваат и нивното МВР и УБК.

  Вака испаѓа дека една на друга институција не си веруваат.
   
  На velej, Mikja, Aceeeeeee и уште 3 други им се допаѓа ова.
 4. vlatkom1978

  vlatkom1978

  Член од:
  21 декември 2014
  Мислења:
  80
  Допаѓања:
  8
  Dali ti dadoa nesto potvrda deka e primen dokumentot od salter?
   
 5. Candy

  Candy

  Член од:
  10 март 2009
  Мислења:
  1.191
  Допаѓања:
  1.051
  1 mesec na finalna pocnav da brojam
  i jas veke :D :pos::popce:
   
  На Drexel му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Pajton

  Pajton

  Член од:
  22 октомври 2016
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  5
  ZDRAVO... :D jas sum od 2012 prekraten... ima li sansi nekako da se zemi pasosot nekoj so gi brka tie raboti.. od strumica mi rekoa ima coek.. ako ima nekoj kontakt telefon neka pisi. .pozz
   
 7. Drexel

  Drexel

  Член од:
  20 мај 2016
  Мислења:
  527
  Допаѓања:
  505
  87 den sum :pos: kako onie vo filmovi vo zatvor shto grebat linii po dzid i odbrojuvaat denovi :icon_lol:
   
  Последно уредено: 21 април 2017
  На velej, DrMTR и Candy им се допаѓа ова.
 8. Pepibe

  Pepibe

  Член од:
  6 јануари 2015
  Мислења:
  813
  Допаѓања:
  788
  поздрав до тебе брату,и ти си от 2012 така те паметам по сликава,до каде си почна от ново?!?
   
 9. aslibalgarin

  aslibalgarin

  Член од:
  3 април 2017
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  15
  Jas sum 8mi mesec kon 9ti
   
  На DrMTR и Candy им се допаѓа ова.
 10. leonardo1

  leonardo1

  Член од:
  9 јули 2014
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  42
  ljude jas kako familija pocnav da ve gledam tuka isti maki imame,drugi vikat e so se nerviras ke bide,ne razbiraat kolku e tesko se da trckas da cekas godini i celo vrme vo neizvesnost
   
  На BGJANA, Meh, liberte и уште 2 други им се допаѓа ова.
 11. miki79

  miki79

  Член од:
  4 ноември 2016
  Мислења:
  43
  Допаѓања:
  23
  ima li promena nekoj od 2014 sto e na dopolnitelna?
  --- Споено дупло мислење, 21 април 2017 ---
  ima li promena nekoj od 2014 sto e na dopolnitelna?
   
 12. gligor123

  gligor123

  Член од:
  21 ноември 2014
  Мислења:
  238
  Допаѓања:
  76
  Nema nikoj do koj broj se stasani imas info.
   
  На Spicot му/ѝ се допаѓа ова.
 13. BGJANA

  BGJANA

  Член од:
  8 февруари 2016
  Мислења:
  349
  Допаѓања:
  316
  jas uste sum na zadolzitelna, eve skoro polni 6 meseci
   
 14. Bivy

  Bivy

  Член од:
  3 април 2017
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  3
  Denes tocno 1 godina od intervju, 2 meseci finalna...
   
 15. gligor123

  gligor123

  Член од:
  21 ноември 2014
  Мислења:
  238
  Допаѓања:
  76
  Zdravo Jas ovoj mesec tocno pravam 3 godini od intervijoto. Pozz
   

Сподели преку: