Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 јули 2016
Мислења
12
Поени од реакции
12
Доста долго време се немам оклучувано на форумот и не знам до кај сте со процедурите и слично.
Инаку мене ми е потпишан указот за државјанство уште од октомври-ноември 2016, но поради престој во странство, не бев во можност да го подигнам.
Инаку, бев со документи од прв братучед и до сега сам си ги бркав работите, т.е. без посредник.
Сега ми треба совет од некој што знае, што е подобро: да одам преку посредник и да му платам нему за адресата или да одам сам и да ја пишам службената адреса што е?
И, која е разликата ако имаш службена и нормална ареса?

Благодарам и поздрав
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.663
Поени од реакции
213
Има ли шанса само со потврда од здружението да стигнам до државјанство?
 
Член од
2 октомври 2016
Мислења
349
Поени од реакции
294
Pa toa ne e samo potvrda nego e orginalen dokument za tvoj predok sto ziveel vo vremeto na bugarskata egzarhija taka da vazat tie dokumenti i potvrdi

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Член од
2 октомври 2016
Мислења
349
Поени од реакции
294
Има ли шанса само со потврда од здружението да стигнам до државјанство?
Pa toa ne e samo potvrda nego e orginalen dokument za tvoj predok sto ziveel vo vremeto na bugarskata egzarhija taka da vazat tie dokumenti i potvrdi

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Член од
17 февруари 2016
Мислења
27
Поени од реакции
17
Cekam da mi se potpise ukazot od 02.02.2017. Ima li nekoj so potpisan ukaz ovie denovi ? Trgna li rabotata na viceprezidenta?
 
Член од
22 јуни 2016
Мислења
119
Поени од реакции
204
За происход имам поднесено документи уште во Октомври 2016 и го имам овој статус :
Статус'т на зајавлението е : Одобрено зајавление. В процес на издаване
Дали имате искуство уште колку се чека?
 
Член од
1 април 2014
Мислења
285
Поени од реакции
186
Зборам за само потврда од тие здруженијата, без крштеници, воени книшки такви документации
Да бе друже само со потврда. Извади потврда и терај постапка не му ја мисли, не ти треба друго. Не е лошо да имаш нешто плус, ама ако немаш можеш и само со потврда.

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
346
Поени од реакции
460
Да бе друже само со потврда. Извади потврда и терај постапка не му ја мисли, не ти треба друго. Не е лошо да имаш нешто плус, ама ако немаш можеш и само со потврда.

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
Pa moze da rizikuva niqto ne se znae vo zivotot mozda ke dobie a moze i da ne dobie ako e samo so potvrda i taka potvrdite qe veke besplatni vo mbp skopje
 
Член од
1 април 2014
Мислења
285
Поени од реакции
186
Pa moze da rizikuva niqto ne se znae vo zivotot mozda ke dobie a moze i da ne dobie ako e samo so potvrda i taka potvrdite qe veke besplatni vo mbp skopje
Што да ризикува жити се :) едно чудо народ извади до потврда искрено не познавам некој што го одбиле освен ако не збрљал на интервју или со криминално досие.

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom