Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 септември 2014
Мислења
187
Поени од реакции
195
promenet status
"По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство."

na intervju bev na 25.03.2016g brojce 101**/2015 .... 23**/2016
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
Znaci prostete mi sto kje pisam nastrana od temava, ama Daj Boze pobrzo da mi go resat predmetot, na pozitivno se razbira, zosto ovaa mizerija vekje od den na den ne mozam da ja izdrzam, sekoj den mi e borba, malce privatno kje se otvoram, ama navistina stradam i patam sekojdnevno vo drzavava, Te molam Gospodi, smiluvaj ni se na site, zosto ovaa mizerija, vekje ne se trpi.....
 
Член од
9 јули 2014
Мислења
130
Поени од реакции
44
Znaci prostete mi sto kje pisam nastrana od temava, ama Daj Boze pobrzo da mi go resat predmetot, na pozitivno se razbira, zosto ovaa mizerija vekje od den na den ne mozam da ja izdrzam, sekoj den mi e borba, malce privatno kje se otvoram, ama navistina stradam i patam sekojdnevno vo drzavava, Te molam Gospodi, smiluvaj ni se na site, zosto ovaa mizerija, vekje ne se trpi.....[/quote Iskreno i jas isto,sekoj den proveruvam,dali mi e nesto smeneto uste sum na zadolzitelna,nervi iskinav i mene mi e kako i na tebe,veruvaj,tolku mi e tesko,so veceri ne spijam ,za zal ni rabota nemam,i eve i jas privatno da se otvoram,i deneska bas citam po forumov i si vikam daj Boze site da dobijat sto imaat podneseno,ti posakuvam brzo da dobies pasos
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: zzs
Член од
22 февруари 2011
Мислења
62
Поени од реакции
40
Znaci prostete mi sto kje pisam nastrana od temava, ama Daj Boze pobrzo da mi go resat predmetot, na pozitivno se razbira, zosto ovaa mizerija vekje od den na den ne mozam da ja izdrzam, sekoj den mi e borba, malce privatno kje se otvoram, ama navistina stradam i patam sekojdnevno vo drzavava, Te molam Gospodi, smiluvaj ni se na site, zosto ovaa mizerija, vekje ne se trpi.....
Eve kolku za uteha, same here :(
 
Член од
18 август 2014
Мислења
14
Поени од реакции
3
promenet status
"По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство."

na intervju bev na 25.03.2016g brojce 101**/2015 .... 23**/2016
Ne razbiram zosto dve brojcina za sto e ova prvoto 101**/2015
 
Член од
17 февруари 2016
Мислења
27
Поени од реакции
17
Kolku se ceka za naredna promena na statusot posle ova : " Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија " . Blagodaram !
 
Член од
12 април 2009
Мислења
79
Поени од реакции
24
Kolku se ceka za naredna promena na statusot posle ova : " Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија " . Blagodaram !
Koe brojce si
Koga ti se smeni
Jas cekam 2 meseci so istiot status i uste nema nikakvi promeni
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Znaci prostete mi sto kje pisam nastrana od temava, ama Daj Boze pobrzo da mi go resat predmetot, na pozitivno se razbira, zosto ovaa mizerija vekje od den na den ne mozam da ja izdrzam, sekoj den mi e borba, malce privatno kje se otvoram, ama navistina stradam i patam sekojdnevno vo drzavava, Te molam Gospodi, smiluvaj ni se na site, zosto ovaa mizerija, vekje ne se trpi.....
ne si sama vo toj kos,i jas
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom