Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Дискусија во форумот 'Вести и случувања' започната од Нuкола, 5 август 2014.

 1. Southpaw

  Southpaw

  Член од:
  1 јули 2015
  Мислења:
  53
  Допаѓања:
  31
  Не знам, да се јавиш директно таму можеби. А можи и да не ги разгледуваат редоследно бројчињата сепак...
   
 2. sebo047

  sebo047

  Член од:
  28 февруари 2015
  Мислења:
  197
  Допаѓања:
  185
  Богослужбата за помен на Мара Бунева ќе се одржи во црквата Св. Димитрија – Скопје, со почеток во 12:00 часот.
  Ги покануваме сите почитувачи на Мара Бунева да се приклучат и заедно да и одадеме почит.
  --- Споено дупло мислење, 11 јануари 2017 ---
  http://www.maktel.mk/News.aspx?id=81251
  --- Споено дупло мислење, 11 јануари 2017 ---
  Screenshot_2017-01-11-22-26-17.png
   
  На a444 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. fibernet

  fibernet

  Член од:
  23 октомври 2016
  Мислења:
  48
  Допаѓања:
  7
  Со каква возачка дозвола се вози автомобил на бг табли со бугарска мора или можи со мк?Ако е со бг што се случува со мк возачката дали таа се поништува и ако останам само со бг возачка како ќе возам кола со мк табли?
   
 4. CrazyCounter

  CrazyCounter

  Член од:
  3 јануари 2009
  Мислења:
  86
  Допаѓања:
  107
  kola na bg tabli se vozi so makedonska vozacka no mora da poseduvate bg dokumenti i obratno.
  taka jas znam , mozebi sum greska
   
 5. Drexel

  Drexel

  Член од:
  20 мај 2016
  Мислења:
  366
  Допаѓања:
  346
  Mozes so bilo kakva dozvola da vozis na bg tablicki, vazno da e dozvola, najvazno e da imas bg drzavjanstvo za da imas bg tablicki
   
 6. Schhh87

  Schhh87 schhh...

  Член од:
  3 февруари 2009
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  15
  Здраво на сите.
  Бројчето ми се смени од дополнителна проверка, на финална проверка без да однесам никакви дополнителни документи воопшто. Висеше на дополнителна веќе година и нешто. Дали на некој му се случило ова, и дали сигурно ќе ме одбијаат сега пошто не сум однесол ништо или имам некакви шанси:)?
   
  На em978 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Spicot

  Spicot

  Член од:
  18 октомври 2016
  Мислења:
  86
  Допаѓања:
  77
  Koj broj i godina si?
   
 8. Schhh87

  Schhh87 schhh...

  Член од:
  3 февруари 2009
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  15
  17***/2013
   
  На Spicot му/ѝ се допаѓа ова.
 9. jovan159

  jovan159

  Член од:
  28 ноември 2013
  Мислења:
  62
  Допаѓања:
  45
 10. Honkonk

  Honkonk

  Член од:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  569
  Допаѓања:
  689
  Дали некој може да ме поврзи со човек (Бугарин од Софија) со кого би можел да склучам договор за наем?
   
 11. Aleksandar S

  Aleksandar S

  Член од:
  11 ноември 2016
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  4
  Potpisan ukaz 119**/2013 so sreka na site!!!
   
  Callisto, aristevski, Masha Glinka и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. Green138b

  Green138b

  Член од:
  1 јули 2013
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  0
  Бев на интервју во бугарска амбасада во Битола пред околу два месеци и ми рекоа по два месеци да се јавам за бројче.
  Сега треба да појдам пак в амбасада и да си го побарам или по телефон треба тоа да го направам, ако е по тел некој да ми кази бројче и што точно треба да прашам.
  Фала
   
 13. Igor-Kav

  Igor-Kav

  Член од:
  12 април 2009
  Мислења:
  77
  Допаѓања:
  24
  Isto i kaj mene se smeni na 22.11 deka e na zadolzitelna a na 22.12 finalna.
  --- Споено дупло мислење, 12 јануари 2017 ---
  Deneska li imas promena na statusot od koga cekas za potpis
   
 14. Schhh87

  Schhh87 schhh...

  Член од:
  3 февруари 2009
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  15
  ама однесе некакви дополнителни документи или само од себе се смени?
   
  На aristevski му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Igor-Kav

  Igor-Kav

  Член од:
  12 април 2009
  Мислења:
  77
  Допаѓања:
  24
  Nemam nisto odneseno.
  --- Споено дупло мислење, 12 јануари 2017 ---
  Nemam nisto odneseno.
   

Сподели преку: