Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
чек а за егн-то кога се вади?
Ништо не треба за тамо, само удостоверението ќе го покажеш и ако ти е потпишан документот ќе ти го дадат.
Мислам дека не е така баш за сите, дека твојот случај е индивидуален. Не гледам причина зошто ако указите се потпишани или молбите уважени - да не го променат статусот. Ако се појават уште 2-3 вакви случаи онда стварно е така. Вака, за твојот случај не знам. Може сакат да си проверат тие шо се на финална повеќе од 3 месеци, јас сум месец и пол на финална.
И јас бев месец ипол на финален преглед, со документи од мајка ми сум.
 

Mercury

ФК Победа
Член од
23 септември 2013
Мислења
1.042
Поени од реакции
485
Има некој добијано произход од јуни месец?
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
20
Поени од реакции
27
Јас бев во понеделник и ми побараа извод, легализиран и преведен.

За во општина кога ќе одиш да се сликаш.
Kako se legalizira izvod - Moze li toa vo Skopje da se zavrsi? Ili moze da se pomine so internacionalen od MVR?
 
Член од
1 јануари 2013
Мислења
197
Поени од реакции
143
Aj sea rabotava....
Izvod preveden i legalizirani treba za kade????
x.) koga se podnesuva baranje za egn vo opshinata Sredec
y.) koga se slikash za pasosh
кога одиш да се сликаш пошто еве денеска имавме заебанција

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 
Член од
1 јануари 2013
Мислења
197
Поени од реакции
143
Jas dogovarav so posrednik pred 3 dena da me nosi da go podignam ukazot , vo opstina I vo mvr na slikanje. MI rece deka mu treba samo eden list do datumite na raganje na cela familija. Izvodi ne spomna . NI jas ne sum procital nikade deka treba izvodi of maticno I od vencani. Mozno e da e nekoja novost. Ako nekoj ima vakvo iskustvo neka kaze.
е па еве поверувајте пошто сега пред малку се вратив од кадро средете си со извод оти че имате проблем

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
20
Поени од реакции
27
Во Бугарија мора. За интернационален, незнам.
Blagodaram za informacija. Dali znaes kade vo Sofija moze da se prevede I legalizira, kolku vreme trae toa I kolku e cenata? Dali treba da se prevedat I legaliziraat izvodi od sopruga, dete I izvod od kniga na vencani?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom