Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 февруари 2016
Мислења
53
Поени од реакции
46
Денеска ја слушнав изјавата на Борисов каде вели дека доколку нивниот кандидат на претстојните претседателски избори не успее да влезе во втор круг, владата ќе се распушти со цел да се распишат предвремени парламентарни избори.
Ако се земе предвид дека во време на избори посебно парламентарни се замрзнува постапката за државјанство ова е многу лоша вест за сите што се во постапка и процедура за државјанство. Ова дотолку повеќе што доколку се избере нова власт во БГ немаме никаква идеја каков курс на политика ќе завземе новата власт во однос на Македонија и издавањето на државјанства. Посебно имајќи ги предвид последните политички случувања (кршење плочи и сл.)
Што значи претседателските избори во БГ ќе станат многу поинтересни за пратање споредбено со оние во МК.
Барем за оние во процедура за државјанство.
Ова онака, информативно.
Ajde nemoj so takvii raboti denes ti potpisa drzavjanstvo ii odma provokacii ne e ubavooo taka za site nas asterix
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
445
Поени од реакции
341
Ajde nemoj so takvii raboti denes ti potpisa drzavjanstvo ii odma provokacii ne e ubavooo taka za site nas asterix
Абе пијте си ги тоа аповите, кај виде дека ми е потпишано било што?
Мене најмногу ме афектира изјавата на Борисов затоа што сум во средина на процедура.

Еве, ми требаа 15 секунди да го направам тоа што тебе не ти текна - да изгуглам и да најдам потврда.

1. http://www.reuters.com/article/us-bulgaria-politics-idUSKCN12310H?il=0
2. http://www.focus-fen.net/news/2016/10/03/411719/bulgaria-pm-if-cedb-loses-first-round-of-presidential-elections-i-will-hand-in-my-resignation-immediately.html

Ако не разбираш англиски пипи ми ПП ќе ти преведам.[DOUBLEPOST=1475519519][/DOUBLEPOST]
A има ли некакви анкети , какви се реалните шанси на ГЕРБ ?
Не ја пратам политичката сцена во БГ. Мислам @paparak е повеќе во тој фазон, па ако знае може да одговори.
 
Последно уредено:
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Cecka Cacheva (kandidatot na GERB zza predsedatel) e Rosen Plevneliev samo vo suknja. Golemi se sansite da stane pretsedatel zosto gerb ima mnogu poddrzuvaci :)
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
20
Поени од реакции
27
Денеска ја слушнав изјавата на Борисов каде вели дека доколку нивниот кандидат на претстојните претседателски избори не успее да влезе во втор круг, владата ќе се распушти со цел да се распишат предвремени парламентарни избори.
Ако се земе предвид дека во време на избори посебно парламентарни се замрзнува постапката за државјанство ова е многу лоша вест за сите што се во постапка и процедура за државјанство. Ова дотолку повеќе што доколку се избере нова власт во БГ немаме никаква идеја каков курс на политика ќе завземе новата власт во однос на Македонија и издавањето на државјанства. Посебно имајќи ги предвид последните политички случувања (кршење плочи и сл.)
Што значи претседателските избори во БГ ќе станат многу поинтересни за пратање споредбено со оние во МК.
Барем за оние во процедура за државјанство.
Ова онака, информативно.
Дали ако има парламентарни избори се паузира и со потпишувањето укази?
 
Член од
16 септември 2014
Мислења
18
Поени од реакции
11
Cestito neka ni e na site sto deneska ni potpisaa ukaz,sega kolku se ceka do pasos vo raka.pozdrav
 
Член од
9 септември 2016
Мислења
11
Поени од реакции
2
Ajde nemoj so takvii raboti denes ti potpisa drzavjanstvo ii odma provokacii ne e ubavooo taka za site nas asterix
http://press24.mk/bojko-borisov-pobedi-na-predremenite-izbori-vo-bugarija[DOUBLEPOST=1475526408][/DOUBLEPOST]dali nekoj znae koga se zakazuva za podiganje na ukaz, dali ima nacin da se zeme ukazot da se slika po brza postapka i da se zeme pasos( toa mislam za den dva tri)???? normalno da se plati[DOUBLEPOST=1475527212][/DOUBLEPOST]
a koga se izbori naredno ???
 
Последно уредено:
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Prasanje za tie sto se preku ambasada. Posle kolku vreme od intervju ste vlegle vo finalna ??? Ja godina dena sum od intervju i uste sum na obrazuvana. U pm sea pa uste so izborive ako se ostvari bas u pm.
Ne racunaj taka racunaj koga si vlegol vo sistemot t.e primer si imal intervju vo ambasada vo januari racunaj deka si vlegol vo sistemot (te zapisale vo kompjuterot ) otprilika mart od tuka se racuna vremeto kolku cekas
 
Член од
28 ноември 2012
Мислења
91
Поени од реакции
46
Ne racunaj taka racunaj koga si vlegol vo sistemot t.e primer si imal intervju vo ambasada vo januari racunaj deka si vlegol vo sistemot (te zapisale vo kompjuterot ) otprilika mart od tuka se racuna vremeto kolku cekas
Што значи дeка јас бeв на интeрвју Дeкeмври 2015 на статусот ми пишe дeка прeписката бeшe разглeдана Август мeсeц и сeга да рачунам од Август/?И дали има врска тоа што имам поднeсeно врз основа на родитeл со Бугарско државјанство,барeм одe ли побрзо или исто сe чeка како и другитe :rolleyes::confused::mad:
 
Член од
16 февруари 2016
Мислења
85
Поени од реакции
56
Nisto ne odi pobrzo ista e procedurata za site, i ja sum so bg pasos od roditel a vo sistem sum vlezen vo dekemvri 2015 i uste sum vo zadolzitelna. Od avgust vikam sekoja nedela aj nedelava aj nedelava ama k.. Aj ovaa nedela ke bide. Hahahahhaa


Што значи дeка јас бeв на интeрвју Дeкeмври 2015 на статусот ми пишe дeка прeписката бeшe разглeдана Август мeсeц и сeга да рачунам од Август/?И дали има врска тоа што имам поднeсeно врз основа на родитeл со Бугарско државјанство,барeм одe ли побрзо или исто сe чeка како и другитe :rolleyes::confused::mad:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom