Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
da ama sega i vo ambasada e guzva slusnav deka i tamu zakazuvanjata sega ne se za eden dva meseci tuku po 6-7, ama pak pobrzo otkolku preku Sofija. Samo sto cekas tuka da ti stasa pr proishodot ili drzajanstvoto a toa e so sluzbena posta po 2 meseci .
Јас во амбасада закажав интервју пред 2 дена, и ми закажаа во Јули 2017. Сега не е ни 6-7 месеца туку 9+ во мојот случај. Сепак, подобро 9 месеца чекање одколку 18.
 
Член од
21 јули 2010
Мислења
352
Поени од реакции
320
zdravo, sakam samo da vi se pofalam deka mi izleze drzavjanstvoto, podnesov dopolnitelni dokumenti pred 5 meseci, sega veke si zemav drzavjanstvoto, Podnesov preku ace i stole od kocani i sum mnogu zadovolna od nivnata rabota
што си мислите, ние тука морони сме па ќе веруваме на вакви спамови....битно беше да ги изрекламираш аце и столе....бог да чува/

Јас во амбасада закажав интервју пред 2 дена, и ми закажаа во Јули 2017. Сега не е ни 6-7 месеца туку 9+ во мојот случај. Сепак, подобро 9 месеца чекање одколку 18.
Толку се чекаше и лани во Софија. Јас од дек. ми закажаа за октомври, така да не си ништо мањак/
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Толку се чекаше и лани во Софија. Јас од дек. ми закажаа за октомври, така да не си ништо мањак/
Епа да, ама тоа било лани. Ако закажеш сега во Софија ќе добиеш термин во 2018, еве има и некој муабет дека ќе ги поместувале датумите за интервјуата, дали тоа само за во Софија, или за сите места каде што се врши интервју, којзнае. А за тебе изгледа чекањето завршило, така да со среќа на интервју.
 
Член од
2 октомври 2016
Мислења
349
Поени од реакции
294
Sega na proverka na brojceto mi pisuva obrazuvana prepiska i ima datum sto znaci toa ako moze nekoj da mi kaze a aplicirav preku ambasada pominav interviju sega sto ponatamu ?
 
Член од
16 септември 2010
Мислења
34
Поени од реакции
32
zdravo, sakam samo da vi se pofalam deka mi izleze drzavjanstvoto, podnesov dopolnitelni dokumenti pred 5 meseci, sega veke si zemav drzavjanstvoto, Podnesov preku ace i stole od kocani i sum mnogu zadovolna od nivnata rabota
Реклама за аце и столе преварантите од кочани...
аце маж на јулијана преварантката
 
Член од
24 јули 2015
Мислења
98
Поени од реакции
54
Dali ti e poznato kako odi ponatamosnatana postapka primer posle ukaz preku ambasada?
ne znam, se nadevam deka ke treba da doznaam ;):)mislam deka ottuka se zima drzavjanstvoto a posle pak ke gi prasame ovie od Makedonija sto preveduvaat za ambasadata kako se pravi-bi trebali da se odi do MVR vo Bugarija vo nekoja opsitna (Kjustendil na pr. kolku poblisku tolku podobro za ponatamu) za da se zeme embg i eventualno vadenje na pasos pod itna postapka-za da ne odis dva pati . Iako znam i sum razgovarala deka za obnova na pasos si idat lugjeto preku ambasada . Carska rabota -preku ambasadata barem si znaes so institucija si imas rabota . Ako znae nekoj za ponatamu kako e neka kaze eve go zamoluvam. I drugo pasanje - ako ti izleze ukazot da si go pobaras preku Sofija za da ne cekas dva meseci da stasa vo ambasadata dali e mozno?[DOUBLEPOST=1475432244][/DOUBLEPOST]
Toa znaci deka imas za cekanje godina dena dur ne ti sd smeni statusot fo finalen :)
Веројатно баш тоа е работата, не гледам како е "покасно за некој месец" во амбасада, кога очигледно интевјуата во Софија ги закажуваат во 2018.
ccc mnogu daleku be ova -duri 2018??? Aj daj boze da smenat i da gi premestat edna godina porano barem za site da se posrekat. Jas nekako imam intuicija deka ke ja ubrzaat brakata za nas:ojeaa:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom