Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Член од
13 февруари 2012
Мислења
820
Поени од реакции
1.319
@Honkonk ќе вадиш директно постојанно пребиваване или прво продлжително...? Јас сум исти случај како тебе, 2013 го изгубив статусот зошто не влегов во ЕУ повеќе од година дена. Мислам ( не сум 100% сигурен) дека може наместо договори за наем да регистрираш адреса кај некој пријател кој е сопственик на недвижноста. Има образец којшто треба само да се завери на нотар во присуство на сопственикот...
Да, директно постојано, законот го дозволува тоа. Ќе ја проучам можноста што ја спомнуваш, во таков случај проблемот ми е решен. Фала.
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.228
Поени од реакции
1.222
Да, директно постојано, законот го дозволува тоа. Ќе ја проучам можноста што ја спомнуваш, во таков случај проблемот ми е решен. Фала.
АМАН бе брат што финти и маки се овие за земање пасапортче,човек што не се ке види и чуе,како и да е со среќа нека ти е..поз..
 
Член од
17 август 2016
Мислења
55
Поени од реакции
97
I kaj nas nema nikakvi promeni od 2013 sme cekame potpis na ukaz od 16 avgust.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
23 јануари 2015
Мислења
114
Поени од реакции
143
Vcera nekoj red muabet svrzav so Lazar Mladenov i mi rece deka za prekratenite lek e potvrda od klubot vo strumica i pat za sofija kaj negovite advokati. Site prekrateni gi vrakjale vo procedura. Ako ima nekoj vo vrska so ova povekje informacii,neka pishe :)
Нема да ти одговорам директно на прашањето, само ќе ти кажам "да би имал јас такво друштво како Младенов, и јас би те упатил кај мене за потврда и после да се трчкаш со адвокати"...толку :)
 
Член од
19 јануари 2012
Мислења
112
Поени од реакции
105
Мене ми се смени денес:
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.

Бр. 79**/2015
 
На врв Bottom