Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
22 октомври 2021
Мислења
113
Поени од реакции
447
Ништо нема да постигнеш ако им пишеш затоа што откако нашле украински лажни документи со кои се пријавувале, Бугарите објавуваат декрети само на луѓе кои аплицирале со документи издадени од Бугарија, бидејќи секако тие хартии не им се сомнителни. Прифатени се сите народи, вклучително и Србите и Македонците кои аплицираат со документи кои не се издадени од Бугарија. За тоа зборуваше бугарскиот министер за правда.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
5 јануари 2023
Мислења
52
Поени од реакции
116
Друштво, Кајгана не беше активна вчера и денес ама кој добил Указ нека пише и да направиме еден апдејт :)

П.с. честитки на сите што добиле и да си добиеме и ние што чекаме :)
Јас во групата на фејзбук гледав имаше објавено до указ 42 на тие што биле положително на 01.02.2023
Автоматски споено мислење:

Денеска има ли укази? Пишете ако има денеска
 
Последно уредено:
Член од
21 декември 2022
Мислења
7
Поени од реакции
16
Dobar den,imq li promeni za vozacki dozvoli,i zosto ne davaat na makedoncite so bg pasos. Blagodaram
 
Член од
5 јануари 2023
Мислења
52
Поени од реакции
116
Kako nas od 2019 te nisu potpisali svi pre mene i posle mene dobili??To mi nije jasno po kom redu idu?
Мислам дека вас Србите заради поранешни фалсификувани документи повеќе детално ве проверуваат, дури некои ги одбиваат поради тие причини. Тоа е мое мислење формирано врз база што имаат други напишано на форумот или на фејсбук групи за бугарско државјанство.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom