Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
19 октомври 2017
Мислења
24
Поени од реакции
38
Dali ke saka nekoj da mi go pise tel. broj od Bugarskiot Konzulatot vo Bitola, da zakazam za intevju.
Vi blagodaram od napred.
 
Член од
5 јануари 2023
Мислења
52
Поени од реакции
116
По разговор со некои посредници за ние што сме на положително како јас од 29.11.2022 а некои и порано сменет ни е статусот поради изборите во Април за уште 3 месеци :( затоа сега се пратени документите кај Вицепресидента ;) незнам колку е точна информацијата ама ако е точна тешко за укази сега во Март или Април на три месеци што ги објавуваат....ако има некој друга информација нека напише да добиеме повеќе мислења ....
На сите положително по се дури и на тие од пред една недела им пишува дека се положителни и дека документите се пратени за потпис на указ кај Вицепрезидентот
Автоматски споено мислење:

  • Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Документите са изпратени за издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија

Od denes ovoj malku izmenet status
Не е од денес. Од минатиот вторник или среда е тој статус
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
709
Поени од реакции
933
Јас вријам и да се плукнам. ама ми останува само да чекам, ако добијам арно во плус сум, ако не пак арно. Јас да се лигам појче бла бла нема! :)
 
Член од
1 февруари 2023
Мислења
52
Поени од реакции
47
Dali ke saka nekoj da mi go pise tel. broj od Bugarskiot Konzulatot vo Bitola, da zakazam za intevju.
Vi blagodaram od napred.
Napise na gogol i cego najdis
Автоматски споено мислење:

Dali ke saka nekoj da mi go pise tel. broj od Bugarskiot Konzulatot vo Bitola, da zakazam za intevju.
Vi blagodaram od napred.
Napise na gogol i cego najdis
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.952
Sega gledam lani kako bilo so ukazi ovoj period, 30 mart objavile.
Нема многу поента по тоа да се ориентираме оти сосема друга прикаска беше лани овој период, таму прилично редовно одеа указите и немаше по цели 3 месеци пауза измеѓу. Тек летоска вака почнаа.
 
Член од
8 септември 2018
Мислења
153
Поени од реакции
289
А всушност има ли некои шо останале на финална? Може само тие шо моментот ги работат останале на финална, другите сме вратени, нз дали знаете пред 2020 беше задолжителна скоро 2 год, финална по месец, два и положително некои месец, може пак ќе е така
 
Член од
22 јули 2020
Мислења
52
Поени од реакции
27
А всушност има ли некои шо останале на финална? Може само тие шо моментот ги работат останале на финална, другите сме вратени, нз дали знаете пред 2020 беше задолжителна скоро 2 год, финална по месец, два и положително некои месец, може пак ќе е така
Останав во финалето, исто така со уште еден член овде. и двајцата 48xx/2020
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.952
А всушност има ли некои шо останале на финална? Може само тие шо моментот ги работат останале на финална, другите сме вратени, нз дали знаете пред 2020 беше задолжителна скоро 2 год, финална по месец, два и положително некои месец, може пак ќе е така
Да, мислам дека само тие што се следни на ред за промена се уште останати на финална.
 
Член од
5 август 2020
Мислења
32
Поени од реакции
13
Zdravo

Momentalno sum vo procedura za bugarski pasos,intervju pominav vo januari pa me interesira kolku vreme od iskustvo odi procedurata.Imam aplicirano so bugarski dokument (sveditelstvo) od dedomi i udostoverenie.Vo prilog ke go ispratam dokumentot i statusot na aplikacijata pa sekoj komentar e dobrodojden.Fala vi IMG_20230320_194253.jpg Screenshot_2023-03-20-19-36-51-080_com.android.chrome-edit.jpg IMG_20230320_194317.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom