Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.102
Поени од реакции
3.948
Dobro utro dali kaj nekoj drugi stranica za bg drzvajnsto otvara zatoa sto jas probav kaj mene ne otvara izglede se azurirat greskite na prepiskite aj neka proba nekoj i neka pisee pozz
Кај мене работи али доста споро отвара
 
Член од
24 јануари 2023
Мислења
25
Поени од реакции
60
  • Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Документите са изпратени за издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија

Od denes ovoj malku izmenet status
 
Член од
21 октомври 2016
Мислења
520
Поени од реакции
670
Ботот за проверка на статусот го дава ова
Нјама вр'зка с'с сајта Дирекција "Б'лгарско гражданство". Опитај отново по-к'сно.

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
 
Член од
8 септември 2018
Мислења
153
Поени од реакции
289
Бев сега до министерството на правос'дието во Софија да прашам шо е работата пошо бев во близина на поминување, ми рекоа дека немаат појма но најверојатно се работи за грешка во систем штом така излегува, инаку имаше многу луѓе на гише номер 1 и 2
 
Член од
7 јули 2021
Мислења
12
Поени од реакции
14
Ne e. Kaj mene uste stoi deka e formirana prepiska, a bev na finalna . Ima li kaj nekogo promena da e vraten na prethodiot status ili nesto vo napredok/
Se javiv vo konzulanto vo Bitola i od tamu nemat informacii zosto e toa taka kazaa mi pratete status i ako pak nesto ne vi e jasno da se javam a so fajde i pak da se javam ni ostanuva da cekame
 
Член од
19 ноември 2022
Мислења
16
Поени од реакции
75
Ocigledno sabajle nesto sreduvaa na websajtot, taka da najverojatno novive statusi ne kje da se sistemski greski, tuku izmena vo samata procedura.
Minatiot pat koga stvarno bese sistemska greska, uste istiot den sredija i bevme vrateni na starite statusi.
 
Член од
28 јануари 2023
Мислења
7
Поени од реакции
11
Се чини дека страницата работи технички.
но статусите се сменија на апсурден начин во однос на пред 17 март. некои финалиња напредуваа позитивно, некои финалиња беа вратени на задолжителни, некои на статус на обучени или досиеја.
Да знаевме која е причината?!

@ozark111
научи нешто од канал или си даваш мислење?
 
Член од
28 јануари 2023
Мислења
7
Поени од реакции
11
Се надевам дека не е тоа што рече дека е и ќе се врати како што беше :/ доста чекање, ќе биде пофрустрирачки во тој случај
 

Kajgana Shop

На врв Bottom