Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
16 септември 2019
Мислења
110
Поени од реакции
120
Друагрка ми сега ми се јави, не знае каков статус е тоа
Имаше указ, интервју јули во Софија 2019
Дали другарка ти има однесено некаков дополнителен документ од некој предок или документ за роднински врски преку брат?

Sent from my MI 5X using Tapatalk
 
Член од
21 ноември 2021
Мислења
16
Поени од реакции
19
[КУОТЕ="Костиц17, пост: 9696816, члан: 134405"]
Ускоро ћеш доћи на ред брате, само буди сигуран
[/КУОТЕ]
Имао сам интервју у Бугарској 21.10.2019, последњи је 12.02.2021 и чекамо
 
Последно уредено:
Член од
14 јануари 2020
Мислења
136
Поени од реакции
621
Потврда и прадедо
Ги одбиваат сите кои се со потврда, а не достават дополнителен документ. Како дополнителен документ признаваат воена книшка, крштениче, сведителства, извод за родени/умрени во БГ....издадени од БГ државен орган.
 
Член од
22 октомври 2021
Мислења
113
Поени од реакции
447
Ги одбиваат сите кои се со потврда, а не достават дополнителен документ. Како дополнителен документ признаваат воена книшка, крштениче, сведителства, извод за родени/умрени во БГ....издадени од БГ државен орган.
Ili od drzavnog organa bilo koje druge drzave a ne samo Bugarske. 99% nas koji nismo iz Makedonije predajemo papire izdate od nasih organa ali u tim papirima pise da su nam preci bili bugari sto u Makedonskim nema.
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
42
Поени од реакции
110
Ili od drzavnog organa bilo koje druge drzave a ne samo Bugarske. 99% nas koji nismo iz Makedonije predajemo papire izdate od nasih organa ali u tim papirima pise da su nam preci bili bugari sto u Makedonskim nema.
Apsolutno je teca u pravu!
Bilo koji dokument koji je sluzbeno izdat iz bilo koje zemlje gde pise da je neko Bugarske narodnosti je priznat .Ja sam tako dostavio dopunu i prosao sam i Wolf5 isto i jos dosta nas...
 
Член од
19 април 2019
Мислења
37
Поени од реакции
121
Pozrav za tecu legendu,zahvaljujem ti na uvek tacnim i proverenim informacijama,ja sam ponosni vlasnik Bg pasosa i samo je dobro doneo meni i mojoj porodici,jos malo i majka ce ga dobiti ako da bog i svi daleko od Srbije,daleko bilo da kazem nesto u losem smislu za Srbiju ali je toliko lopovluka da vise jedan posten covek ne moze da zivi normalno
 

Kajgana Shop

На врв Bottom