Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
29 септември 2021
Мислења
2
Поени од реакции
0
Dali znaete kolku vreme pred da isteče pasośot može da se obnovi
 
Член од
12 ноември 2017
Мислења
36
Поени од реакции
58
Edno prasanje kakva je procedura zamene srpske vozacke dozvole za bugarsku i sta je potrebno od dokumenata? I otprilike koliko bi to kostalo?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
16 септември 2019
Мислења
110
Поени од реакции
119
Nikoj ne pominal preku ova? Ili samo tesko mu e da odgovori? :/
Ова е потврдата што ми ја дадоа од уни банка кога бев да уплаќам пред скоро две години. Ме испратија од амбасада. Би требало и сега да е исто. И плус на шалтер во амбасадата се плаќа, мислам дека беа 50 евра


Sent from my MI 5X using Tapatalk
 
Член од
14 јануари 2020
Мислења
136
Поени од реакции
621
Zdravo , imam nov status stotuku go vidov. Nemam odnesemo nikakov star dokument a sum preku brat i proishod ? Nekoe info za statusov?
Брат ти треба да те впише како негов брат во општината, во БГ, во која е регистриран. На основа на тоа ќе му издадат Документ за родствени врски, истиот треба да го приложиш како дополнителен документ во дадениот рок во спротивно ќе бидеш одбиен.

Кој број на преписка си отприлика?
 
Член од
2 октомври 2021
Мислења
166
Поени од реакции
133
Zdravo , imam nov status stotuku go vidov. Nemam odnesemo nikakov star dokument a sum preku brat i proishod ? Nekoe info za statusov?
Info e toa sto pisuva. Inache pridakjaat aplikacii po brat ili sestra, izgleda nesto si zgresil ili ne si podnel dokument za rodstveni so brat ti od bg. Toa ti treba za da dokazes povrzanost
 
Член од
16 септември 2019
Мислења
110
Поени од реакции
119
Zdravo , imam nov status stotuku go vidov. Nemam odnesemo nikakov star dokument a sum preku brat i proishod ? Nekoe info za statusov?
Ваков документ ти треба. Ако брат ти кога вадел државјанство ве пријавил вас поблиските како род тогаш само го вадиш документот а ако не ве пријавил ќе мора брат ти да оди да среди.


Sent from my MI 5X using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom