Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
19 јули 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Dobar den mi pobaraa dopolnitelni dokumenti da dostavam idam so poteklo od dedo mi. Dali moze i kade da se izvade potvrda od drzaven istoriski voen arhiv vo makedonija ili vo stara zagora nekoj iskustvo pomos ili sovet?
 

ДИЌЕЛ

EGZIBICIONIST
Член од
17 јуни 2015
Мислења
85
Поени од реакции
28
Edno prasanje dali ima promeni za prodolzuvanje na vaznost na vozachki dozvoli za profesionalni shoferi so (ADR).Blagodaram.Postar poznanik me prasa pa sakav da se obratam na forumov,znam so sigurnost imase nekoj zastoj so vozachkite,ako znae nekoj blagodaram
 
Последно уредено:
Член од
28 октомври 2019
Мислења
266
Поени од реакции
523
UKAZ 77
Data na ukaz 18.07.2022
Polozitelno 27.04.2022
Finalna 21.01.2021
Intervju 12.06.2019
Poteklo preko baba.
Super cestitki,znaci sea se stignati do 3 ili 5maj na polozitelno so se :) a da prasam ovie se potpisani site na 17.06.2022 znaci vleguvaat vo tromesecieto za april maj i juni taka? . Ako e taka znaci deka za juli avgust i septemvri sekako ke mora da potpisat neso vo ovie tri meseci rabota poso se delat
Na tri meseci so reports
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
3
Поени од реакции
17
Super cestitki,znaci sea se stignati do 3 ili 5maj na polozitelno so se :) a da prasam ovie se potpisani site na 17.06.2022 znaci vleguvaat vo tromesecieto za april maj i juni taka? . Ako e taka znaci deka za juli avgust i septemvri sekako ke mora da potpisat neso vo ovie tri meseci rabota poso se delat
Na tri meseci so reports
Fala puno. I ja mislim da je tako,mada nema pravila. Pozdrav
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
42
Поени од реакции
110
Evo info od mene
Bio sam na dopuni od 23 juna .Poslao sam posredniku dopunske dokumente on ih je juce dostavio (promenio narodnost meni i majci u izvodu i M9 obrazac gde pise da mi je majka bugarka) ,danas ulazim i vidim da su me vratili na status Finalna .
 
Последно уредено:
Член од
28 октомври 2019
Мислења
266
Поени од реакции
523
Evo info od mene
Bio sam na dopuni od 23 juna .Poslao sam posredniku dopunske dokumente on ih je juce dostavio (promenio narodnost meni i majci u izvodu i M9 obrazac gde pise da mi je majka bugarka) ,danas ulazim i vidim da su me vratili na status Finalna .
Sea ke cekas da ti se smeni na polozitelno ako se e okey so dokumentite :)
 
Член од
13 февруари 2020
Мислења
54
Поени од реакции
68
Zdravo edno prasanje jas imam bg pasos sakam da prasam koja e procedurata za da i izvadam na zena mi viza i kako oti toa momentalno sum vo mk dali ima nekakvi sansi ili ke mora da zaminam nekade da rabotam pa potoa da i izvadam i na nejze ?
 
Член од
28 мај 2019
Мислења
135
Поени од реакции
212
Zdravo edno prasanje jas imam bg pasos sakam da prasam koja e procedurata za da i izvadam na zena mi viza i kako oti toa momentalno sum vo mk dali ima nekakvi sansi ili ke mora da zaminam nekade da rabotam pa potoa da i izvadam i na nejze ?
Каде и да одиш жена ти ја носиш со тебе, таму ја пријавуваш и немаш проблем. Нема потреба и таа да има бугарски пасош. (Ќе треба да имаш работа и сместување.)
 
Член од
6 мај 2015
Мислења
10
Поени од реакции
1
Здраво,
На интервју бев во Битола преку родител.
Дали подолго се чека ако е во Битола а не во Софија.
Интервју крајот на Октомври-2019
Уште сум на финална. Мое очекување е до крај на година да има промена, дајбоже и указ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom