Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
31 мај 2014
Мислења
172
Поени од реакции
306
Здраво екипо, да прашам, дали има некој искуство со примање пошта на Леге 6, од овие што имаат пасош, што ако ми пуштат документ на таа адреса, ќе можам да го подигнам од Леге 6 или ништо од тоа? Фала однапред
 
Член од
25 ноември 2019
Мислења
101
Поени од реакции
108
Има ли некој да беше на интервју во амбасада или конзулат во Австрија (Беч)? Не сакат за деца на сестра ми да закажат интервју па затоа прашувам.
 
Член од
21 декември 2021
Мислења
12
Поени од реакции
12
Добар ден. Претходно, на овој форум беше можно да се преземе датотека со статуси на апликации од 2018 година. Што е со овој бот? Долго време немаше датотеки.
 
Член од
27 декември 2018
Мислења
35
Поени од реакции
34
Здраво , Дали некој знае зошто ја бараат мк адреса во Бг амбасада за продолжување на пасош и ЛК , некако ми нема логика да ја бараат??
 
Член од
21 октомври 2016
Мислења
522
Поени од реакции
672
Искуство со овие?
АХАХАХХАХА
ЛАЖАТ - со тие документи нема да имаш интервју или во најдобар случај пошто делат муфте со некој од амбасада ќе ги примат и од Софија ќе ги одјебат после пола година
ВТОРО - која година, година ипол бе се да ви изнаебам лоповско до државјанство
 
Член од
7 април 2019
Мислења
161
Поени од реакции
148
АХАХАХХАХА
ЛАЖАТ - со тие документи нема да имаш интервју или во најдобар случај пошто делат муфте со некој од амбасада ќе ги примат и од Софија ќе ги одјебат после пола година
ВТОРО - која година, година ипол бе се да ви изнаебам лоповско до државјанство
Ne znam zosto baraat orginal da doneses dokiment na novire kandidati sega iako tocno e deka zakonski ne ti treba ni proishod ni star dokument. Aj kje se opravi za 1-2 meseca rabotava. Ima sega ministri nisto ne se slucuva.
 
Член од
27 јануари 2011
Мислења
10
Поени од реакции
1
Указот го подигнав во ниември, но не бев во можност да отидам за сликање и др работи,дали има некаков рок поврзан со подигањето на указот, бидејќи читам 30 дена од подигање?
 
Член од
4 февруари 2022
Мислења
30
Поени од реакции
22
Ne znam zosto baraat orginal da doneses dokiment na novire kandidati sega iako tocno e deka zakonski ne ti treba ni proishod ni star dokument. Aj kje se opravi za 1-2 meseca rabotava. Ima sega ministri nisto ne se slucuva.
Od novite zamenici ministri ne znaci deka nema da go tolkuvaat zakonot .. Zakonot e donesen od 15 mart a zapocnat e da se sproveduva nekade od sredinata na april. ova ke ostane dopolnitelno za stari original dokumenti . Daj boze da smenat nesto da bide olesnitelno za site nas braka .

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom