Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
10 октомври 2021
Мислења
14
Поени од реакции
37
Dobro vecer na site. Jas bev vklucen vo ukazot 190. Bidejki ne sum vo Mk, prativ email da mi go pratat vo konzulatot vo Minhen. Bese praten pred dve nedeli. Pisav mail vo konzulatot, posle edna nedela mi vratija deka ke proverat, i eve vekje treta nedela pocnuva, nemam nikakov odgovor. Dali nekoj imal slicno iskustvo, i dali imate nekakov sovet?
 
Член од
18 јули 2018
Мислења
7
Поени од реакции
4
klikni ovde, na 1 strana od temata, procitaj, ima se sto ti treba u vrska so procedurata, ke najdes i toa sto ti treba u del 5 (V).
Веќе имам пратено две молби по меил на L_Stoyanova@justice.government.bg никаков одговор неам добиено ниту се има сменето нешто на мјс.гов.бг ,сеуште стои термин да закажам,инаку во скопје имав интервју,сакам таму да го пратат
Автоматски споено мислење:

Dobro vecer na site. Jas bev vklucen vo ukazot 190. Bidejki ne sum vo Mk, prativ email da mi go pratat vo konzulatot vo Minhen. Bese praten pred dve nedeli. Pisav mail vo konzulatot, posle edna nedela mi vratija deka ke proverat, i eve vekje treta nedela pocnuva, nemam nikakov odgovor. Dali nekoj imal slicno iskustvo, i dali imate nekakov sovet?
Ако може да ми кажеш на кој маил - која институција прати и мене ми треба да ми се прати ?и што пиша во меилот од прилика
 
Член од
10 октомври 2021
Мислења
14
Поени од реакции
37
Веќе имам пратено две молби по меил на L_Stoyanova@justice.government.bg никаков одговор неам добиено ниту се има сменето нешто на мјс.гов.бг ,сеуште стои термин да закажам,инаку во скопје имав интервју,сакам таму да го пратат
Автоматски споено мислење:


Ако може да ми кажеш на кој маил - која институција прати и мене ми треба да ми се прати ?и што пиша во меилот од прилика
Dva maila ima, L_Stoyanova i Neli_Todorova. Prakjas molba, verojatno tekstot go ima tuka po muabetive. Ako ne go najdes, ke probam da ti pratam nekako.
 

marin.skp

МАРИН
Член од
10 март 2021
Мислења
358
Поени од реакции
1.648
Dva maila ima, L_Stoyanova i Neli_Todorova. Prakjas molba, verojatno tekstot go ima tuka po muabetive. Ako ne go najdes, ke probam da ti pratam nekako.

@beliot
l_stoyanova e za otkazi od bg drzavjanstva i na procedurite stoi ona samo deka e za otkazi da dobijat info za tie sto go otkazuvaat! gresna e informacijata deka ona e za preprakanje!!!!

veke ne vazi toa da pratis mail ili molba za da ti go pustat vo konzulat no probaj na ovoj mail...

priemna@justice.government.bg




Sent from my iPhone 12 Pro Max using Tapatalk
 
Член од
30 ноември 2018
Мислења
127
Поени од реакции
244
Конечно после 4 и пол години и по вторпат аплицирање.Сите да си дочекате.Пак ќе ве посетувам,ако имам некоја корисна информација,ќе споделам, посредникот ми е многу добар пријател,не верувам да ме лаже.Со среќа на сите,дај боже да се откочи работава.
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
6 август 2015
Мислења
463
Поени од реакции
769
Конечно после 4 и пол години и по вторпат аплицирање.Сите да си дочекате.Пак ќе ве посетувам,ако имам некоја корисна информација,ќе споделам, посредникот ми е многу добар пријател,не верувам да ме лаже.Со среќа на сите,дај боже да се откочи работава.
Прашај го што се дешава со магичниот статус за дополнителни докменти, ако имаш шанса.
 
Член од
9 февруари 2019
Мислења
85
Поени од реакции
123
Imam prijatel koj sto e gaz I gasti so Bucko i zena mu, gotova bila rabotata, site ke zemele pasos, moze slobodno da gi zapalite tie od Severna mkd, ne vazele poveke.
Брат гледајќи по твоите постови по групите,тука на никого не си потребен ниту па интересен со твоиве простачки постови.Или затни се или одјеби од тука.
 
Член од
27 септември 2016
Мислења
156
Поени од реакции
69
Denes bev na intervju vo sofija , dedeni dokumenti vo juni mesec, mi dadoa i brojce se naogam na poveke od 20 000 prepiski, posrednikot e ekstra se ispadna tip top
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.874
Поени од реакции
7.740
Брат гледајќи по твоите постови по групите,тука на никого не си потребен ниту па интересен со твоиве простачки постови.Или затни се или одјеби од тука.
само сакав да помогнам, штом не сакате ок
 

K1@

Член од
3 април 2019
Мислења
6
Поени од реакции
17
Zdravo
Dali za vo opstina i za vo Mvr treba obicen izvod na rodeni ili internacionalen ? Pozdrav
 

Kajgana Shop

На врв Bottom