Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
2 јули 2020
Мислења
28
Поени од реакции
52
Член од
9 октомври 2020
Мислења
100
Поени од реакции
231
Konecno vreme da vi pisam.
Vaka prvo odis zemas ukaz.
Odma napravi kopii i odi vo opstina zamolite ljubezno. Mene mi zavrsija rabota. Napravete KOPII NA PECATOT NA VLEZ VO BG ova e novo ne samo za slikanje mi go pobaraa i vo opstina. Ova e edinstvena novost.

Drugoto se kako sto vi e opisano vo postovite da ne se povtoruvame tie sto sledat znaat.
Vi trebaat x2 kopii od izvod preveden i legaliziran.

Sakav da podnesam za rodstveni vrski da izvadam za brat mi i za bratucetka mi mi rekoa prvo lk i pasos pa posle da pojdam. Vcera bese ok zenata deneska ja imaa prifateno nesto.

Za slikanje ne sakam da zboruvam krajno ne ljubezni ama imate od dokumenti se i nema da imate problem.

Ve pozdravuvam i se gledame nekade vo EU.

BLAGODARAM NA SITE!
Dokolku nekoj ima prasanja stojam tuka slobodno.
Nema da ve zaboravam, dobroto so dobro se vraka.
@Altair75 ti blagodaram posebno uste ednas!
 
Член од
30 септември 2021
Мислења
101
Поени од реакции
78
Konecno vreme da vi pisam.
Vaka prvo odis zemas ukaz.
Odma napravi kopii i odi vo opstina zamolite ljubezno. Mene mi zavrsija rabota. Napravete KOPII NA PECATOT NA VLEZ VO BG ova e novo ne samo za slikanje mi go pobaraa i vo opstina. Ova e edinstvena novost.

Drugoto se kako sto vi e opisano vo postovite da ne se povtoruvame tie sto sledat znaat.
Vi trebaat x2 kopii od izvod preveden i legaliziran.

Sakav da podnesam za rodstveni vrski da izvadam za brat mi i za bratucetka mi mi rekoa prvo lk i pasos pa posle da pojdam. Vcera bese ok zenata deneska ja imaa prifateno nesto.

Za slikanje ne sakam da zboruvam krajno ne ljubezni ama imate od dokumenti se i nema da imate problem.

Ve pozdravuvam i se gledame nekade vo EU.

BLAGODARAM NA SITE!
Dokolku nekoj ima prasanja stojam tuka slobodno.
Nema da ve zaboravam, dobroto so dobro se vraka.
@Altair75 ti blagodaram posebno uste ednas!
Ќисела е била оти е очекувала да туриш нешто кога ќе го земеш ЕГН.
 
Член од
13 октомври 2021
Мислења
10
Поени од реакции
6
Zdravo, kolku se ceka odkoga ke odneses dokument za neredovnosti da se vrati statusot na zadolzitelna, i dali ima nekoj slucaj kade ima nekoj zakasnato nekoj den posle rokot da odnesi dokument i da go vratat na zadolzitelna? Fala
 
Член од
7 април 2019
Мислења
161
Поени од реакции
148

Стар е малце текстов во врска со оваа Катја. Цецка Цачева вели дека оваа не доаѓала на работа дури 13 месеци, биле изгубени предмети, заглавувала катастрофа. Оваа не била нормална. Затоа дисциплинска и дале на оваа. Не ми е јасно мислам ГЕРБ беше на власт 2014-2016 како може оваа од опозиција да била на функција тогаш ? Ќе остане ли директорка после изборите или сега само привремено ? Што ако пример од ИТН победи и направи коалиција со БСП со нејзината партија ???
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Nevkusno bese dole e se so kameri ima edna celo vreme posmatra na kamera i praka po nekolku lugje gore.
A btw mat br e 1 min rabota
Другар успеа да се сликаш вториот ден?
Автоматски споено мислење:

На 08.10.2021 го подигнав указот заедно со сопругата, но му дадов полномошно на адвокатка да ми ги заврши другите работи, морав да се враќам другиот ден МК.

Е сега сакам друго да прашам како е процедурата за дете од 6 и пол години јас и сопругата имаме двајцата.
 
Последно уредено:
Член од
9 октомври 2020
Мислења
100
Поени од реакции
231
Другар успеа да се сликаш вториот ден?
Автоматски споено мислење:

На 08.10.2021 го подигнав указот заедно со сопругата, но му дадов полномошно на адвокатка да ми ги заврши другите работи, морав да се враќам другиот ден МК.

Da uspeav

Е сега сакам друго да прашам како е процедурата за дете од 6 и пол години јас и сопругата имаме двајцата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom