Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
31 август 2012
Мислења
319
Поени од реакции
184
Какво уверение ? Оригинал документ или потврда од БГ клуб ?
Baba mi e rodena vo srbija odnosno teritorijata koja nekogas bila na bugarija a nejzinite roditeli bile rodeni i ziveele vo toa vreme koga bila bg teritorija i se vodat kako bugari po nacionalnost i od tamu izvadiv uverenie deka se po nacionalnost bg.
Ama uverenieto e od sestra i na baba deka nejzinite roditeli se po nacionalnos bugari i izvadiv izvodi od nea i od baba mi i majkami da dokazam deka se raboti za istite roditeli.
A imam i dostaveno potvrda od bg klub od na tatko mi strana za pra dedo mi deka ziveel vo 100% bugarsko selo.
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
42
Поени од реакции
110
Baba mi e rodena vo srbija odnosno teritorijata koja nekogas bila na bugarija a nejzinite roditeli bile rodeni i ziveele vo toa vreme koga bila bg teritorija i se vodat kako bugari po nacionalnost i od tamu izvadiv uverenie deka se po nacionalnost bg.
Ama uverenieto e od sestra i na baba deka nejzinite roditeli se po nacionalnos bugari i izvadiv izvodi od nea i od baba mi i majkami da dokazam deka se raboti za istite roditeli.
A imam i dostaveno potvrda od bg klub od na tatko mi strana za pra dedo mi deka ziveel vo 100% bugarsko selo.
Ista situacaija i kod mene .A gde si izvadio tu potvrdu o nacionalonsti koja je to institucija koja daje ?
 
Член од
6 август 2015
Мислења
463
Поени од реакции
769
Baba mi e rodena vo srbija odnosno teritorijata koja nekogas bila na bugarija a nejzinite roditeli bile rodeni i ziveele vo toa vreme koga bila bg teritorija i se vodat kako bugari po nacionalnost i od tamu izvadiv uverenie deka se po nacionalnost bg.
Ama uverenieto e od sestra i na baba deka nejzinite roditeli se po nacionalnos bugari i izvadiv izvodi od nea i od baba mi i majkami da dokazam deka se raboti za istite roditeli.
A imam i dostaveno potvrda od bg klub od na tatko mi strana za pra dedo mi deka ziveel vo 100% bugarsko selo.
Извини што замарам, ама стварно не те разбрав што сакаш да кажеш. Од каде си извадил уверение ?
 
Член од
13 октомври 2020
Мислења
215
Поени од реакции
366
Baba mi e rodena vo srbija odnosno teritorijata koja nekogas bila na bugarija a nejzinite roditeli bile rodeni i ziveele vo toa vreme koga bila bg teritorija i se vodat kako bugari po nacionalnost i od tamu izvadiv uverenie deka se po nacionalnost bg.
Ama uverenieto e od sestra i na baba deka nejzinite roditeli se po nacionalnos bugari i izvadiv izvodi od nea i od baba mi i majkami da dokazam deka se raboti za istite roditeli.
A imam i dostaveno potvrda od bg klub od na tatko mi strana za pra dedo mi deka ziveel vo 100% bugarsko selo.
Originalnoto uverenie od sestra na baba ti vo koe pisuva deka e po nacionalnost bugarka go izvadi sega? i ako e taka od kade go izvadi? Ili pak go najde doma kako star dokument koj ste go zacuvale?
 
Член од
31 август 2012
Мислења
319
Поени од реакции
184
Originalnoto uverenie od sestra na baba ti vo koe pisuva deka e po nacionalnost bugarka go izvadi sega? i ako e taka od kade go izvadi? Ili pak go najde doma kako star dokument koj ste go zacuvale?
Uverenie od sestra i na baba mi deka vo poleto za nacionalnost na dvajcata roditeli pisuva deka se bugari i go izvadov sega vo opstinata kade sto zivee.
 
Последно уредено:
Член од
8 октомври 2021
Мислења
10
Поени од реакции
7
Здраво на сите ! Ве молам предложетеми во пп добар, чесен и искусен посредник во кој може да се има доверба од Битола ! Ви благодарам !
 

marin.skp

МАРИН
Член од
10 март 2021
Мислења
358
Поени од реакции
1.648
Здраво на сите ! Ве молам предложетеми во пп добар, чесен и искусен посредник во кој може да се има доверба од Битола ! Ви благодарам !
Чесен, искусен и со доверба посредник можеш да си бидеш ти самиот на себе и никоj друг освен самиот себе со целосна поддршка на сите членови од форумот кој ќе ти помогнат во секој сегмент од постапката на секое твое прашање и нејаснотија...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom