Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Altair75

MasterAssassin
Член од
7 ноември 2017
Мислења
699
Поени од реакции
3.935
Bidejki ne mozes. Ne mi se objasnuva sega na dolgo i siroko povtorno. Se diskutirase za ovaa nogu pati od porano, pa ako si sledel i cital na forumot, ke znaes deka ne moze taka. Odgovorite ke gi najdes okolu strana 900 do 950. Ili prasaj si posrednikot, toj treba da znae.
 
Член од
11 декември 2019
Мислења
109
Поени од реакции
119
Ne go prasav ama ocigledno deka gi fakja. Site sto bea so potvrdi na finalna si go dobija toj status za zal.
Sestra ni e na finalna a tatko mi polozitelno od mart a jas imam veke bg pasos 3 meseci zvonev na posrednikot i mi kaza vo sistem ke oroverat deka ti e sestra ja pishavme togas i ke otide na polozitelno so sigurnost nema potreba od semejno matrijalno
 
Член од
12 септември 2018
Мислења
22
Поени од реакции
23
Дали може некој да ми пише точна адреса од полициска станица за сликање за пасош
Автоматски споено мислење:

Дали може некој да ми пише точна адреса од полициска станица за сликање за пасош Софија Леге 6
 

Altair75

MasterAssassin
Член од
7 ноември 2017
Мислења
699
Поени од реакции
3.935
Дали може некој да ми пише точна адреса од полициска станица за сликање за пасош
Автоматски споено мислење:
Vidi ovde

Eve ti na na Google Maps

 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Здраво!

Нема да влезам на форумов неколку месеца, и овие ќе менат процедура. Ццц...

Претпоставувам дека следниот пат и Влада ќе имаат кога ќе се логирам. Хах...

Едно прашање - за во Скопје знам, но дали е истата процедура за закажување интервју во Конзулат Битола, односно истиот број, или се јавуваш директно во Конзулат за тоа?

Благодарам.

И со среќа на останатите! Од Македонијава да те снема и на 3-4 месеца, па кога ќе дојдеш назад, макар и за викенд, сфаќаш дека допотонала.
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
355
Поени од реакции
496
Citaj deka tie sto se na finalen eksperten pregled baraat dopolnitelni dokumenti t.e izvodi na rodeni od BG.Soprugata mi e na finalen od april i nema nikoj od nejzinoto semejstvo bg dokumenti.Jas imam bg pasos i procitav nekoj objavil deka ima opcija za rodstveno vrski sopruga/deca.Dali moze taka da se podnese kako dopolnitelni dok. iako seuste e na finalen nema stignato status za da dostavi dopolnitelni dok.
 

Altair75

MasterAssassin
Член од
7 ноември 2017
Мислења
699
Поени од реакции
3.935
Промени у статус денес, некој да се јави? Образувана, финална, положително, дополнителна.... било што? :toe:

Овие не планират да работат, терат си избори и одмори цела година и баш ги боле „Стојко“. Европејци :pos:

Изгледа само оваа старо-новата шо не ебава и шо става на дополнителни работи. Не може да се изнарадува, да има како сите ќе не ставе на допуна... м***цата у п***ата :pistoldz:

Кај овие преписки има промена, од петокот се на статус нередовна/дополнителна:

12678/2019
12679/2019
12680/2019

Друго ништо не мрда. Ебават не здраво. :sakasuste:
Укази нема.:pusigo:
 
Последно уредено:
Член од
29 јули 2019
Мислења
135
Поени од реакции
252
Промени у статус денес, некој да се јави? Образувана, финална, положително, дополнителна.... било што? :toe:

Овие не планират да работат, терат си избори и одмори цела година и баш ги боле „Стојко“. Европејци :pos:

Изгледа само оваа старо-новата шо не ебава и шо става на дополнителни работи. Не може да се изнарадува, да има како сите ќе не ставе на допуна... м***цата у п***ата :pistoldz:

Кај овие преписки има промена, од петокот се на статус нередовна/дополнителна:

12678/2019
12679/2019
12680/2019

Друго ништо не мрда. Ебават не здраво. :sakasuste:
Укази нема.:pusigo:
Slabo e dupena izgleda taa pa e baadji isfrustrirana.
 
Член од
9 февруари 2019
Мислења
85
Поени од реакции
123
Промени у статус денес, некој да се јави? Образувана, финална, положително, дополнителна.... било што? :toe:

Овие не планират да работат, терат си избори и одмори цела година и баш ги боле „Стојко“. Европејци :pos:

Изгледа само оваа старо-новата шо не ебава и шо става на дополнителни работи. Не може да се изнарадува, да има како сите ќе не ставе на допуна... м***цата у п***ата :pistoldz:

Кај овие преписки има промена, од петокот се на статус нередовна/дополнителна:

12678/2019
12679/2019
12680/2019

Друго ништо не мрда. Ебават не здраво. :sakasuste:
Укази нема.:pusigo:
Има ли некој од дечкиве на форумот што е ставен на дополнителна, а веќе има однесено документи во ДАБЧ, да каже искуство што документи однел?
Поздрав до сите
 
Член од
22 јули 2020
Мислења
52
Поени од реакции
26
што точно е новиот закон? Имам документи од Југославија (не сум Македонец) на кои пишува „националност: бугарска“ на моите баби и дедовци и мајка, но нема документи од самата Бугарија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom