Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
29 јули 2019
Мислења
135
Поени од реакции
252
Stigo si do finalne za 7 meseci? Ja sam na zadolzitelno bio 19 meseci. :(
 
Член од
23 мај 2016
Мислења
51
Поени од реакции
109
Stigo si do finalne za 7 meseci? Ja sam na zadolzitelno bio 19 meseci. :(
I ja sam isto bio 19 meseci zadolzitelno i zamisli sad kad trebamo proci na potpis svi cemo ici na dopunu i ko zna kolko jos cemo blemiti i dal cemo i dobiti pasos na kraju...2019 je prokleta godina jebes mu mater...

Sent from my SM-M515F using Tapatalk
 
Член од
18 јануари 2020
Мислења
444
Поени од реакции
1.254
I ja sam isto bio 19 meseci zadolzitelno i zamisli sad kad trebamo proci na potpis svi cemo ici na dopunu i ko zna kolko jos cemo blemiti i dal cemo i dobiti pasos na kraju...2019 je prokleta godina jebes mu mater...

Sent from my SM-M515F using Tapatalk
Pisao sam jos odavno da me 2019. podseca na 2016.Isto je bila problematicna godina.. i tek su dobijali drzavljanstvo 2019. Istorija se ponavlja, kao da sve ovo namerno rade.
 
Член од
23 мај 2016
Мислења
51
Поени од реакции
109
Pisao sam jos odavno da me 2019. podseca na 2016.Isto je bila problematicna godina.. i tek su dobijali drzavljanstvo 2019. Istorija se ponavlja, kao da sve ovo namerno rade.
Ma da....godinu dana sam cekao proishod...ondak 8 mjeseci za intervju pa 19 meseci zadolzitelna sad evo od januara cekam finalna...a kako sta vidim bice dopuna i ako dobijem pasos bice vise od 5 godine...a ko zna i dal cemo do pasosa...nije mi zao za nista samo zalim za izgubljeno vreme jebes mu mater ako treba oped iznova....strasno je ovo sta se desava sa 2019...

Sent from my SM-M515F using Tapatalk
 
Член од
26 април 2021
Мислења
10
Поени од реакции
22
Da, prebacuju sve redom na finalno i meni je bilo jako cudno. Verovatno ce sad finalno biti 18 meseci.
 
Член од
18 јануари 2020
Мислења
444
Поени од реакции
1.254
Ma da....godinu dana sam cekao proishod...ondak 8 mjeseci za intervju pa 19 meseci zadolzitelna sad evo od januara cekam finalna...a kako sta vidim bice dopuna i ako dobijem pasos bice vise od 5 godine...a ko zna i dal cemo do pasosa...nije mi zao za nista samo zalim za izgubljeno vreme jebes mu mater ako treba oped iznova....strasno je ovo sta se desava sa 2019...

Sent from my SM-M515F using Tapatalk
Sve cesce razmisljam kako nam jedino ostaje da se organizujemo i protestujemo ispred ministarstva.. Mozda nas i primete jer ovi se bas igraju sa nama. Sve granice su presli.
 
Член од
16 март 2020
Мислења
77
Поени од реакции
161
Zdravo Dechki da prasham za Vozachki da se prefrli od Mk na BG nekoj da ne e zapoznaen sto trebe kakva e procedurata ?
 
Член од
26 септември 2019
Мислења
73
Поени од реакции
218
Ma da....godinu dana sam cekao proishod...ondak 8 mjeseci za intervju pa 19 meseci zadolzitelna sad evo od januara cekam finalna...a kako sta vidim bice dopuna i ako dobijem pasos bice vise od 5 godine...a ko zna i dal cemo do pasosa...nije mi zao za nista samo zalim za izgubljeno vreme jebes mu mater ako treba oped iznova....strasno je ovo sta se desava sa 2019...

Sent from my SM-M515F using Tapatalk
Kako sto vekje napisav prethodno.ne cekajte promena od finalna vo nekoj drug status.se sto podnesovte na intervju nosete pak vo MP.Sekako pred da ve proverat ke gi imaat dokumetite sto ke vi gi pobaraat ako ve smenat na status dopolnitelna.znaci vie bidete pred niv eden cekor.nosete izvodi,proishod ako imate,potvrda od klub,sto i da e.imate broj od obrazuvanata prepiska i broj od intervjuto.razgovarajte so nekoj dobar posrednik.moe mislenje e deka ke uspeete da ja odbegnete dopolnitelnata proverka.
Vi posakuvam se najdobro
 
Член од
23 мај 2016
Мислења
51
Поени од реакции
109
Kako sto vekje napisav prethodno.ne cekajte promena od finalna vo nekoj drug status.se sto podnesovte na intervju nosete pak vo MP.Sekako pred da ve proverat ke gi imaat dokumetite sto ke vi gi pobaraat ako ve smenat na status dopolnitelna.znaci vie bidete pred niv eden cekor.nosete izvodi,proishod ako imate,potvrda od klub,sto i da e.imate broj od obrazuvanata prepiska i broj od intervjuto.razgovarajte so nekoj dobar posrednik.moe mislenje e deka ke uspeete da ja odbegnete dopolnitelnata proverka.
Vi posakuvam se najdobro
Odneseni se i dopolnitelnite dokumenti od mene licno vo ministerstvo februar 2020 e sega ke vidime so ke se desava...ako odime na dopolnitelna ke nosam isti dok pak...ke se konsultiram so posrednikot...sem izvodi i potvrda drugi dok nemam (krstenica itn..) pa so e ksmet kje vidime...

Sent from my SM-M515F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom