Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
22 ноември 2019
Мислења
591
Поени од реакции
1.248
Sekoe cudo za tri dena vazi vo Bugarija, izgleda mnogu se zamorija so potpisi, sega ke odmaraat dva tri meseci :)
 
Член од
6 август 2015
Мислења
463
Поени од реакции
769
Zdravo na site eve vi informacija od mene stignav sabalje sofija pred pravosudie se cekase red ama ne mnogu pocnaa da pustat po 2jca vnatre na sekoi 5 min brzo ide go zemav drzavjanstvoto otidov odma blagoevgrad zakazav za slikanje utre se slikam i go imam pasosot za 2 nedeli pozz na site eve vi naj tocna i sigurna informacija
Автоматски споено мислење:
Мој совет друже, избриши ја сликата и скриј си ги личните информации. Сепак, јавен форум е и никогаш не се знае :)
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.422
Поени од реакции
9.107
A dali i na nas sto ni e pusten ukazot vo konzulat a ne ni e podignat, mozit da odime direkno vo sofija da go podignime i da zavrsime rabota vo nekolku dena
Добро бе човече, уклучете тоа болјерот малку пред да поставите прашање.

Гледаш само 2-3 поста над тебе?
НААААААААААААААААААААААААААААААААА ТОЛКАВА СЛИКА.

Гледаш кога му е потпишан указот?
Напишал УБАВО И ЧИТКО дека бил софија и подигнал указ од МП?

И сега што не ти е јасно?


Sekoe cudo za tri dena vazi vo Bugarija, izgleda mnogu se zamorija so potpisi, sega ke odmaraat dva tri meseci :)
Изгледа многу ви е мило да ебавате тема со офтопик муабети, па треба некој да ве одмори од истата два-три месеци. Пример.

Како не ви се смачи јас не знам.
 
Член од
22 јуни 2016
Мислења
119
Поени од реакции
204
A decki mozi da mi go kazite brojceto od sredec kaj sto treba da se javis za da prasas dali e stignato pismoto da si ja probam srekata posto posrednikot mi rece za mesec i pol a vo bitola mi rekoja po 3 meseci da se javam taka da neznam koj da go slusam
Ne veruvam deka pred 6-7 meseci ke ti stigne, ama probaj si srekja
 
Член од
16 мај 2019
Мислења
65
Поени од реакции
177
Добро бе човече, уклучете тоа болјерот малку пред да поставите прашање.

Гледаш само 2-3 поста над тебе?
НААААААААААААААААААААААААААААААААА ТОЛКАВА СЛИКА.

Гледаш кога му е потпишан указот?
Напишал УБАВО И ЧИТКО дека бил софија и подигнал указ од МП?

И сега што не ти е јасно?



Изгледа многу ви е мило да ебавате тема со офтопик муабети, па треба некој да ве одмори од истата два-три месеци. Пример.

Како не ви се смачи јас не знам.
Drugar da ne seri, ukazot e potpisan na 28.04 i e objaven pred nekoj den, a mojot e od januari i e praten vo bitola, pa sakav da znam dali mozit, a za da se prajs pameten lesno e
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.422
Поени од реакции
9.107
Drugar da ne seri, ukazot e potpisan na 28.04 i e objaven pred nekoj den, a mojot e od januari i e praten vo bitola, pa sakav da znam dali mozit, a za da se prajs pameten lesno e
Па можеш бе дреле.
Пичка му матер правите ко Софија да е преселена во Австралија па 48 саата со авион е.
50 постови се уназад за истото.

Еве луѓе одат и ви кажуваа дека:
1. Дупликат ви вадат од МП
2. Си одите потоа за ЕГН и си се сликате за ЛК и пасош.

Да ви нацрта некој?
Да ве земе за рака да ве однесе?

Тие што се паметни сега ќе искористат, потоа кога ќе станат гужви немој пак да идите овде и да плачите на темата како бугарите не чинеле, како ЦАЦКО ви е крив што не знаете ниту да читате меѓу редови ниту кога човек ќе ви надроби да сфатите една проста работа.

БАЛКАН е ова, не можеш да знаеш што можи, а што не можи, доколку не пробаш.

Не, будала сум и јас што ти отворам очи. Седи дома пукни кога си теле.

Честито да им е на тие што ќе одат и ќе си завршат работа, вие останатите полнете ја темата со глупости и кукајте како денес немало указ.
 
Член од
16 мај 2019
Мислења
65
Поени од реакции
177
Па можеш бе дреле.
Пичка му матер правите ко Софија да е преселена во Австралија па 48 саата со авион е.
50 постови се уназад за истото.

Еве луѓе одат и ви кажуваа дека:
1. Дупликат ви вадат од МП
2. Си одите потоа за ЕГН и си се сликате за ЛК и пасош.

Да ви нацрта некој?
Да ве земе за рака да ве однесе?

Тие што се паметни сега ќе искористат, потоа кога ќе станат гужви немој пак да идите овде и да плачите на темата како бугарите не чинеле, како ЦАЦКО ви е крив што не знаете ниту да читате меѓу редови ниту кога човек ќе ви надроби да сфатите една проста работа.

БАЛКАН е ова, не можеш да знаеш што можи, а што не можи, доколку не пробаш.

Не, будала сум и јас што ти отворам очи. Седи дома пукни кога си теле.

Честито да им е на тие што ќе одат и ќе си завршат работа, вие останатите полнете ја темата со глупости и кукајте како денес немало указ.
Ne se sekiraj bato za mene, mnogu si mal i mnogu si nazad, sedi si doma i prodavaj muda za bubreg tuka, fala za informacijata i tvoeto izdvoeno vreme za da mi gi otvoris ocite. Pozz i sve najdobro.
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
715
Поени од реакции
1.232
Па можеш бе дреле.
Пичка му матер правите ко Софија да е преселена во Австралија па 48 саата со авион е.
50 постови се уназад за истото.

Еве луѓе одат и ви кажуваа дека:
1. Дупликат ви вадат од МП
2. Си одите потоа за ЕГН и си се сликате за ЛК и пасош.

Да ви нацрта некој?
Да ве земе за рака да ве однесе?

Тие што се паметни сега ќе искористат, потоа кога ќе станат гужви немој пак да идите овде и да плачите на темата како бугарите не чинеле, како ЦАЦКО ви е крив што не знаете ниту да читате меѓу редови ниту кога човек ќе ви надроби да сфатите една проста работа.

БАЛКАН е ова, не можеш да знаеш што можи, а што не можи, доколку не пробаш.

Не, будала сум и јас што ти отворам очи. Седи дома пукни кога си теле.

Честито да им е на тие што ќе одат и ќе си завршат работа, вие останатите полнете ја темата со глупости и кукајте како денес немало указ.
Istoto go zborev sinojka, :)
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Ekipo denes go zemav Ukazot za 10 min nemase guzva utre se slikam za pasos i licna karta i briska za mk .... Site sto imate rezervirano preku Sofija ili seuste nemate gas za sofija pobrzo dur nema guzva...... Jas kaj 11 otidov edvaj 5 dusi imase za zimanje na Ukaz .... Pozdrav i se najubavo
 
Член од
1 јуни 2021
Мислења
13
Поени од реакции
64
Ekipo denes go zemav Ukazot za 10 min nemase guzva utre se slikam za pasos i licna karta i briska za mk .... Site sto imate rezervirano preku Sofija ili seuste nemate gas za sofija pobrzo dur nema guzva...... Jas kaj 11 otidov edvaj 5 dusi imase za zimanje na Ukaz .... Pozdrav i se najubavo
Hvala na odgovoru! Ja bih išao sutra, još samo da mi izadje ukaz. Nadam se da će uskoro intervju 30.01.2019 Sofia.
 
Член од
26 април 2020
Мислења
78
Поени од реакции
141
Ekipo denes go zemav Ukazot za 10 min nemase guzva utre se slikam za pasos i licna karta i briska za mk .... Site sto imate rezervirano preku Sofija ili seuste nemate gas za sofija pobrzo dur nema guzva...... Jas kaj 11 otidov edvaj 5 dusi imase za zimanje na Ukaz .... Pozdrav i se najubavo
Kazi dali slusna nekoja info za nas so cekame od bt i skopje so ukazive ?
 

Altair75

MasterAssassin
Член од
7 ноември 2017
Мислења
699
Поени од реакции
3.935
Ekipo denes go zemav Ukazot za 10 min nemase guzva utre se slikam za pasos i licna karta i briska za mk .... Site sto imate rezervirano preku Sofija ili seuste nemate gas za sofija pobrzo dur nema guzva...... Jas kaj 11 otidov edvaj 5 dusi imase za zimanje na Ukaz .... Pozdrav i se najubavo
Cestitki !!! Bas te misleeh pred malku :ojeaa: :pijani:
 
Член од
8 март 2021
Мислења
17
Поени од реакции
61
@Unkn0wn Mozes li brate da napises broj prepiske mozda? Ja sam svoj zaturio, intervju mi je bio 31.01.2019. Nema ga screenshot, ko zna gde sam ga stavio.
Hvala unapred.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom