Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
5 октомври 2019
Мислења
40
Поени од реакции
141
Preeska izvadiv brz antigen test utre sabalje 4 krenuvam za sofija do 7 da bidam tamu i se kje ve izvestam sto sum napravil imam namera po brza postapka za 2 dena da zavrsam rabota da platam poveke utre ukaz drzavjanstvo petok se slikam blagoevgrad i to e
 
Член од
30 декември 2019
Мислења
62
Поени од реакции
148
Ja bev so antigenski pred edna nedela u Sofija. Izvadiv EGN za eden den i stignav da se slikam istiot den. Inaku, posrednikot mi pomogna za se u eden den da zavrsam. Normalno, za EGN-to da go zemam istiot den gi ‘pocherpiv’ €25. I sea za nekoja nedela ke si gi zemam dokumentite. Dali mozese online da se proveri dali se gotovi pasosot i LK?
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
714
Поени од реакции
1.232
Ja bev so antigenski pred edna nedela u Sofija. Izvadiv EGN za eden den i stignav da se slikam istiot den. Inaku, posrednikot mi pomogna za se u eden den da zavrsam. Normalno, za EGN-to da go zemam istiot den gi ‘pocherpiv’ €25. I sea za nekoja nedela ke si gi zemam dokumentite. Dali mozese online da se proveri dali se gotovi pasosot i LK?
Za Nedela dve gi zimas, pobrzo vo Sofija A? Me poslusa A? Ako go znaes egn to Mozes Da proveris na sajtot na mvr na BG vo opstinata kade sto si CESTITKI :) DOJDE KRAJOT :) UZIVAJ SEGA J TOA E TOA pozz
Автоматски споено мислење:

Za Nedela dve gi zimas, pobrzo vo Sofija A? Me poslusa A? Ako go znaes egn to Mozes Da proveris na sajtot na mvr na BG vo opstinata kade sto si CESTITKI :) DOJDE KRAJOT :) UZIVAJ SEGA J TOA E TOA pozz
https://www.mvr.bg/електронни-услуги/електронни-услуги-и-справки/справка-за-валидност-на-б'лгарски-лични-документи linkot, pisuva egn ime prezime I gledas ( normalno ako go znaes egn to :)
 
Член од
23 април 2019
Мислења
73
Поени од реакции
148
Decki vie sto ste bile vo Sofija so kakov test vlegovte? Pcr ili antigenski ? Trebe ponedelnik da odam za Bugarija i sto e podobro
 
Член од
26 декември 2014
Мислења
11
Поени од реакции
35
Vo biotech 1000 denari e za saat vreme e gotov,inaku jas deneska bev imase okolu 100 lugje ama zavrsivme site brzo do 12 pred pauzata go zemav drzavjanstvoto ama nemozev se u eden den ke prespijam pa utre se slikam za pasosh i licna karta.
Fala na site sto davaa informacii i site da si docekate sto pobrgu pasos vo raka .
 
Член од
23 јуни 2020
Мислења
14
Поени од реакции
46
Zdravo na site edna golema blagodarnost do forumov toa e nesto najdobro najrelevantno za mene za celata postapka odkako sum na fotumov mozam da kazam 99.9% precizni ukaz zemen na 26 maj deneska si gi zedeov i pasosot i lk od sofija odete ne cekajte so srekja na site uste ednas pozdrav do site investitori vo forumov vi blagodaram
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.381
Поени од реакции
8.912
decki mislite deka e potpisan i noemvri ?
Со оглед на тоа дека порано ги потпишаа и објавија, врати месец дена назад од ова што сум го напишал.

 
Член од
4 октомври 2020
Мислења
105
Поени од реакции
249
Ke videme do posle ako nekoj spodeli info gledam stama nikoj niso ne kaxuva , utre ke ode edno prijatelce pa ke mi kaze so ke napravi .. preku sk e ne mu stignalo pismoto posredniko mu vika deka mozelo .. ke videme utre so kako
Te molam spodeli sto napravil drugarot, utre. Kolku sto te razbrav i toj e preku Skopje so ukaz, pismoto se uste ne stignalo. Sega zborev so mojot posrednik, ovde na forumov falen i povekje od toa, ama me razocara, nema nikakvi tocni informacii. Tuc, muc, na 4 juni u sesti mesec zaglavivme so maz mi. Te molam ako ne ti e problem spodeli detali od utre. I jas glupava site pari do kraj mu gi dadov i sega jas trcam po nego.
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
297
Поени од реакции
563
Te molam spodeli sto napravil drugarot, utre. Kolku sto te razbrav i toj e preku Skopje so ukaz, pismoto se uste ne stignalo. Sega zborev so mojot posrednik, ovde na forumov falen i povekje od toa, ama me razocara, nema nikakvi tocni informacii. Tuc, muc, na 4 juni u sesti mesec zaglavivme so maz mi. Te molam ako ne ti e problem spodeli detali od utre. I jas glupava site pari do kraj mu gi dadov i sega jas trcam po nego.
Obavezno ke spodelam , inaku greska sum od bt podignal ukaz ama ne e bitno toa , i jas zaglaviv ukaz mi ispadna u januari i isto parite do kraj mu gi dade na posredniko sea nemozam da go dobijam , nerviram se , molam Gosood da zavrse rabota toj utre , nekako i mn optimisticno mi deluva utre ke odil maticen a u petok ke se slikal . Jebem li go ke poludam ..utre ke mu pisam i odma spodeluvam tuka so kako , ega da bidee
 

Kajgana Shop

На врв Bottom