Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
10 август 2019
Мислења
98
Поени од реакции
125
Здраво дечки.
Подадов документи на 29.05.2018 година , на 18.09.2019 година имав интервју во Софија.
Го прашувам посредникот ми вели уште е рано. Проверувам на страната ми вели ова:" По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство. "

Има многу постови и немам време да читам до кај е постапката, ќе ви бидам многу благодарен ако некој ми каже од прилика кој месец го одработуваат сега, Поточно кога би требало да има промени во постапката.
Nesto ne e vo red kaj tebe. Jas sum mesec dena pred tebe I veke 2 meseci imam ukaz
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
297
Поени од реакции
563
So napraevte so adresive preku ambasada/konzulat moze direktno vo ministerstvo ili ne?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ke videme do posle ako nekoj spodeli info gledam stama nikoj niso ne kaxuva , utre ke ode edno prijatelce pa ke mi kaze so ke napravi .. preku sk e ne mu stignalo pismoto posredniko mu vika deka mozelo .. ke videme utre so kako
 

Půtîñöt

Претседател
Член од
2 април 2020
Мислења
733
Поени од реакции
496
Ke videme do posle ako nekoj spodeli info gledam stama nikoj niso ne kaxuva , utre ke ode edno prijatelce pa ke mi kaze so ke napravi .. preku sk e ne mu stignalo pismoto posredniko mu vika deka mozelo .. ke videme utre so kako
Ako moze ja idam naredna nedela so kola iam mesta odime zaedno


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
26 април 2020
Мислења
78
Поени од реакции
141
Ke videme do posle ako nekoj spodeli info gledam stama nikoj niso ne kaxuva , utre ke ode edno prijatelce pa ke mi kaze so ke napravi .. preku sk e ne mu stignalo pismoto posredniko mu vika deka mozelo .. ke videme utre so kako
Aj bas drugar da ne izvestia te molam kako ke pominit utre pa od dr nedela ako mojt da ojme i nie da zavrsime tamu rabota...
 
Член од
11 февруари 2020
Мислења
186
Поени од реакции
166
Zdravo kolko se ceka momentalen status zadolzitelna pozdrav

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom